DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Posłowie grają ludzkim życiem. Od roku projekt Zatrzymaj Aborcję leży w Sejmie

Posłowie grają ludzkim życiem. Od roku projekt Zatrzymaj Aborcję leży w Sejmie
Źródło: zycierodzina.pl

Wydawałoby się, że to takie proste – w kilka dni, ba, w kilkanaście godzin nawet, uchwalić ustawę i wprowadzić nowe prawo czy kolejny dzień wolny od pracy, tak jak to miało miejsce na krótko przed 11 listopada. Politycy zreflektowali się, że przecież w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, trzeba zatem „kupić” głosy potencjalnych wyborców pomysłem na wolne. I tak, wystarczyło kilkanaście godzin, aby dodatkowy dzień wolny mógł stać się faktem. Jeśli jednak chodzi o fundamentalną kwestię, czyli prawną ochronę życia każdego człowieka od poczęcia – tu już tak prosto nie jest…

 

A to dlaczego? Otóż, wpierw poseł Bożena Borys-Szopa, przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, następnie poseł Grzegorz Matusiak, przewodniczący podkomisji mającej zająć się projektem „Zatrzymaj Aborcję”, stwierdzili, że aby procedować nad tak ważną sprawą jak ochrona nienarodzonych dzieci przed okrutną, aborcyjną śmiercią, potrzeba spokoju i ciszy (sic!).

 

„Będziemy pracować merytorycznie, wysłuchamy wszystkich stron. Podkomisja jest właściwa do tego, aby w ciszy i spokoju procedować ten projekt. Darzę dużym szacunkiem życie” – tak mówił, jeszcze w okresie letnim, poseł Matusiak, a całkiem niedawno zapewniał, że podkomisja pracuje nad projektem i zapoznaje się z wszystkimi pismami, jakie spływają do sekretariatu podkomisji. I tu rozminął się z prawdą, bowiem – zgodnie z tym, co na twitterze przedstawił red. Artur Stelmasiak, powołując się na informacje zebrane przez obywateli zainteresowanych sprawą – ani jedna korespondencja nie wpłynęła do sekretariatu podkomisji, ani też z niego nie wyszła. 

 

No trzeba przyznać, że posłowie zasiadający w podkomisji starannie dostosowują się do pracy w ciszy i spokoju – faktycznie, warunki te spowodowały, że co niektórzy zaczęli się zastanawiać, czy aby na pewno podkomisja ta jeszcze istnieje. Zdaje się, że tak, jednak na tym się kończy. Opary ciszy i spokoju przeniknęły polityków i nie wiadomo, czy zdołają i będą chcieli się z nich wydostać… 

 

A nienarodzone dzieci wciąż czekają – te, które jeszcze mogą i które mają nadzieję na to, że urodzą się żywe. A ich liczba stale się zmniejsza, bowiem każdego dnia troje z nich traci swoje życie w sposób najbardziej okrutny i przerażający. Śmierć farmakologiczna, rozczłonkowanie małych ciałek, czy też wstrzykiwanie roztworu solnego kwasu to praktyki powodujące konanie w męczarniach. A jeśli dziecko cudem przeżyje te tortury i urodzi się żywe, zostawiane jest często gdzieś na boku, aby prosząc o pomoc poprzez płacz w końcu umarło z wyziębienia i braku miłości.

 

Ale co tam, przecież władza i stanowiska są ważniejsze niż los małych obywateli Polski. Rządzący mają w końcu coraz to nowe zadania, a wszystkie zmierzające do ponownej wygranej w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Zresztą, prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS, zapowiedział, że uregulowanie prawa mającego chronić ludzkie życie od poczęcia nie nastąpi przed wyborami do kolejnej kadencji Sejmu i Senatu. A po wyborach?

 

„No to zobaczymy, co będzie” – te słowa oddają w sposób całkowity wielką ignorancję i opieszałość polityków w stosunku do losu najbardziej niewinnych osób. Tworząc prawo gardzą tym najbardziej fundamentalnym – prawem do życia, mówiąc o szacunku gardzą nim, gdy dotyczy nienarodzonych dzieci, głosząc hasła o niezależności i wolności nie chcą włączyć w nie ludzi, którzy już się poczęli, a więc żyją i zasługują na takie samo traktowanie jak osoby narodzone.

 

Czy to nie ironia, że ten kompletny brak zainteresowania i rychłego pochylenia się nad dalszym losem ludzi, których życie wisi na włosku, uwidocznił się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości? Tej niepodległości, o którą walczyli nasi przodkowie dla wszystkich, bez wyjątku? Oni zginęli, abyśmy my mogli żyć w wolnym kraju. Jednak, jak się okazuje, nie jest on wcale wolny i nie jest dla wszystkich, bo każdego dnia w polskich szpitalach mordowane są kolejne dzieci, których jedyną „winą” jest podejrzenie o chorobę, niepełnosprawność, stwierdzona wada genetyczna lub odrzucenie ich miłości.

 

Jedna konkretna, polityczna decyzja mogłaby zagwarantować ochronę życia tym odrzucanym dziś dzieciom. Projekt „Zatrzymaj Aborcję” od roku czeka na uchwalenie. W tym temacie jednak dzieje się jedno wielkie nic.

 

Posłowie, nie wstyd Wam? 

 

Agnieszka Jarczyk


DATA: 2018-11-30 08:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

:( Różaniec Fatima
6 miesięcy temu / Gość
 
PiS dokończył rabunek OFE, argumentując że fundusze... to złodzieje i nie można im powierzać publicznych pieniędzy - logika jezuicka. Mnie okradziono w ten sposób na 247 tysięcy złotych. Zapewniam Cię że mnie Pis nic nie dał.Ani plusów, ani niczego innego. Moje dzieci są już dorosłe i potrafiliśmy z Żoną wychować je za samodzielnie zarobione pieniądze. Najwięcej na żądach Pisu skorzystali ludzie, którzy w każdym społeczeństwie stanowią margines, oraz Ukraińcy sprowadzani perfidnie i chyłkiem przez prezesa z Odedssy. Ludzie ci po bardzo prawdopodobnym upadku swojej patologicznej państwowości będą bezczelnie żądać w Polsce praw mniejszości narodowej. Pozdrawiam.
6 miesięcy temu / @Dyduch
 
Mirro; Co w swoim życiu zrobiłeś przez 3 ostatnie lata? Niewiele zrobisz więc zrób choć niewiele. PiS odebrał 230 mld zł i uniemożliwił dalsze okradanie budżetu Polski złodziejom wystawiającym fikcyjne puste faktury VAT i te środki przeznaczył dzieciom ..Podczas gdy tamci odbierali je rodzicom z biedy i zabierali do ich domów dziecka. Od czasów sumeryjskich rządy służące ludowi trwały najkrócej... zawsze łatwo było podburzyć i nim manipulować. Wróci poprzedni układ ,który zabrał 153mld zł składek z OFE, podniósł wiek emerytalny,chciał wyprzedać lasy polskie lub wziąć pod zastaw kredyty w .... bankach i in.
6 miesięcy temu / Dyduch
 
Wilki mają ochronę ale dzieci nie . Fałsz , obłuda i zakłamanie rządzących.
6 miesięcy temu / jozefbiega
 
Po jeszcze paru latach maglowania problemu aborcji skończy się to tak, jak prawie we wszystkich krajach, gdzie ta sprawa została uregulowana-zostanie przeprowadzone referendum, którego wynik będzie wiążący na określony czas. Osobiście radzę pro-liferom przygotować się na takie właśnie rozwiązanie.
6 miesięcy temu / obserwator
 
To nie jest zaostrzanie ustawy. To gwarancja podstawowych, konstytucyjnych praw człowieka - prawa do życia. Celem jest ochrona każdego życia. A używanie pojęcia "ciąża z gwałtu" to lewacka populistyka (ale tak, dzieci poczęte w wyniku gwałtu jak i innych czynów zabronionych - np. rodzic nieletni i pełnoletni - mają prawo do narodzin, dzieci niekochane przez rodziców można oddać, ale nie można ich zabijać). W każdym dobrym prawie pro life obowiązuje zasada ratowania życia matki. Proszę doczytać o takich przypadkach i nie siać dezinformacji. Jeśli jesteś "dociekliwy" poczytaj projekty składanych ustaw obywatelskich, np. Stop Aborcji, w całości, z źródła a nie w mediach, które pisały bzdury o "karaniu kobiet" które poronią, albo końcu diagnostyki prenatalnej.
6 miesięcy temu / @dociekliwy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64483"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.