DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Potomek banderowca: Polacy zawsze wbijali Ukraińcom nóż w plecy, a ludobójstwa nie było

Potomek banderowca: Polacy zawsze wbijali Ukraińcom nóż w plecy, a ludobójstwa nie było
Russianname at ru.wikipedia [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons
#PUTIN    #ROSJA    #WOŁYŃ    #LUDOBÓJSTWO    #UKRAINA    #BADERA    #OUN    #UPA

Stanowisko polskiego Sejmu potępiające zbrodnię ludobójstwa na Polakach na Kresach Wschodnich, dokonaną przez nacjonalistów ukraińskich, to w ocenie Jurija Szuchewycza, syna komendanta Ukraińskiej Powstańczej Armii, kłamstwo opłacane przez Kreml. Ukraiński polityk twierdzi, że Bandera to wzór ukraińskiego patriotyzm, a Polacy zawsze byli wrogo nastawieni do Ukrainy i wbijali jej nóż w plecy.

 

Szokujący wywiad z Jurijem Szuchewyczem, synem komendanta Ukraińskiej Powstańczej Armii opublikowała „Gazeta Wyborcza”. Ukraiński polityk w ostrych słowach ocenił stanowisko polskiego Sejmu w sprawie ludobójstwa dokonanego na Polakach na Wołyniu. - Ile wam zapłaciła Moskwa za nazwanie wydarzeń na Wołyniu „ludobójstwem”? To nie moja opinia, tylko pogląd powszechny na Ukrainie. Putin wykorzystuje w wojnie hybrydowej różne siły polityczne, a także je finansuje, by wykonywały jego wolę – podkreślił.

 

Jego zdaniem Putin zrobi wszystko, by skompromitować postać Stepana Bandery, ukraiński nacjonalizm i działalność UPA. Ma być to sposób na dzielenie narodu. Co ciekawe, także twierdzenie, że wielu Ukraińców jest sceptycznie nastawionych do banderowskiej ideologii ma być efektem sowieckiej propagandy.

 

- Bandera jest niezaprzeczalnym symbolem ukraińskiego patriotyzmu. Nie można być prawdziwym ukraińskim patriotą odrzucając Banderę. OUN był jedynym prawdziwie niepodległościowym niezależnym nurtem politycznym, dla którego wolność Ukrainy była wartością najwyższą. Jest to rzecz niepodlegająca dyskusji. W ukraińskim parlamencie postawiliśmy niedawno kropkę nad i - dodał Szuchewycz.

 

Ukraiński dokument podważenie zasług OUN i UPA uważa za przestępstwo. Z kolei polskie stanowisko w sprawie Wołynia oceniane jest przez ukraińskiego polityka za tekst „zakłamany, prowokacyjny i szowinistyczny”. Szuchewycz podkreślił, że brakuje w niej szczegółów dotyczących przyczyn konfliktu polsko-ukraińskiego. I jak dodał, to Polacy brutalnie okupowali ukraińskie ziemie etniczne, a policja pacyfikowała wioski. - Wołyń traktowaliście jak rezerwuar taniej siły roboczej, niewolniczej wręcz. Pogarda polskich kolonistów dla „chama” Ukraińca czy określenie „bydło”, którym nazywano ukraiński lud, tkwią w pamięci każdej wołyńskiej czy galicyjskiej rodziny. Nie wspomina się też w waszej uchwale o planowym mordowaniu Ukraińców na Chełmszczyźnie, Podlasiu i Zasaniu, które Armia Krajowa rozpoczęła jeszcze w 1941 roku – powiedział.

 

Rozmówca „GW” uważa, że określenie „ludobójstwo” w odniesieniu do Wołynia, to zakłamanie historii, bo doszło tam do „partyzanckiej wojny i masowego antypolskiego wystąpienia ukraińskiego ludu”. Co więcej, zdaniem Szuchewycza Polska od wielu lat konsekwentnie prowadzi perfidną i przemyślaną akcję propagandową obciążając odpowiedzialnością ukraiński ruch niepodległościowy. Zresztą – jak dodał – „Polacy zawsze wbijali Ukraińcom nóż w plecy”.

 

- Towarzysze mojego ojca z UPA często opowiadali mi, że gdy oni walczyli z Sowietami albo Niemcami, to AK tylko czekała na okazję, żeby zadać im cios od tyłu. (…) Dobrze by było, żeby Polacy przestali pisać Ukraińcom historię i pozwolili nam samym ją napisać – dodał rozmówca „GW”.

 

Źródło: wpolityce.pl, „Gazeta Wyborcza”

MA


DATA: 2016-08-29 14:46
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy takie tlumaczenie może usprawiedliwić bestialstwo na malych dzieciach.Jest to przeklety narod ktory sam na siebie tą klatwe rzucil
ponad 1 rok temu / Jan
 
Moim zdaniem powinniśmy w końcu się pogodzić i zapomnieć o tym co się stało kiedyś.A jeżeli chodzi o Banderę dla nas kat a dla nich bohater.Skończmy w końcu tą gadanine kto był winien tego wszystkiego w Wołynie .Mamy 2019 rok ludzie,żyjmy terażniejszością i przyszłością.Bo to było i nie wróci więcej.Więc po co wracać do tego.Jest dobrze i nie psujmy tego.
ponad 1 rok temu / Daker
 
Szok ,jak nawet mozna tak myslec
ponad 1 rok temu / Andrzej
 
Eche kolejny milion trzeba tu wpuścić i kredytować ten skorumpowany twór. Bo Ameryka na złość Rosji tak chce czemu tylko naszym kosztem?
ponad 1 rok temu / Darek
 
Jeśli jest dumny z tego jak mordowano niewinnych ludzi w imię prymitywnego banderowskiego bestialstwa to powinien mieć zakaz wjazdu do Polski.
ponad 2 lata temu / Chrobry
 
A więc wystarczyłby TYLKO mój wkład w Intronizację, a Polska Katolicka byłaby uratowana? Aż tak wierzysz w moją moc? No to już totalnie odleciałeś. Ale wyjaśnij mi jedną rzecz. Zaczynasz od bezpodstawnego oszczerstwa, potem kłamiesz i tworzysz nielogiczne krętackie i czasami chamskie wywody by ich "dowieść", a następnie ni z tego ni z owego piszesz że twoje rozumienie Katolicyzmu jest przedsoborowe i że zależy ci na Intronizacji Chrystusa na Króla Polski. Przecież to się kupy nie trzyma. No chyba że na zasadzie: "diabłu ogarek, a Panu Bogu świeczkę" (celowo zmieniłem kolejność w przysłowiu, dopasowując do kolejności twoich wypowiedzi w tym wątku). Coś mi się wydaje że to twoje ostatnie "gdybyś włożył..." byłoby dużo bliższe prawdy, gdybyś to właśnie ty włożył tylko tyle energii w obronę Intronizacji Chrystusa na Króla Polski, ile wkładasz w sianie nienawiści i łamanie VIII Przykazania.
ponad 4 lata temu / @tut
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.