DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Posłowie chcą dymisji Biejat. Będzie zmiana w prezydium komisji rodziny?

Posłowie chcą dymisji Biejat. Będzie zmiana w prezydium komisji rodziny?
Fot. M. Włodarczyk/Forum

Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry oraz Konfederacja domagają się odwołania skrajnie lewicowej poseł Magdaleny Biejat ze stanowiska przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

 

„Każde dziecko ma niezbywalne prawo do życia. To prawo naturalne, którego nikt nie może podważać. Tak stanowi także Konwencja o Prawach Dziecka ogłoszona przez ONZ i przyjęta przez zdecydowaną większość państw na całym świecie. Takie prawo obowiązuje też w Polsce. Tego prawa trzeba strzec i bronić. Rodzina jest bowiem fundamentem społeczeństwa, a dzieci są naszą przyszłością” – przeczytać można we wniosku posłów Solidarnej Polski do klubu PiS.

 

Mocna interwencja parlamentarzystów ugrupowania Zbigniewa Ziobry ma związek z ubiegłotygodniowym skandalem, który miał miejsce podczas posiedzenia komisji rodziny. Dzięki przychylności posłów obozu rządzącego, funkcja przewodniczącej gremium opiniującego projekty dotyczące polityki społecznej, przypadła skrajnie lewicowej aktywistce. Wulgarne i antykościelne wpisy Magdaleny Biejat w mediach społecznościowych wkrótce po nominacji zostały nagłośnione przez internautów. – O ile mi wiadomo, płody nie są obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej, ponieważ nie dostają ani PESEL-u, ani dowodu osobistego, natomiast my się zgadzamy na lewicy, że powinno być dopuszczone przerywanie ciąży do 12 tygodnia bez żadnych warunków – mówiła w październiku sejmowa debiutantka. Stąd w oświadczeniu ugrupowania Zbigniewa Ziobry znalazły się też słowa: „Solidarna Polska będzie przekonywać Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości i współkoalicjantów do odwołania poseł Magdaleny Biejat. Sprawowanie przez nią tej funkcji to kpina z naszego Państwa i polskich obywateli”.

 

Sprawa nominacji reprezentantki Lewicy wzbudziła silne protesty po stronie wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Partia rządząca dolała oliwy do ognia rezygnując z wystawienia własnego kandydata i głosując przeciwko konkurentowi Biejat, czyli znanemu z jednoznacznej postawy pro-life Grzegorzowi Braunowi z Konfederacji. Szybko więc okazało się, że oddanie pola otwartym bojownikom neomarksistowskiej rewolucji może kosztować PiS bardzo wiele. Stąd zapewne chęć resetu i zmiany w kierownictwie komisji. Posłowie Jarosława Kaczyńskiego mogą dokonać jej łatwo, gdyż w 33-osobowej komisji dysponują 17 głosami.

 

Liczymy na to, że władza wycofa się z fatalnych, potencjalnie tragicznych decyzji, które zostały podjęte w sprawie składu prezydium komisji – mówił we wtorek wieczorem Grzegorz Braun w trakcie briefingu Konfederacji. Poseł zaprezentował dziennikarzom wniosek w sprawie odwołania Biejat.  

 

 

Źródła: Polsat News, Facebook.

RoM

 

 


DATA: 2019-11-19 21:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Odsyłacz do "Powiązania Kaczyńskiego z masonerią - rozmowa z Magdaleną Wielomską" na kanale mn. Niestety poseł Winnicki się myli, tak jak wszyscy zakładający katolicki charakter PiS. Według słów samego Kaczyńskiego PiS nie jest nawet chadecją, jedynie dla zmylenia katolików nie stosuje retoryki antyklerykalnej. Ich zadaniem jest zniszczyć KK, państwa narodowe i narodowców. POPiS jako aktywna masoneria świadomie wypromował i dopuścił do władzy SLD i Razem, aby wykorzystać ich w walce z KK i Konfederacją, aby na koncu zniszczyć również lewicę. Kto popiera PiS, popiera masonerię. Znów zapomniana zostala lekcja kard. Wyszyńskiego. W tej chwili PiS dąży do wojny. Mamy wszystkie analogie do roku 1939.
3 miesiące temu / odsyłacz
 
lewactwo to stan umysłu powiązany w mojej opinii z brakiem sensownego wykształcenia oraz niedostosowaniem do zycia w wolnorynkowym środowisku. Naturalne jest zatem tworzenie nienaturalnych enklaw którymi zarzadzać mogą JEDYNIE lewacy gdyż brak innych chętnych vide : końcówka żeńska dla Pani Marszałek. lewacki umysł nie uznaje w tym względzie ani Konstytucji Marszałkini nie istnieje ani woli zainteresowanej. Brak podstawowej wiedzy biologicznej czy prawnej Kodeks Cywilny, pozwala lewakowi na popełnianie grzechu wypowiadania sie o sprawach życia i smierci. Pycha i miałkość zasługująca na niebyt.
3 miesiące temu / antylewak
 
To co PiS wyprawia popierając taką kandydatkę, to jak napisał kiedyś Gałczyński ,,sen wariata śniony nieprzytomnie,, albo jeszcze gorzej. To nie tyle godne nawet potępienia, ale pogardy każdego Polaka i katolika.
3 miesiące temu / Weronika
 
Jaki "skandal"?Czy ludzie o poglądach socjalistycznych nie mogą przewodniczych komisją do spraw rodziny?Przecież gremium tej komisji będzie rozpatrywać kierunkowe działania.Nic w tym demoralizującego,aby tak kategorycznie pozbawiać działania posłanki,mającej swój pogląd na życie rodziny w Polsce.
3 miesiące temu / nn
 
To juz chyba typowe dla PiS. Cos ustanawiaja, a potem musza sie wycofywac. Nie maja fachowcow? Czy tak bedzie wygladac obecna 4-letnia kadencja PiS?
3 miesiące temu / CH
 
Bardzo dobra decyzja a Rząd na który głosowałam powinien uważniej głosować,bo stracić zaufanie jest bardzo łatwo
3 miesiące temu / 693 743 689
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.