DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Potwierdziło się. Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 r.

Potwierdziło się. Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 r.
fot. YouTube / DEON live

Były słowa to czas działać. Na początku przyszłego roku zostaną ogłoszone wybory mające wyłonić spośród nas przyszłego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Chcę w nich kandydować. Chcę się u was ubiegać o tę pracę. Pokornie proszę, byście powierzyli mi funkcję stróża naszej narodowej wspólnoty – powiedział Szymon Hołownia podczas spotkania w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

 

W końcu nadeszła chwila, którą już od dłuższego czasu przewidywali publicyści i komentatorzy polskiego życia politycznego. Szymon Hołownia ogłosił swój start w wyborach prezydenckich 2020.

- Czemu Teatr Szekspirowski? To idealne miejsce, żeby zakończyć hamletyzowanie (…) Gdańsk jest dobrym miastem, by zaczynać nową rzeczywistość. Trzeba ją zacząć – rozpoczął swoje przemówienie. Hołownia nawiązał do zabójstwa poprzedniego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Oznajmił, że wtedy „coś w nim pękło, tak jak i w tysiącach Polaków”.

 

Zdaniem Hołowni, przyszły prezydent musi zwracać uwagę na globalną perspektywę swojej polityki. - [Prezydent] musi być świadomy, że działa w świecie, w którym już za chwilę zabraknie wody w rzekach. Produkujemy żywność dla 15 miliardów ludzi, a miliard cały czas głoduje – uwrażliwiał.

- Dlaczego nie możemy być różni, ale równi, a nie lepsi czy gorsi? (…) nowe pokolenia w Polsce nie chodzą na wybory; partie mówią o wszystkim tylko nie o nich. Lepszy świat nie powstanie z gadania. Polityka to jedno z narzędzi robienia takiej zmiany. To nie bagno. Dobra polityka pomaga odkrywać moc, jaka tkwi w ludziach – przekonywał.

 

Hołownia odniósł się także do propozycji przemodelowania sposobu relacji Kościół - państwo.- Mówię to jako katolik; trzeba przeprowadzić przyjazny rozdział Kościoła od państwa. Tego nie będzie w stanie upilnować nikt,  kto nie wywodzi się z partii – przekonywał.

 

Publicysta wyraził chęć bycia prezydentem bezpartyjnym.- Musimy zamontować niepartyjny bezpiecznik, mieć arbitra, który nie będzie z jednymi w drużynie, podpisując wszystko jak leci czy wkładając kij w szprychy drugim. Ale taki, który z różnych partii, z różnych drużyn wyłapie tych, którzy naprawdę myślą w nowy sposób. Chcą zmiany. Były dziennikarz związany ze stacją TVN przekonywał, że Polska dzisiaj potrzebuje prezydenta, który każdy akt prawny przepatrzy pod kątem postulatów ekologicznych. Zatrzymał się też na kwestiach osób LGBT; przytoczył przykład nastoletniej transseksualistki z Warszawy, która „rzuciła się z mostu”, ponieważ nie była akceptowana. Przekonywał, że zamiast „walczyć z ideologią”, należy w końcu „usłyszeć ludzi”.

 

W końcu, Hołownia ogłosił to, na co czekało wielu obserwatorów. - Były słowa to czas działać. Na początku przyszłego roku zostaną ogłoszone wybory mające wyłonić spośród nas przyszłego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Chcę w nich kandydować. Chcę się u was ubiegać o tę pracę. Pokornie proszę byście powierzyli mi funkcję stróża naszej narodowej wspólnoty – oznajmił.

 

- My naprawdę idziemy wygrać te wybory. Przekonać te kilka milionów Polaków, że niemożliwe jest możliwe – dodał. - Chodźcie ze mną, zrobimy to! Mówię wam! Dziękuję bardzo! – zakończył.

 

Podczas części poświęconej na wywiad z dziennikarką Radia Zet, Hołownia odniósł się do wątków finansowania jego kampanii wyborczej. Nie obyło się bez ironizowania. – Najchętniej połączyłbym te wszystkie wątki w jedną całość. Stoją za mną amerykańscy jezuici z wielkiej finansjery – tej, do której wstąpiła Dominika Kulczyk (…) tu nie ma żadnych pieniędzy Dominiki Kulczyk, tu nie ma żadnego wielkiego biznesu,

 

- Kampania wystartuje na początku roku (…) ja liczę na datki osób fizycznych, ponieważ nie mam partii politycznej. Ale głęboko wierzę w to, co chcę zrobić; finansowanie społecznościowe – przekonywał.  

W programie Hołowni znajdą się także współczesne postulaty ruchu feministycznego. – Zaangażuję wybitne działaczki na rzecz tego, żeby w Polsce kobietom było jak najlepiej (…) Lubię i umiem zapraszać do współpracy ludzi mądrzejszych od siebie – mówił.

 

Źródło: Facebook.com

PR***

Szymon Hołownia - o czym nie wspomniał - jest także agentem celów Agendy 2030 ONZ dla zrównoważonego rozwoju. Jakie niebezpieczeństwa niosą plany globalistów możesz przeczytać TUTAJ. 

 

Agenda 2030. Zrównoważony rozówj depopulacji.

 

Polska chce być prymusem Agendy 2030. Zobacz co przygotowuje rząd!

 

Czytaj także:

Aby pobrać nasz e-tygodnik wystarczy kliknąć TUTAJ.


 

Czy ekologista stanie na straży żyrandola?

Byłem na wykładzie Szymona Hołowni. Ma talent do zielonej rewolucji.


DATA: 2019-12-09 14:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pytanie czy Szymon zabierze głosy opozycji czy katolikom. Przeciw komu on działa, rozmieni na drobne lewice czy prawice? Z tego co czytam nikt go na prawicy i katolicy go nie lubią, to zabierze głosy chyba lewicy.
8 miesięcy temu / mark
 
i co? nieprawdą jest, że pokazując codziennie małpę w telewizji nie doprowadzimy do tego, że ją wybiorą na jakikolwiek urząd? w Polsce niestety to się potwierdza; i nie piszę o tym panu jako nim, ale podaję regułę ogólną "obowiązującą" w Polsce; ludziska obudźcie się, bo brniemy coraz głębiej w ...; no wiadomo w co?; no i pytanie - skąd ten "dziennikarz" ma kasę na wybory? czy jest ona legalna wg polskiego prawa? o przymiotach umysłowych dyskutować nie będziem; miejmy nadzieję, że na tę podstawkę nikt, ale to nikt się nie da już złapać;
8 miesięcy temu / JARO
 
do Warsa:może i zwierzęta będą go wybierały,ale na pewno nie ryby....bo ponoć głosu nie mają...
8 miesięcy temu / kasiakasia
 
Co to znaczy "przyjazny" - będzie jeszcze więcej tego rozdziału czy mniej? I trochę to dziwne - katolik, podobno głęboko wierzący, ma usuwać SWÓJ kościół jeszcze bardziej w cień? W pierwszym wystąpieniu nic o Bogu, za to o LGBT jak najbardziej tak?
8 miesięcy temu / Przyjazny rozdz
 
Kogo pan Holownia ma na mysli mowiac "my"?
8 miesięcy temu / Trąbolot
 
A wiceprezydentem zrobić p. Prokopa.
8 miesięcy temu / Beata
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.