DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Posłanka Sobecka: w PiS nie było woli politycznej by zakazać aborcji, a trzeba by to zrobić

Posłanka Sobecka: w PiS nie było woli politycznej by zakazać aborcji, a trzeba by to zrobić
Adam Chelstowski/FORUM
#SOBECKA    #USTAWA    #PRAWO    #PIS    #SEJM    #ABORCJA

Anna Sobecka z Prawa i Sprawiedliwości udzieliła wywiadu dziennikowi „Rzeczpospolita”. Potwierdza w nim swoją postawę „pro-life” i deklaruje, że ustawa dopuszczająca aborcję powinna zostać zmieniona. Problem w tym, że jej partyjni koledzy się z tym nie zgadzają.

 

- Prawo w obecnym kształcie nie chroni dzieci z zespołem Downa oraz poczętych w wyniku gwałtu – stwierdziła Sobecka w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”. Przytoczyła przy tym między innymi orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 28 maja 1997 r. które stwierdza, że w demokratycznym państwie prawa „od momentu powstania życie ludzkie staje się wartością chronioną konstytucyjnie, co dotyczy także fazy prenatalnej”.

 

Jacek Nizinkiewicz zapytał więc posłankę, dlaczego nie zaostrzono prawa aborcyjnego przez ostatnie 14 miesięcy rządów PiS? - Nie było woli politycznej. W naszym klubie nie było przymusu głosowania w tej sprawie i każdy podejmował decyzje według własnego sumienia. Jak widać zdania są podzielone w tej kwestii – stwierdziła Anna Sobecka.

 

Według poseł, PiS nie obawia się „czarnych protestów”. - Polska jest wolnym krajem, w którym swobodnie można demonstrować i wyrażać swoje poglądy. Osobiście smuci mnie sytuacja, w której matka występuje przeciw swemu dziecku, domagając się prawa do jego zabicia. Parafrazując słowa prezydenta Ronalda Reagana, warto zauważyć, że wszyscy uczestnicy protestu zdążyli się już urodzić, dlaczego więc odmawiają tego prawa innym? W czarnym proteście uczestniczyło 98 tys. osób. Dla porównania dodam, że projekt obywatelskiej inicjatywy „Stop aborcji" był podpisany przez blisko pół miliona Polaków. Nie wolno nam było zlekceważyć tak potężnego głosu obywateli – zauważa Sobecka.

 

Sobecka przyznała również, że była przeciwko „karaniu kobiet” zapisanym w odrzuconym przez Sejm projekcie autorstwa Ordo Iuris. Mimo tego głosowała za dalszymi pracami nad projektem, tak by móc wprowadzić w życie całkowity zakaz zabijania nienarodzonych.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

kra

DATA: 2017-02-02 10:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Porównanie do dziecka z zapałkami nie ma nic do sytuacji Pani Sobeckiej. Pani Sobecka jest mądrą, dojrzałą katoliczką. A poziom głupawego dziecka pokazują ci którzy twierdzą że są katolikami ale popierają mordowanie dzieci.
ponad 3 lata temu / do woys
 
Może gdyby widmo tzw. aborcji zajrzało w oczy posłom, to szybko zrozumieliby, że należy głosować za całkowitym zakazem zabijania. Może należy rozszerzyć istniejące "prawo" do aborcji, czyli zabijania istot ludzkich, na tych spełniających warunek pozostawania posłem? Skoro jakaś grupa ludzi ma przyznane tzw. kompromisowe prawo do zabijania innych istot ludzkich, to dlaczego inni mieliby być go pozbawieni? A najlepiej niech kodeks zezwala na zabijanie wszystkich przez wszystkich i wtedy problem zostanie całkowicie i raz na zawsze rozwiązany! Kiedy ten absurd zostanie wreszcie zrozumiany? Wygląda to na walkę o wolność od... ale chyba na wolność rozumu.
ponad 3 lata temu / wmo
 
Madra kobieta
ponad 3 lata temu / Anglia
 
Odwazna kobieta. Aborcje trzeba zablokowac calkowicie. A juz w przypadkach aborcji eugenicznej natychmiast..
ponad 3 lata temu / Mateusz
 
Sobecka przypomina dziecko bawiące się paczką zapałek, w swej zapalczywości chce zapalić od razu całe pudełko. To m.in. jej rolą jest ciągła edukacja nt. dzieci nienarodzonych. Niech uczy dzieci w szkołach, liceach i studiujących. Jeżeli ich uświadomi kim jest dziecko w łonie matki, ustawa antyaborcyjna stanie się rzeczywistością.
ponad 3 lata temu / woys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.