DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Posłowie zajmą się "marszałkowską zamrażarką"

Posłowie zajmą się "marszałkowską zamrażarką"
Jacek Waszkiewicz / FORUM
#RZĄD    #PROJEKT    #FISKALIZM    #SENAT    #PARLAMENT    #III RP    #PODATKI    #SEJM    #LIBERALIZM    #POLITYKA    #TUSK    #DEMAGOGIA

Sejm zajmie się projektem uniemożliwiającym odrzucanie ustaw obywatelskich i blokowanie pomysłów opozycji. Posłowie partii pozostających na prawo i na lewo od PO twierdzą, że procedowanie tego projektu będzie dla koalicji PO-PSL „testem na szacunek dla demokracji”.


PiS złożył wspomniany projekt uchwały jeszcze w ubiegłym roku. Głosowanie nad nim odbędzie się najprawdopodobniej w piątek. Opozycja chciałaby zmienić zasady przyjmowania i rozpatrywania projektów ustaw - przyspieszenia prac nad nimi i zwiększenia możliwości procedowania. Autor projektu uchwały, Kazimierz Ujazdowski chce, by Sejm nie mógł odrzucić w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu ustawy, a więc takiego, pod którym podpisało się co najmniej 100 tys. obywateli. W myśl propozycji PiS ustawy przygotowane przez kluby parlamentarne musiałyby trafić pod sejmową debatę najpóźniej w ciągu sześciu miesięcy od ich złożenia do laski marszałkowskiej. Utrudnione byłoby też blokowanie ustaw poprzez przeciąganie prac komisji sejmowych. Te musiałyby przedstawić swoje stanowisko w czasie nie dłuższym niż dziewięć miesięcy. Projekt popiera cała opozycja.


W tzw. zamrażarce marszałka na skierowanie pod obrady parlamentu czeka: 31 ustaw przygotowanych przez SP, 28 autorstwa PiS, 27 złożonych przez RP, 17 – SLD, 8 – PSL, 
7 – PO, 3 senackie projekty ustaw i 2 rządowe.


Sejm w czasie rządów koalicji PO-PSL odrzucił nawet takie społeczne inicjatywy, pod którymi z imienia i nazwiska podpisało się od 600 tys. do ponad miliona osób. Koalicja postąpiła więc wbrew własnym zapewnieniom o potrzebie oddolnego rozwoju organizacji pozarządowych. W pierwszej kadencji rządów tej koalicji złożono 18 projektów obywatelskich, podpisanych min. przez 100 tys. Polaków. Prace nad projektami obywatelskimi udało się zakończyć (doprowadzić do trzeciego czytania) tylko w przypadku siedmiu projektów, ale przez Sejm zostały przyjęte zaledwie dwa.Źródło: "Rzeczpospolita"

kra


DATA: 2012-11-21 09:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.