DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Postulaty LGBT+ pod specjalną ochroną? Nowe kategorie zbrodni przeciw ludzkości

Postulaty LGBT+ pod specjalną ochroną? Nowe kategorie zbrodni przeciw ludzkości

To nie żart. Już wkrótce prześladowanie ze względu na płeć rozumianą w duchu ideologii gender może osiągnąć rangę przestępstwa ściganego prawem międzynarodowym. Ostatnie posunięcia Organizacji Narodów Zjednoczonych w tej kwestii pokazują, że stoimy na progu absolutnej rewolucji legislacyjnej, dającej organizacjom LGBT niespotykane dotąd narzędzia prawne.

 

W dotychczasowej definicji zbrodni przeciwko ludzkości zawartej w podpisanych w 1998 roku Traktatach Rzymskich uwzględniono „prześladowanie jakiejkowiek możliwej do zidentyfikowania grupy lub zbiorowości z powodów politycznych, rasowych, narodowych, etnicznych, kulturowych, religijnych, płci (gender)”.

 

Słowo „gender” odnosiło się jednak do dwóch płci: męskiej i żeńskiej „w kontekście społecznym”. „Pojęcie płeć (gender) nie ma żadnego innego znaczenia od wskazanego powyżej” – zaznaczono.

Dotychczasowa definicja nie powstrzymała jednak organizacji lobbujących na rzecz ruchu LGBT przed próbą redefinicji znaczenia płci w traktatach międzynarodowych. Same agendy ONZ w ramach promowania idei gender mainstreamingu nie uciekały przed używaniem w swoich zaleceniach ideologicznego języka, opartego na przekonaniu o istnieniu różnych tożsamości płciowych.

 

W zeszłym roku Międzynarodowa Komisja Prawna (ILC), pracująca nad tekstem traktatu dotyczącego przeciwdziałania zbrodniom przeciw ludzkości, zasugerowała, by – mając na uwadze „postępy w dziedzinie praw człowieka” – zmienić definicję płci w rozumieniu „gender”. Komisja współpracowała z Niezależnym Ekspertem ONZ ds. zwalczania przemocy i dyskryminacji opartej na orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Jego zdaniem gender oznacza „głębokie wewnętrzne doświadczenie płci w rozumieniu gender każdej osoby, które może, ale nie musi korespondować z płcią przypisaną w dniu narodzin”.

 

Owocem pracy ILC jest próbny szkic przyjęty z poparciem 19 z 33 krajów zaangażowanych w opracowanie nowego dokumentu. Projekt zakłada usunięcie dotychczasowej definicji i otwarcie możliwości wprowadzenia nowej, opracowanej na podstawie analiz eksperckich.

Sprawę skomentowała dla portalu PCh24.pl Karolina Pawłowska, Dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

 

– Mówimy tu o traktacie dotyczącym zwalczania zbrodni przeciwko ludzkości, który został zaprezentowany podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Część państw złożyła swoje zastrzeżenia, jednak Unia Europejska – a w jej składzie Polska – nie przedstawiła sprzeciwu. Dokument ciągle jest na etapie prac w Międzynarodowej Komisji Prawnej. Według naszych informacji, na późniejszych etapach będzie można spodziewać się ostrzejszej reakcji ze strony polskiej delegacji, ale wiadomo – pewności nigdy nie ma – uważa.

 

– Stąd już niedługa droga do narzucenia państwom szczególnego traktowania organizacji promujących postulaty ruchu LGBT, ale także możliwość narzucania przepisów liberalizujących procedurę tzw. zmiany płci. Płeć będzie mogła być określona tylko na podstawie subiektywnych odczuć, nie będzie potrzebna – jak do tej pory – opinia komisji lekarskiej oraz tzw. korekta płci – mówi.

 

– Odbije się to także na przepisach broniących instytucji małżeństwa. Jeżeli małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, a „kobieta” czy  „mężczyzna” będą kategoriami uznawanymi całkowicie subiektywnie, to wówczas otwieramy furtkę do zawierania de facto małżeństw osób tej samej płci dodaje.

 

Zmian w międzynarodowym prawie dotyczącym zbrodni przeciwko ludzkości z nieskrywanym entuzjazmem wyczekują organizacje LGBT i feministyczne, które otwarcie zaangażowały się w kampanię agitacyjną. Jedna z nich, hiszpańska fundacja MADRE, wyraża zadowolenie z faktu, że teraz „prawa kobiet i osób LGBTIQ+ będą chronione przez przepisy międzynarodowego prawa kryminalnego”.

 

MADRE chwali się złożeniem do Międzynarodowej Komisji Prawnej petycji podpisanej przez 583 organizacje zrzeszone w 103 krajach. Adresowany do przewodniczących Komisji list składa się z dwóch części. W pierwszej domagają się usunięcia „przestarzałej” definicji płci, a w drugiej rozszerzenia znaczenia terminu „prześladowania” tak, by za takowe uznać prześladowanie ze względu na „orientację seksualną”, „tożsamość płciową”, czy „charakterystykę płci”. Co ciekawe, dopiero po uznaniu wyżej wymienionych przykładów, sugeruje się wprowadzić dodatkowe kategorie prześladowania: ze względu na niepełnosprawność, status rdzennego mieszkańca, wiek, pochodzenie, język czy status uchodźcy lub migranta.

 

– Przypadek, o którym rozmawiamy, jest tylko dowodem na to, jak uważnym trzeba być w wielu obszarach. Tego typu propozycje pojawiają się w zupełnie niespodziewanych sytuacjach. Miejmy nadzieję, że rzeczywiście część państw się temu sprzeciwi i ten sprzeciw mocno wybrzmi, bo póki co próby usunięcia dotychczasowej definicji płci z Traktatów Rzymskich nie zostały należycie oprotestowane – podkreśla Karolina Pawłowska.

 

 

Piotr Relich

 

 


DATA: 2020-01-15 14:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jakie gender , jakie gender , pod roboty , robot a płeć , nie ma tożsamości płci , złożony problem ... przygotowania .... futurolodzy
6 miesięcy temu / do deo
 
"Polska nie złożyła sprzeciwu". Beneficjenci układu okrągłego stołu POPiS fundują nam za to przykrywki, dziś w formie fikcyjnej reformy sądownictwa. Takie Dziel i rządź, zawsze w interesie lichwiarzy.
6 miesięcy temu / ob
 
Masoneria nie śpi, ONZ to w końcu ich POTWÓR! tak się realizuje na naszych oczach koniec czasów, trzeba czytać znaki! Antychryst buduje swoje wielkie państwo
6 miesięcy temu / Dejna
 
A myślisz, że o co w tym wszystkim chodzi? Chrześcijaństwo to jedyna religia, w której nie ma żadnej dyskryminacji, a nowy wspaniały świat przewiduje garsteczkę, a w ostateczności jednego władcę i zapewne podział na kasty. Jesteśmy jedną z największych przeszkód do realizacji globalnego planu.
6 miesięcy temu / @eee
 
Widac jak na dloni ze z czelusci piekielnych zadzwonili z wytycznymi do ONZ
6 miesięcy temu / Nick
 
"Nawet najśmielszym "fizjologom - futurystom" to się w głowie nie mieści" - może to oni kreują, może to ich plany wobec ludzkości?
6 miesięcy temu / Deo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.