DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Posłowie przeciw życiu

Posłowie przeciw życiu
#ABORCJA    #EUGENIKA    #SEJM    #PIS    #PO    #PRAWO    #SOLIDARNA POLSKA    #USTAWA

Posłowie, którzy obradowali dziś na połączonych sejmowych komisjach: Polityki Społecznej i Rodziny oraz Zdrowia opowiedzieli się za odrzuceniem w całości projektu ustawy zakazującej aborcji ze względów eugenicznych. Wniosek o odrzucenie projektu Solidarnej Polski złożył Jarosław Katulski (PO). 43 posłów głosowało za wnioskiem, zaś 25 było przeciw niemu.

 

Poseł Arkadiusz Mularczyk (SP), który podczas obrad komisji reprezentował wnioskodawców, przypominał, że obecne prawo sprawia, iż „legalne staje się, zabójstwo, usunięcie z łona matki embrionu, co do którego istnieje podejrzenie, że urodzi się osoba niepełnosprawna". Mularczyk przekonywał, że embrion ludzki powinien być chroniony prawnie w każdej sytuacji. Poseł przypomniał również, że kilka dni temu prezydium Episkopatu poparło prace nad projektem SP.

 

Odbieranie fundamentalnego prawa do życia dzieciom ze względu na podejrzenie u nich choroby jest łamaniem demokratycznych zasad – mówił poseł Czesław Hoc (PiS). Iwona Guzowska i John Godson z Platformy Obywatelskiej stwierdzili, że obecna ustawa jest dobrym "konsensusem" i nie ma potrzeby jej zmiany. Poseł Hoc zauważył od razu, że "nie ma konsensusu między dobrem a złem".

 

Jest albo dobro, albo zło. Wszyscy musimy się zgodzić, że życie jest darem, sacrum. Również musimy się zgodzić z tym, że podstawową formą prawną jest zasada niedyskryminowania w państwie prawa – podkreślił poseł PiS i dodał, że „nie może być tak, że odbieramy fundamentalne prawo do życia dziecku, które jest chore, bo podejrzano u niego chorobę”.

 

Jeśli zabieramy fundamentalne prawo do życia, to nie ma żadnych innych praw i nie mamy do czynienia z demokratycznym państwem – powiedział parlamentarzysta.

 

Projekt SP jest nowelizacją obowiązującej ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Jego autorzy chcą wykreślenia z art. 4a w punkcie 1 ustępu 2, który pozwala na dokonanie aborcji, jeśli „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”.

 

Źródło: KAI, Nasz Dziennik, rp.pl

pam

 

 


DATA: 2012-10-24 15:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uwaga! Już dziś wieczorem Sejm ma głosować ostatecznie nad sparwą aborcji chorych dzieci! Tusk /Kopacz/zmienił porządek obrad , aby szybko zakończyć sprawę dyskusji nad aborcją i dzis wieczorem sprawe ostatecznie odrzucić!
ponad 7 lat temu / Ryszard
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.