DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Posłowie walczą o bezpieczeństwo polskich dzieci. Ale tylko tych, które się już urodziły

Posłowie walczą o bezpieczeństwo polskich dzieci. Ale tylko tych, które się już urodziły
Fot. Filip Blazejowski/FORUM

Przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych poparli przyjęcie prezydenckiego projektu nowelizacji prawa karnego zakładającego zaostrzenie kar za ciężkie przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i wolności dzieci. Nowe przepisy są efektem współpracy kancelarii Prezydenta z m.in. Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Pacjenta i Rzecznika Finansowego.

 

Nowe przepisy przewidują zaostrzenie kar za okaleczeniem, uprowadzenie, porzucenie dziecka czy handel dziećmi. Dodatkowo przestępstwem ma stać się niezgłaszanie czynów przeciwko życiu, zdrowiu i wolności wymierzonych w dobro dziecka. Andrzej Dera, sekretarz stanu w kancelarii Prezydenta RP zapowiedział w Sejmie, wraz z podpisaniem ustawy przez prezydenta Andrzeja Dudę zostanie przeprowadzona szeroka kampania informacyjna.

 

Michał Michalak, Rzecznik Praw Dziecka zaznaczył, że nowe przepisy sprawią m.in., że reakcja na przemoc wobec dzieci będzie „obowiązkiem”. - Gdyby nie bierna postawa otoczenia, być może udałoby się uratować od śmierci 4-letnią Oliwię z Łodzi, 2,5 letnią Julkę z Piekar Śląskich i oszczędzić cierpień 3-miesięcznej Lence z Łodzi czy 4-miesięcznej Oliwce z Bydgoszczy – powiedział Marek Michalak, rzecznik Praw Dziecka.

 

Głos w sprawie zabrali również przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych. Andrzej Matusiewicz (PiS) stwierdził, że nowe przepisy to „dobra zmiana prawa karnego”. Michał Szczerba (PO) podziękował wszystkim za zaangażowanie w powstanie nowego prawa. - Klub PO z wyników tych prac jest zadowolony i poprzemy zaproponowane rozwiązania – zakomunikował. Barbara Chrobak (Kukiz’15) powiedziała, że projekt zmierza w kierunku, który „zasługuje na poparcie wszystkich opcji politycznych ponad podziałami”. W podobnym duchu wypowiedzieli się również Kornelia Wróblewska (Nowoczesna) i Krzysztof Paszyk (PSL). - Dotychczasowe kary za przestępstwa wobec małoletnich niejednokrotnie zaburzały powszechne poczucie sprawiedliwości, zgodnie z tym poczuciem kary za takie przestępstwa powinny być zaostrzone – zauważył Paszyk.

 

Nowe przepisy zakładają m.in. że osoba znęcająca się fizycznie i psychicznie nad najbliższym lub nad inną osobą pozostającą w stosunku zależności od sprawcy podlegała będzie karze więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto do 3 lat pozbawienia wolności grozić będzie osobie, która będzie miała wiedzę o akcie pedofilskim i nie powiadomi o nim organów ścigania.

 

Biorąc pod uwagę to wszystko, co działo się w polskim parlamencie w związku z obywatelskim projektem ustawy anty-aborcyjnej obecne działania posłów, rzeczników etc. wyglądają co najmniej groteskowo. Zwolennicy w najlepszym wypadku „kompromisu aborcyjnego” zadbają o bezpieczeństwo dzieci.


Nasuwa się pytanie: czy nowe przepisy zakładają również karanie kobiet za znęcanie się nad dziećmi?

 


Źródło: gazetaprawna.pl

TK

 

 
DATA: 2017-02-23 09:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proszę nie przejmować się lewackim trollem Odp, który ostatnio pokazuje tutaj swoje chamstwo.
ponad 2 lata temu / do Marcin
 
do marcin - oo widac wiesz lepiej ode mnie co mysle i gdzie co przeczytalem,brawo.Nie wiedzialem ze mamy w kraju tyle "utalentowanych" ludzi.
ponad 2 lata temu / Marcin
 
Zalosne jest to co piszesz. Nie szczepisz dziecka, ale leki, antybiotyki to juz pewnie chesz dawac. Smiech i zal. Niestety coraz wiecej takich miosnikow teorii spiskowych co to naczytaja sie facebooka. Szkoda tylko dzieci.
ponad 2 lata temu / Do marcin
 
Bezpieczenstwo mojego dziecka to zniesienia nakazu szczepen!Czy to nie prezydent Duda podpisal ustawe nakazujaca szczepienie dziewczynek ta niesprawdzona trucizna?Panie prezydencie oraz Panie i Panowie (p)oslowie czy wzniesliscie sie na nowy szczyt obludy i zaklamania?Jestescie niczym sepy krazace nad swoja ofiara a gdy juz skona to rzucacie sie na padline z cala bezwzglednoscia.Wstyd wam i chanba na wieki wiekow,Amen.
ponad 2 lata temu / Marcin
 
Nareszcie. Można by rzec.Miara się przebiera. Polska na 1miejscu w Europie w adopcji zagranicznej.Dużo do zrobienia jest w przepisach ustawy przemocowej. PCPR to marketing dziećmi. To ogromna skala handlu ludźmi. Kto to wreszcie ruszy. To korupcja poparta ustawami. Obwarowana tak by nie przenikało cokolwiek poza granice danego rejonu. Litości Litości Litości dla dzieci.!!!!
ponad 2 lata temu / Godfryd
 
Mój syn nie mając jeszcze roczku, potrafił narobić niezłego hałasu, gdy zabroniłam mu czegoś zrobić. Na to zawsze, wchodziła sąsiadka z pytaniem, czy coś się stało. Po jakimś czasie miałam tej, skądinąd miłej, pani dosyć. Już tam nie mieszkam, ale ona też nie chciała być "bierna". Teraz takie zachowania się nasilą.
ponad 2 lata temu / Reselka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "49664"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.