DZIŚ JEST:   01   GRUDNIA   2020 r.

Św. Edmunda Campion, męczennika
Św. Eligiusza, biskupa
 
 
 
 

Posłowie złożyli ślubowanie. Co chcieli pokazać wyborcom?

Posłowie złożyli ślubowanie. Co chcieli pokazać wyborcom?
Źródło: sejm.gov.pl

Posłowie Sejmu RP IX kadencji uroczyście złożyli ślubowanie. Część z nich wykorzystała chwilę do politycznych manifestów.

 

Większość parlamentarzystów postanowiła, że nie będzie wykorzystywać ślubowania do gier politycznych. Dominowała elegancja i kultura. Posłowie wygłaszali krótkie „ślubuję”, wielu z nich dodawało frazę „tak mi dopomóż Bóg”. Niektórzy (jak Anna Maria Siarkowska i Grzegorz Braun) dodali „tak mi dopomóż Bóg w Trójcy Świętej Jedyny i Wszyscy Święci”.

 

Część z parlamentarzystów postanowiła jednak wykorzystać swoje „kilka sekund” do zamanifestowania swoich poglądów. Tak więc mieliśmy panią poseł z egzemplarzem Konstytucji, inną z szalikiem z napisem „konstytucja” i kolejną w koszulce z takim samym hasłem. Z pewnością do historii przejdzie zaś postawa posła Macieja Koniecznego (Lewica Razem), który najwyraźniej uznał, że do Sejmu marynarka nie jest potrzebna i ślubował z uniesioną w górę lewą ręką z zaciśniętą pięścią (na zdjęciu).

 

MA


DATA: 2019-11-12 14:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
21
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ten pan, z tą "piąstką" podniesioną do góry, na pewno wyskoczył z imprezy albo z pracy, bo biedak nie wiedział jak się ubrać. Krawat i marynarkę zostawił w domu. Zaskoczyła go ta sytuacja. No cóż, jakiego osobnika się wybierze to trudno od niego wiele żądać.
ponad 1 rok temu / Andrzej
 
Po co ich aż 460?, przecież w większości ich cała aktywność poselska, ograniczy się do naciskania przycisku "za" albo "przeciw" zgodnie z nakazem lidera partii. A tak na marginesie mam wrażenie, że co kadencja, to coraz wiecej w ławach poselskich szaleńców.
ponad 1 rok temu / Paulus
 
Czy to ta młoda z Lewicy sodomskiej nie wiedziała ilu jest ustawowo posłów w Sejmie, kiedy ja dziennikarz zapytał.
ponad 1 rok temu / gość
 
Patrzę i oczom nie wierzę, ten z pięścią uniesioną do góry przy ślubowaniu, to chyba należy do tej grupy która w nocy obalała w Gdańsku pomnik księdza Jankowskiego ? Jeśli nie, to co ten gest ma oznaczać ? Czy on Ojczyźnie - Polsce grozi pięścią ? To może nawet nie jest wina tego pana że znalazł się w Sejmie, tylko tych wyborców którzy głosowali na anarchistę i niebezpiecznego wywrotowca. Bardzo to źle świadczy o kulturze politycznej Polaków, jeśli ludzi o takich manierach wybiera na swego przedstawiciela - 460 najlepszych i najbardziej światłych córek i synów Narodu. Myślę, że nie mylę się określając tego pana "wywrotowcem", bo kto inny jeśli nie wywrotowiec w ten sposób zachowuje się podczas uroczystego ślubowania poselskiego ?
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
@Nulka Większość. Z PiS-u i PSL- wszyscy lub prawie wszyscy. Z PO większość. @Marmar Jaką publiczkę? Dla tych kilku katolików, którzy mieszkają w Polsce? Skoro nawet na katolickim portalu zdarzają się tacy którzy nazywają przyznanie się do Prawdziwego Boga "graniem pod publiczkę" i "pajacowaniem" to o czym w ogóle mowa?
ponad 1 rok temu / Robert
 
Najmłodszy minister w obecnym rządzie ma 28 lat- stawiają na młodych, szkoda, że nie na wszystkich.
ponad 1 rok temu / @Czytelniczka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.