DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Dorosłe dziecko rozwiedzionych rodziców

Powiedz rozwodom: dość!

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Mateusz - jest dokładnie tak jak piszesz. Przechodzimy przez to w naszej rodzinie. Mój brat też został przez swoją żonę wrabiany w te wszystkie świństwa, które opisujesz, a co najlepsze - to Pani Adwokat znana w naszym mieście ją do tego instruuje, tak samo jak instruowała moje koleżanki, które mi o tym wszystkim opowiedziały. Dyskryminacja mężczyzn i ojców w sądach, MOPS-ach, GOPS-ach i wszelkiego tego typu "pomocowych" instytucjach jest porażająca. Kobiecie wierzy się na słowo w każde kłamstwo, w każdą bzdurę, jej świadkowie którzy są przez nią podstawieni i kłamią jak najęci traktuje się poważnie, natomiast mężczyzna musi wszędzie udowadniać, że nie jest wielbłądem. Dowody mężczyzny są odrzucane, ignorowane, nie dopuszczane, podczas gdy kobiecie - manipulantce wierzy się na słowo. To co się dzieje obecnie to jakaś paranoja. Niszczenie mężczyzn na każdym kroku, izolowanie ich od własnych dzieci i przez "matkę" i przez wszelkie "pomocowe" instytucje.
ponad 5 lat temu / Monika
 
Dziesiejsze kobiety uciekają się do wrabiania mężczyn w pobicia, w znęcanie, molestowanie, przemoc, pedofilię i całą gamę wszelkich tego typu najgorszych rzeczy. Wszystko oczywiście po to aby uzyskać rozwód z winy męża, a co za tym idzie - alimenty na siebie do końca życia (czyli gratis ustawić sobie życie). Takich sytuacji jest dzisiaj w Polsce tysiące. Oczywiście nikt inny jak kobiety są tymi, które pierwsze wnoszą pozew o rozwód, żądając orzeczenia winy męża, alimentów na siebie i pozbawienia ojca praw rodz. Wrabianie więc mężczyzn musi być zrealizowane po to aby uzyskać swoje korzyści. Kobieta wychodząca dzisiaj od adwokata doskonale wie co robić. Kolejnym krokiem kobiet jest zabranie dziecka i przez lata uniemożliwianie i utrudnianie mu kontaktu z ojcem, żądając w Sądzie odebrania bądź ograniczenia ojcu praw rodzicielskich. To cała machina niszcząca ojców. Poczytajcie nasze historie - ojców zniszczonych przez własne żony, prawo i system: www.dzielnytata.pl
ponad 5 lat temu / Mateusz
 
c.d. - sytuacja początkowa stron przed sądem powinna być taka, że sąd zasądza dzieci do przebywania na pewien okres w domu matki i ten sam okres w domu ojca - bez alimentów. Aby zwiększyć/zmniejszyć ilość czasu dla danego rodzica należałoby przed sądem UDOWODNIĆ taką konieczność. Dodatkowo małżonek, który do tej pory więcej zarabiał/pracował, powinien dla równowagi początkowo zabierać dzieci do siebie na dłuższe okresy, aby pozwolić drugiemu rodzicowi rozwinąć się zawodowo. Tylko taki system zatrzyma postępującą falę rozwodów oraz demoralizacji społeczeństwa, ponieważ rozwody przestaną być opłacalne dla kobiet i WYMUSZĄ WYDOROŚLENIE dla mężczyzn. ZMIANA ORZECZNICTWA SĄDÓW RODZINNYCH JEST KLUCZOWA W KWESTII ODBUDOWANIA MORALNOŚCI NASZYCH RODZIN.
ponad 6 lat temu / ue
 
Za rozpad rodziny odpowiada POLSKIE PRAWO i POLSKIE SĄDY, które od lat 60-tych DEMORALIZUJĄ kobiety przez stronnicze traktowanie mężczyzn w sprawach rozwodowych. Kobiety to wiedzą, że jakie by nie były, to dostaną i dzieci i alimenty w postaci kasy. Taka perspektywa niestety MOTYWUJE wiele kobiet do rozwodu. W ten sposób kobiety stały się WŁAŚCICIELKAMI DZIECI w rodzinach, a tym samym głowami rodzin - bez parytetów we władzach państwowych powstał w Polsce faktyczny MATRIARCHAT. Doprowadziło to do sytuacji, że za wychowanie kolejnego pokolenia odpowiadają matki. One także odpowiadają za brak wychowania ojcowską ręką zarówno dzieci żyjących w małżeństwach, jak i poza nimi. Wszystkie dzieci powinny być wychowywane zarówno przez matki, jak i ojców. MĘŻCZYŹNI NATOMIAST BOJĄ SIĘ ANGAŻOWAĆ W MAŁŻEŃSTWA CZY TEŻ WYCHOWANIE, bo wiedzą, że przy byle okazji stracą i żonę i dzieci (2/3 pozwów o rozwód składają kobiety). RZĄD POWINIEN ZMIENIĆ USTAWY, aby zmieniło się orzecznictwo
ponad 6 lat temu / ue
 
Eliza Główną przyczyną rozwodów jest zawieranie małżeństw! Przez ludzi niezdolnych do zawierania małżęństw.
ponad 7 lat temu / Jacek
 
@Hehehe Ty i Twoje lewackie bzdury :D
ponad 7 lat temu / zbuntowana
 
Moi rodzice się rozwiedli kiedy miałam 15 lat. Nie wtrącałam się w tę sprawę bo uważałam, że powinni sami między sobą to załatwić. Jednak jednocześnie nie chciałam żeby się rozwiedli, ale nawet nie miałam odwagi by to powiedzieć. Do dziś tego żałuję. Rozwód rodziców jest tragedią dla dziecka. Przy tym powiem, że moja rodzina nie była idealna, mój ojciec pił, moja mama też miała swoje wady (ale nie piła), ale ich kochałam i chciałam żebyśmy byli razem do końca. Chciałam żeby mama wybaczyła ojcu to picie. Życie moje tak się potoczyło, że spędziła 2 lata w domu dziecka. Mimo wszystko tęskniłam za rodziną, za domem i choć moja rodzina nie była i nie jest idealna to i tak kocham ją i nie chcę jej stracić. Poniższe komentarze świadczą o tym, że osoby je piszące nie wiedzą o czym piszą bo wypisują głupoty. Także pan Janusz pisze bzdury. A MOPS z mojego doświadczenia to krótko mówiąc to patologia.
ponad 7 lat temu / Kobieta
 
Sytuacje, o których pisze się powyżej, dotyczą nie tylko rodzin rowiedzionych. Niezaradność życiowa jest zjawiskiem dotykającym i rodzin w małżeństwie i ludzi samotnych. Co do poważnych konfliktów w małżeństwie, których nie można przezwyciężyć, to dla katolików jest wyście - sądowa separacja małżeństwa,różniąca się od rozwodu tym, że żyjący w separacji nie mogą zawrzeć nowego związku małżeńskiego, a wszystko inne - jak przy rozwodzie. Niekiedy dla dobra dzieci właśnie należy rozdzielić małżonków, bo "przykład" ojca alkoholika, nękającego na różne sposoby rodzinę, powoduje straty - moralne i materialne - nie do odwrócenia. Przez 22 lata pracowałem w ośrodku pomocy społecznej w średniej wielkości mieście i troszkę o życiu rodzinnym się dowiedziałem.
ponad 7 lat temu / janusz
 
Wy i wasze katolickie mądrości :D
ponad 7 lat temu / Hehehe
 
Główną przyczyną rozwodów jest zawieranie małżeństw!
ponad 7 lat temu / Eliza
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.