DZIŚ JEST:   23   MAJA   2019 r.

Św. Leoncjusza, biskupa
 
 
 
 

Postęp po francusku: gender to już „norma”, teraz czas na „etykę zwierzęcą”

Postęp po francusku: gender to już „norma”, teraz czas na „etykę zwierzęcą”
Fot. Mansueto77 / Wikimedia Commons

Francuska lewica nie próżnuje i systematycznie realizuje swój obłędny plan tworzenia pseudonowoczesnego społeczeństwa. Po wprowadzeniu do szkolnych programów teorii gender, dąży teraz do tego, aby w szkołach podstawowych nauczana była tak zwana etyka zwierzęca.

 

Grupa lewicowych filozofów, badaczy, prawników, weterynarzy i psychologów zamieściła w socjalistycznym dzienniku „Liberation” manifest, domagając się w nim nauczania „etyki zwierzęcej”. Pod przykrywką nauczenia dzieci miłości oraz respektu dla zwierząt, sygnatariusze manifestu chcą przemycić ideę uznawania zwierzęcia za „osobnika”, pisząc: „we Francji zwierzęta jako osobnicy są w zbyt małym stopniu obecne w programach szkolnych”.


Uważnie czytając deklaracje zawarte w tej odezwie można zauważyć, że chodzi w nich o zmianę odwiecznego sposobu postrzegania zwierząt przez ludzi i doprowadzenie do równości pomiędzy nimi. Postępowi ideolodzy przekonują, że człowiek przynależy do świata zwierząt i niesłusznie uważa się za istotę wyższą od nich w rozwoju.


Lewacy twierdzą, że dzieci „muszą, w ramach oficjalnych programów edukacji moralnej i społecznej, zapoznać się ze statusem moralnym zwierząt wpisanym w realizację całościowego postępu nauczania pedagogicznego dotyczącego praw i wolności”. Chodzi więc o wpojenie dziecku idei, że istota zwierzęca jest taką samą jednostką jak ono, wraz z tymi samami prawami, które przynależą osobie ludzkiej.


Po upowszechnieniu teorii mówiącej, że rasy nie istnieją, po gender "likwidującej" różnice płciowe, przychodzi czas na kolejny krok, tym razem negujący różnice między człowiekiem i zwierzęciem. Chodzi o zanegowanie istniejących, naturalnych różnic w stworzonym świecie.


– Konsekwencje takiej filozofii mogą być potworne. Jeśli zwierzę jest takim samym osobnikiem jak człowiek, ma takie same prawa i wolności jak człowiek, naturalna różnica między nimi – rozum, dusza – zostaje zatarta. W myśl tej logiki, dlaczego stawiać przeszkody w zjednoczeniu pomiędzy nimi? Człowiek może więc traktować zwierzę jako normalnego partnera i ideał w swoim życiu. Nie pozostaje nic innego, jak w najbliższej przyszłości uznać małżeństwa pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem – alarmowała katolicka publicystka Francesca de Villasmundo.


FLC


DATA: 2017-03-05 17:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Europa zmielona Rosja zadowolona
3 miesiące temu / mUSCAT
 
Jeśli to lewckie szaleństwo sie nie zatrzyma w całej Europie to można spisać na straty te zdegenerowane społeczeńtwa totalnie zdemoralizowanego w swym obłedzie zachodzie. Tylko cudowna interwencja BOGA może oświecić tych ludzi, inaczej ulegna one calkowitej destrukcji moralnej i religijnej a o kulturowej nie wspominajac- a tym samym destrukcji samych siebie. Trzeba pamietac ze ten proces rozkladu spoleczenstw juz trwa od dluzszego czasu a instynkt samozachowawczy ulega coraz bardziej zanikowi prowadzac do ich samozaglady.
ponad 2 lata temu / Obserrwatorix
 
Małżeństwo między człowiekiem a zwierzęciem będzie dotyczyło garstki ludzi. A nas wszystkich dotknie to, że: Nie będzie można zwierzęcia zastrzelić, gdy stwarza zagrożenie. Nie będzie można budować domów, bo trzeba by wpierw ewakuować wszystkie żyjące w gruncie dżdżownice. Świnia nie będzie już dawcą tkanek do przeszczepu. Zwierzęta gospodarskie jak krowy w Indiach będą mogły chodzić swobodnie po ulicy Psów nie będzie można prowadzić na smyczy, bo to ograniczałoby ich wolność i suwerenność. Nie będzie Zoo. Nie będzie postępu w nauce, bo będzie zakaz eksperymentów na zwierzętach. Tak właśnie będzie, gdy zrówna się prawa zwierząt z prawami ludzi. A wam, szanowna Redakcjo, do głowy przychodzi tylko kopulacja!...
ponad 2 lata temu / Z
 
Czyli uważasz że Lucyfer ma rację, bo osiągnął cel i udał mu się dowód?
ponad 2 lata temu / do Aguirre
 
Ostateczny cel Lucyfera zostanie osiągnięty, zrównanie ludzi i zwierząt. Po to tylko aby udowodnić Panu Bogu, że w przypadku stworzenia człowieka, się strasznie pomylił - to z zazdrości o miłość Bożą skierowaną do człowieka tak strasznie nas nienawidzi.
ponad 2 lata temu / Aguirre
 
To są dalsze konsekwencje darwinizmu, filozofia zmienia społeczeństwo niezauważalnie na przestrzeni dekad
ponad 2 lata temu / Ano
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "49901"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.