DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Posłowie z partii Wolność apelują do ministra sprawiedliwości: czas przywrócić karę śmierci!

Posłowie z partii Wolność apelują do ministra sprawiedliwości: czas przywrócić karę śmierci!
fot. You tube

Prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke oraz dwaj parlamentarzyści z tego ugrupowania zorganizowali we wtorek konferencję prasową poświęconą problematyce przywrócenia w Polsce kary śmierci. Posłowie Jakub Kulesza i Jacek Wilk wystosowali w tej sprawie pismo do ministra Zbigniewa Ziobry. Inicjatywa to pokłosie zbrodni dokonanej w niedzielę na prezydencie Gdańska.

 

Po zachowaniu mordercy, pana Stefana W., widać, że czuł się zupełnie swobodnie, bo się niczego nie bał. Najwyżej wróci do więzienia, gdzie w randze mordercy będzie na pozycji uprzywilejowanej, tak że nic mu nie groziło. Gdyby była kara śmierci to w sposób oczywisty by nie zamordował – powiedział na wtorkowej konferencji Janusz Korwin-Mikke.

 

Ci, co znieśli karę śmierci, mają na rękach krew. Krew ludzi pomordowanych przez morderców, którzy boją się kary śmierci. A skoro jej nie ma to mordują – dodał prezes partii Wolność.

 

W piśmie do ministra sprawiedliwości posłowie z formacji Janusza Korwin-Mikkego zapytali Zbigniewa Ziobro o jego stanowisko względem przywrócenia w Polsce kary śmierci, o kwestię potencjalnego referendum ogólnokrajowego poświęconego takiej zmianie w Kodeksie karnym oraz o to, czy resort pracuje nad przywróceniem tej formy kary. W końcu Jacek Wilk i Jakub Kulesza w piśmie do ministra zapytali o koszty, jakie poniesie polski podatnik w wyniku wieloletniego utrzymywania w więzieniu mordercy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Kwestie te przedstawił na konferencji poseł Jakub Kulesza.

 

 

Prawda jest taka, że zdrowy rozsądek pokazuje, że [brak kary śmierci-red.] jest to ślepa uliczka. Trzeba dla sytuacji nadzwyczajnych taki środek posiadać. I to naprawdę nie chodzi o to, żeby szafować tą karą ciągle i często, ale po to, żeby ona przynajmniej potencjalnie będąc i będąc wymierzana być może bardzo rzadko, ale w sytuacjach rzeczywiście ekstremalnych, była tym, co daje do myślenia potencjalnym zbrodniarzom. To jest po prostu element zwyczajnej, ludzkiej sprawiedliwości i ten element po prostu musi być do racjonalnego prawa karnego przywrócony – powiedział podczas konferencji poseł Jacek Wilk.

 

 

Źródło: Facebook / YouTube / nczas.com

MWł

 

  

Polecamy również:

  

  


DATA: 2019-01-16 15:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pamiętam (dość mgliście, ze względu na wiek tym się nie interesowałem) ten czas, gdy w Polsce znoszono karę śmierci. Nikt się nie pytał o zdanie społeczeństwa, władza wie zawsze lepiej co jest dobre dla niego ! Niestety, jak doświadczenie wskazuje, czasami są tacy ludzie których lepiej (dla nich samych np. zamorduje powtórnie w więzieniu współwięźnia lub strażnika) usunąć ze społeczności ostatecznie, przez skazanie i wykonanie wyroku śmierci. Przez wieki tak było i nikogo to nie raziło ( chyba tylko przestępców ). Było wiadomo, że kara jest nieuchronna, a zwyrodniałych i lubieżnych morderców eliminuje się ze społeczeństwa na szafocie. Niestety, przyszli "postępowcy", często akademicy żyjący w chmurach i stwierdzili, że społeczeństwo jest opresyjne i winne temu, że morderca jest mordercą. Wszystko co było dotychczas było złe, nasi przodkowie to nieokrzesani prostacy, oni światli, zmienią świat na lepsze. I zmienili, spokojny obywatel boi się wyjść wieczorem na ulicę.
4 miesiące temu / Druh Ryszard
 
Wg mojej wiedzy bycie zwolennikiem kary śmierci dla morderców nie zrywa naszej więzi z Bogiem w przeciwieństwie do zwolenników mordowania nienarodzonych.
4 miesiące temu / PRPR
 
Czyli odrzucasz choćby Kpł20,9-17? A wiesz że odrzucając choćby część Prawa Bożego, odrzucasz całe Prawo? Brawo, kompromituj się dalej, już chyba wszystkich przekonałeś że nie jesteś po stronie Pana Boga.
4 miesiące temu / do Sec
 
@Sec: Bóg jest Miłością i nie stosuje zemsty. W obronie najsłabszych Bóg posługuje się sprawiedliwością. Znasz Nowy Testament? Jednak nie znasz. "Zapłatą za grzech jest śmierć". Zapłatą za morderstwo z premedytacją winna być śmierć ciała. To wyraz miłosierdzia dla sprawcy i sprawiedliwości wobec ofiar. Nie piszę tu o samosądzie, piszę o sprawiedliwym prawie ludzkim odzwierciedlającym Prawo Boże. A przy okazji, tak w nawiązaniu do Lutra który Boga w Trójcy Jedynego miał za szatana, czy na protestantyzm nie mieli wpływu żydzi? To żydzi uznają Starotestamentalną zasadę "oko za oko" - zemstę. Logika dotycząca powstania protestantyzmu wskazuje na Talmud jako źródło luterańskiej herezji. Historycznie Luter miał wokół siebie prominentnych żydów z silnej wtedy żydowskiej diaspory tureckiej.
4 miesiące temu / Antoni
 
Zemsta i zaplata należy do Boga. Taki jest przekaz biblijny.
4 miesiące temu / Sec
 
W Biblii masz wielokrotnie zezwolenie na karę śmierci. Co, już oficjalnie nie uznajesz Biblii?
4 miesiące temu / do Sec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65539"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.