DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Postępowa Szwecja w oparach absurdu. „Zespół Morfeusza” zwalnia od odpowiedzialności za gwałt

Postępowa Szwecja w oparach absurdu. „Zespół Morfeusza” zwalnia od odpowiedzialności za gwałt
By Baker131313 (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons

Nowinki z drugiej strony Bałtyku nie raz porażały polskie społeczeństwo, dość mocno jeszcze zakorzenione w normalnej, zdrowej obyczajowości. Tym razem szok może okazać się jeszcze silniejszy, bowiem szwedzkie sądy coraz częściej przychylają się do zaskakującej linii obrony. Gwałciciele przekonują, że przestępstwo popełnili… we śnie. Skoro zaś byli nieświadomi, to są niewinni.

 

Chodzi o „zespół Morfeusza”, czyli tzw. seksomnię. Przejawia się ona niepożądanym zachowaniem w trakcie snu. Osoba dotknięta przypadłością wykazuje wtedy aktywność seksualną w sposób nieświadomy.

 

Skoro „zespół Morfeusza” jest zaburzeniem, to w czym problem? W popularności! Seksomnia staje się coraz częstszą linią obrony gwałcicieli w Szwecji – przekonuje korespondentka „Rzeczpospolitej” z tego skandynawskiego kraju.

 

Sprawa nie jest jasna i łatwa do zweryfikowania, gdyż bardzo ciężko udowodnić, że osoba powołująca się na zaburzenie tak naprawdę nie cierpi na nie. W bardzo wielu wypadkach sąd przychyla się do racji oskarżonych, stosując zasadę, że wątpliwości rozstrzyga się na ich korzyść.

 

Relacje zgwałconych kobiet mówią jednak o zupełnie rozbudzonych sprawcach przestępstw. Mimo tego sądom zdarza się stwierdzić, że gwałciciel dokonał czynu bez kontroli nad samym sobą.

 

Taka praktyka nie podoba się wielu ekspertom. Amerykański badacz snu Carlos Schenck zauważa, że żaden uniewinniony w sprawach opisywanych przez radio Eko nie został zdiagnozowany jako lunatyk, a w grę wchodzi raczej nietrzeźwość niż „zespół Morfeusza”. Ponadto szwedzkie sądy korzystały z opinii jednego eksperta, który niestety nie opublikował żadnych badań na ten temat.

 

Nie tylko gwałciciele próbują bronić się przy pomocy seksomni. Uniewinnienia na tej podstawie domagały się także osoby oskarżone o pobicie lub łamanie przepisów ruchu drogowego.

 


Źródło: rp.pl

MWł
 


DATA: 2016-11-16 08:27
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nawet jeżeli coś takiego jest w co wątpię, to powinni go np. Przymusowo leczyć tak jak to inne "chore osoby" gdy coś zrobią;) albo do więzienia jak jak osoby po środkach odurzających...
ponad 4 lata temu / Aaaa
 
Jak chorzy, to ich leczyć - dobrych kilka lat na oddziale zamkniętym jeszcze nigdy żadnemu seksomnikowi nie zaszkodziło.
ponad 4 lata temu / sp
 
O co chodzi?przeciez szwedzi i tak sa pograzeni w swego rodzaju snie wariata wiec jak moze byc normalnie
ponad 4 lata temu / POLAK NA ALASCE OBYWATEL USA
 
Nawet mi ich już nie żal. Szwedzi sami sobie stworzyli raj.
ponad 4 lata temu / mintaj
 
Brak słów. Ciekawe co jeszcze wymyślą?
ponad 4 lata temu / zabba
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.