DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Postkomuniści zaatakowali prezydenta Rzeszowa za zakaz organizowania tzw. marszu równości

Postkomuniści zaatakowali prezydenta Rzeszowa za zakaz organizowania tzw. marszu równości
źródło: pixabay.com

„Niedemokratyczna decyzja” – w ten sposób przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej nazwali postanowienie prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca w sprawie zakazu zorganizowania w mieście tzw. marszu równości. W ocenie ideowych i politycznych spadkobierców PZPR takie działanie jest „niedopuszczalne w świetle Konstytucji i prawa o zgromadzeniach publicznych”.

 

„W związku z wydaniem zakazu Marszu Równości w Rzeszowie przez Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca wyrażam najwyższe zdumienie tą decyzją. Ta niedemokratyczna decyzja Prezydenta Ferenca dziwi szczególnie w dniu 4 czerwca, który powszechnie nazywany jest Świętem Wolności” – napisano w oświadczeniu podpisanym przez przewodniczącego Podkarpackiej Rady Wojewódzkiej SLD Wiesława Buża.

 

W dokumencie powołano się na jedną z opinii Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który stwierdził, że tego typu decyzje o „prewencyjnym zakazie demonstracji” są „niedopuszczalne w świetle Konstytucji i prawa o zgromadzeniach publicznych”.

 

„Dlatego zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o cofnięcie wydanej decyzji. Uważam, że służby miejskie powinny skupić się na zagwarantowaniu bezpieczeństwa uczestniczkom i uczestnikom demonstracji, a nie ich zakazywaniu. Marsz Równości w Rzeszowie ma nasze, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, pełne poparcie” – podkreślił szef podkarpackiego SLD.

 

Zakaz dla II Marszu Równości skomentował także lider SLD Włodzimierz Czarzasty, który także popiera prośbę Wiesława Buża do Tadeusza Ferenca, by odwołał decyzję zakazującą zorganizowania marszu. „Właściwie to jest apel o rozum i rozsądek. Głupie rzeczy się zdarzają. Karygodny jest brak reakcji na nie. Moja jest. Teraz kolej na Tadeusza Ferenca” – napisał na Twitterze Włodzimierz Czarzasty. 

 

Zareagowała także rzecznik centrali SLD, Anna Maria-Żukowska. Decyzję Tadeusza Ferenca o zakazie Marszu Równości nazwała „skandaliczną”, a stanowisko SLD w tej sprawie „jest jasne”. „Decyzja jest bezprawna, niedemokratyczna i oczekujemy jej zmiany przez prezydenta Tadeusza Ferenca” – napisała na Twitterze Anna Maria-Żukowska.

 

Decyzję prezydenta Rzeszowa tłumaczył jego rzecznik Maciej Chłodnicki, który podkreślił, że zakaz marszu równości w „stolicy Podkarpacia” został podjęty ze względów bezpieczeństwa. – Po konsultacjach z policją wiemy, że podczas marszu nie można byłoby zapewnić uczestnikom oraz mieszkańcom pełnego bezpieczeństwa – poinformował.

 

Chłodnicki przypomniał, że 22 czerwca, czyli w dniu, w którym miał się odbyć tzw. marsz równości, będzie miał miejsce Europejski Stadion Kultury, na który przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy osób, co stanowi dodatkowe ryzyko.

 

W całej sprawie ciekawe jest to, że krytykowany prezydent także zalicza się do środowiska postkomunistycznego. W kwestii marszu podjął jednak właściwą decyzję.

 

Źródło: interia.pl / polsatnews.pl / rzeszow-news.pl

TK


DATA: 2019-06-06 09:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

po prostu Festiwal i parada w jednym dniu to za dużo ,festiwal ma tradycje szkoda go odwoływać to odwołuje parade niepotrzebne szukanie sensacji
ponad 1 rok temu / Rzeszowianka
 
Brawo Panie Prezydencie!!!
ponad 1 rok temu / :)
 
@Anna Maria-Żukowska: Rozumiem że zależy Pani na zamieszkach i wywołaniu niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia mieszkańców Rzeszowa. Uważa Pani że na ochronę sodomitów winni zrzucić się wszyscy Polacy. Oprócz deprawacji dzieci i młodzieży lubi Pani wywoływać wojnę i sprowadzać zagrożenie. Nie pozdrawiam.
ponad 1 rok temu / Jan Kowalski,Po
 
Przeprowadzam się z Poznania do Rzeszowa!
ponad 1 rok temu / Matka Polka
 
Szanowna Redakcjo! Jak już nas nazywacie postkomunistami, to przypominam, że także Prezydent Tadeusz Ferenc nim jest. Łączę pozdrowienia, Anna-Maria Żukowska
ponad 1 rok temu / Anna-Maria Żuk
 
Dobra wiadomość
ponad 1 rok temu / czytelnik123
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.