DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Potężna plaga szarańczy niszczy uprawy w Afryce...

Potężna plaga szarańczy niszczy uprawy w Afryce...
fot. pixabay.com/Creative Commons CC0

Rolnicy w Afryce obawiają się o swoją przyszłość, ponieważ ich uprawy zaatakowała potężna plaga szarańczy. To bezprecedensowa skala, która wkrótce może skutkować radykalnym zmniejszeniem zbiorów i głodem mieszkańców. Tak dużej plagi nie odnotowano na Czarnym Lądzie od 70 lat.

 

Liczba zakażeń koronawirusem na całym świecie, a także śmierci z jego powodu sprawia, że niektórzy coraz częściej myślą o tym zjawisku jako znaku przyjścia czasów ostatecznych. W tym kontekście ciekawie jawi się sytuacja w Afryce, gdzie potężna plaga szarańczy niszczy uprawy rolne i może pozbawić rolników wszelkich zbiorów i doprowadzić do klęski głodu.

 

Jak informują media, szarańcza zaatakowała różne kraje w Afryce, ale szczególnie doświadczyła Kenię, Somalię i Etiopię. Po pewnym czasie plaga szarańczy przeniosła się do innych krajów we wschodniej Afryce. Doświadczyli jej mieszkańcy Somalii, Ugandy i Tanzanii.

 

Portal twojapogoda.pl zwraca uwagę, że „szarańcza pożera to, czym rodziny rolników mają się żywić przez następne miesiące. To kukurydza, fasola, a nawet arbuzy”. „Szarańcza jest bardzo trudna do monitorowania, ponieważ potrafi bardzo szybko się przemieścić. Można ją śledzić za pomocą radarów meteorologicznych, ale nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza w krajach ubogich, gdzie dominują pustkowia” – czytamy.

 

„Zwykle świętowaliśmy, gdy pojawiła się szarańcza, bo to oznaczało deszcze. Jednak wiemy, że jeśli owady przetrwają dłużej niż deszcz, będziemy głodować” – powiedział w rozmowie z „Washington Post” Haphi Elema z Etiopii.

 

Portal fakt.pl informuje o skali plagi, która zmierza do południowo-zachodniej części Azji. Z danych naukowych wynika, że przeciętnie w jednym stadzie szarańczy jest ok. 150 mln owadów. Obecnie jednak w samej Kenii jest od 100 do 200 miliardów sztuk owadów, które rozprzestrzeniły się na terytorium 2,4 tys. km kw. Co ciekawe, tak potężna plaga owadów jest w stanie każdego dnia zjeść tyle samo, co wszyscy mieszkańcy Kenii, w której żyje około 50 mln osób.

 

Czy wobec wszechogarniającej świat pandemii koronawirusa oraz poważnej sytuacji w Afryce, dotkniętej plagami szarańczy, możemy już mówić o czasach ostatecznych? Warto zastanowić się nad tym pytaniem.

 

 

Źródło: twojapogoda.pl, fakt.pl

WMa

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.Czytaj także:
DATA: 2020-03-23 15:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
21
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

APOKALIPSA Nadchodzi ten czas
4 miesiące temu / ewa
 
a rzecz najciekawsza tej informacji, czyli ,,zwykle świętowaliśmy, gdy pojawiała się szarańcza...,,gdzieś umkła.
4 miesiące temu / szpulas11
 
@Second, w kwestii upadku Ameryki masz całkowitą rację. Myślę, że najbliższe lata to będzie właśnie upadek hegemonii USA i wyłonienie się dziesięciu ośrodków władzy. Pragnę zauważyć, że Antychryst musi podpisać porozumienie z Izraelem, bo oni mają broń jądrową, której w razie potrzeby użyją. Trzeba ich rozbroić. Tak czy inaczej czasy przedostateczne i upadek USA przed nami.
4 miesiące temu / Mariusz
 
czarna szarańcza też zje wszystko to ludożercy-kanibale
4 miesiące temu / C.W.P.
 
Cóż, w temacie czasów ostatecznych polecam posłuchać konferencji o. Augustyna Pelanowskiego. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło posłuchaj Pelanowskiego.
4 miesiące temu / ksm
 
Problemy się nawarstwiły. To pewien znak, jednak największym znakiem jest sytuacja w Kościele Katolickim. Ne muszą to być czasy apokalipsy - wystarczy wielkie oczyszczenie.
4 miesiące temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.