24 maja 2019

Polski rząd podjął działania w sprawie ACTA 2.0. Dyrektywa została zaskarżona w TSUE

(źródło: pixabay.com)

Polska złożyła skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie dyrektywy o prawach autorskich – poinformowała w piątek rzecznik MSZ Ewa Suwara.

 

Unijna dyrektywa, bardziej znana pod nazwą ACTA 2.0, została wprowadzona, aby „lepiej chronić własność intelektualną twórców”, a przynajmniej tak jej przegłosowanie uzasadniają eurokraci. Z takim stawianiem sprawy nie zgadzają się przeciwnicy brukselskich przepisów, którzy obawiają się cenzury w internecie.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Największe wątpliwości polskich władz budzi artykuł 17 (poprzednio 13) dyrektywy, dotyczący filtrowania treści. Przerzuca on na duże serwisy internetowe, takie jak YouTube czy Facebook, odpowiedzialność za pilnowanie przestrzegania praw autorskich w treściach zamieszczanych przez użytkowników.

 

Ten artykuł jest sprzeczny z podstawowymi wartościami UE dot. wolności słowa, idei, kreowania nowych treści – tłumaczył w czwartek minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Jego zdaniem regulacja jest nieprecyzyjna i daje możliwość interpretacji w obie strony.

 

Państwa Unii Europejskiej mają dwa lata na wdrożenie dyrektywy. Poza Polską nie poparły jej Holandia, Włochy, Finlandia i Luksemburg.

 

Źródło: Polskie Radio

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 624 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram