DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

„Postępowi” Żydzi opuszczają USA z powodu wyboru Trumpa. Kierunek migracji mocno zaskakuje!

„Postępowi” Żydzi opuszczają USA z powodu wyboru Trumpa. Kierunek migracji mocno zaskakuje!
Zdjęcie ilustracyjne. By David Berkowitz from New York, NY, USA (Berkowitz_250) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0) or CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

„Times of Israel”, powołując się na niemiecką gazetę „Deutsche Welle”, podaje, że od zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w listopadzie ubiegłego roku, niemieckie konsulaty w Nowym Jorku i Bostonie odnotowały znaczący wzrost liczby wniosków o przywrócenie obywatelstwa potomkom niemieckich Żydów. Możliwość taką daje art. 116 ustawy zasadniczej RFN.

 

Art. 116 ust. 2 niemieckiej konstytucji umożliwia osobom pozbawionym obywatelstwa niemieckiego w latach 1933 do 1945 – za radykalne poglądy polityczne, religijne, z powodów rasowych itp. – odzyskanie niemieckiego paszportu. To prawo dotyczy również ich potomków. Izraelska gazeta podkreśla, że artykuł odnosi się przede wszystkim do Żydów, komunistów i socjalistów.

 

75 proc. społeczności żydowskiej w USA głosowało w ubiegłym roku na Hillary Clinton.  Teraz przekonują, że Niemcy są wręcz wymarzonym krajem do życia dla osób, które mają liberalne poglądy. Od kilku miesięcy konsulaty niemieckie odnotowują stały wzrost liczby wniosków Żydów o przywrócenie lub przyznanie obywatelstwa niemieckiego na podstawie art. 116.

 

– Możemy potwierdzić, że nastąpił wyraźny wzrost liczby osób ubiegających się o obywatelstwo niemieckie na podstawie art. 116 ust. 2 niemieckiej ustawy zasadniczej – powiedział Bradford Elder, rzecznik niemieckiego konsulatu w Nowym Jorku, gdzie znajduje się największa społeczność żydowska na świecie poza Izraelem.

 

Zdaniem konsulatu w Nowym Jorku w latach 2014-2015 wnioski o obywatelstwo niemieckie składało 50 i odpowiednio 70 osób. Liczba ta zwiększyła się do 124 tylko w listopadzie roku 2016 – w miesiącu wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu co miesiąc regularnie rośnie. W marcu roku 2017 wnioski o odzyskanie obywatelstwa niemieckiego złożyło 235 osób.

 

Z kolei konsulat niemiecki z Bostonu zaobserwował, że liczba wnioskodawców wzrosła trzykrotnie. Ralf Horlemann, konsul generalny Niemiec w Bostonie, powiedział, że w pierwszym kwartale roku 2016 tylko 13 osób odzyskało obywatelstwo niemieckie. W pierwszym kwartale 2017 liczba ta wzrosła do 49.

 

Chociaż nie mamy żadnych solidnych danych statystycznych dotyczących przyczyn starania się o przywrócenie obywatelstwa niemieckiego, od jesieni i końca ubiegłego roku zaobserwowaliśmy znaczny wzrost liczby wniosków – mówił lokalnemu medium.

 

Niektórzy wnioskodawcy, podobnie jak Ilana i Rena Sufrin, 26-letnie bliźniaczki z Pittsburgha, rozpoczęły proces aplikacji jeszcze przed amerykańskimi wyborami, przede wszystkim w celu uzyskania korzyści płynących z posiadania paszportu kraju UE. Teraz utrzymują, że obywatelstwo niemieckie jest „polisą” w coraz bardziej niepewnych czasach.

 

Czuję, że ludzie naprawdę nie wierzą w to, co się stało. Wyczuwa się jakieś zaniepokojenie, zwłaszcza, gdy słucha się takich ludzi jak Trump. Kiedy początkowo składałyśmy wniosek, prezydentem był jeszcze Obama. Jestem całkiem liberalną osobą. Miałam wiele nadziei. Nie sądziłam, że pojawi się jakiś potencjalny problem. Ale teraz… – stwierdziła Ilana.

 

Larry Klein z kolei przekonywał, że początkowo rozpoczął proces składania wniosku, aby łatwiej mu było podróżować po Europie. Teraz jest zadowolony, że w kieszeni ma „zapasowy” niemiecki paszport. – Retoryka tego kraju w tej chwili jest niepokojąca. Kraj taki jak Niemcy z kolei – którego historii naturalnie jest świadoma cała moja rodzina – opowiada się za przekonaniami i filozofią, którą chciałbym, aby każde państwo wyznawało – tłumaczył. – Ciekawe czasy nadeszły – konstatował.

 

Rodzice Lindy Heuman przybyli do USA jako uchodźcy. Powiedziała, że po tym, jak Trump doszedł do władzy, stało się jasne, że może potrzebować drogi ucieczki. – Od razu poczułam, że potrzebuję innego miejsca (…). Wraz ze wzrostem rasizmu wszystko może się zdarzyć. Była to moja główna motywacja, by zacząć wypełniać dokumenty – mówiła.

 

Terry Mandel z kolei stwierdził, że głównym powodem ubiegania się o podwójne obywatelstwo była chęć stworzenia zabezpieczenia na wszelki wypadek. – Podobnie jak wielu postępowych Amerykanów, nie sądziłam, że Trump może wygrać. Pomyślałam sobie: po co ryzykować?

 


Źródło: timesofisrael.com

AS
 


DATA: 2017-05-12 07:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

NA WSZELKI WYPADEK i ja tez mam i paszport amerykanski i rowniez paszport unijny polski - a nie jestem Zydem :)
ponad 2 lata temu / USA
 
Po prostu żydzi chcą mieć więcej możliwości na decyzje. To nie są zwykłe kmiotki bez wykształcenia. Kosmopolici z dużą kasą węszą, ryją i kombinują jak wykorzystać słabe punkty na swoją korzyść wszędzie tylko gdzie się da.A i polska za miedzą więc lepiej widać,ugrać swoje szemrane interesy.
ponad 2 lata temu / Ranga
 
Dobrze, ze nie do Polski.
ponad 2 lata temu / Rabi
 
@troll...: kasa kasa kasa kasa kasa kasa i brak znajomości pojęć -honor-bliźni-. Wyjaśnienie znajdziesz w talmudzie. Na tym polega cywilizacja żydowska.
ponad 2 lata temu / nds
 
Nie ma gazety Deutsche Welle, jest tylko portal i rozgłośnia RTV.
ponad 2 lata temu / Jan Bogako
 
Fałszywa flaga!
ponad 2 lata temu / Rex
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.