DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Poseł Winnicki o ustawie 447: milczenie może wskazywać, że jest wola, aby realizować roszczenia

Poseł Winnicki o ustawie 447: milczenie może wskazywać, że jest wola, aby realizować roszczenia
Robert Winnicki. FOT.JERZY DUDEK/FORUM

W żaden sposób wypowiedzi pana Pompeo i pani Mosbacher nie spotkały się ze zdecydowaną repliką ze strony polskiej. To przedłużające się milczenie jest bardzo niepokojące, ponieważ ono może wskazywać, że istnieje wola polityczna, żeby te roszczenia po prostu realizować – powiedział w rozmowie z Radiem Maryja poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy/Konfederacja).

 

Zdaniem polityka zachowanie polskich władz wobec amerykańskiej ustawy 447 jest „zdumiewające”. Tymczasem – jak twierdzi Robert Winnicki – mamy do czynienia z poważnym niebezpieczeństwem dla interesów naszego kraju. Chodzi bowiem o miliardy dolarów „nienależnych odszkodowań, roszczeń, które środowiska żydowskie w USA wysuwają pod adresem Polski”.

 

Potrzeba tutaj stanowczych działań, potrzeba było tych działań już na etapie, kiedy ta ustawa była procedowana w Kongresie. Nie było takich działań – dodaje poseł zauważając, że brak działań ze strony polskich władz budzi niepokój.

 

Lider Ruchu Narodowego nie podziela także stanowiska części polityków rządu, którzy uspokajają opinię publiczną twierdzeniami, że ustawa 447 nie pociągnie za sobą skutków prawnych. – Niestety na arenie międzynarodowej najczęściej dzieje się tak, że wygrywa nie prawo, a siła politycznego nacisku – uważa Winnicki. Co więc robić w sprawie wspieranych przez amerykańskie władze roszczeń niektórych organizacji diaspory żydowskiej? Poseł wskazuje na 3 elementy strategii, jaką powinno stosować państwo polskie.

 

Niestety, na zastosowanie pierwszego z nich jest już za późno, gdyż – zdaniem Roberta Winnickiego – polska dyplomacja powinna zwalczać kontrowersyjną ustawę w trakcie procedowania jej w Kongresie USA. Teraz natomiast należy podjąć „ofensywę na polu historycznym, dlatego że oskarżanie Polski i Polaków o współudział w Holokauście współbrzmi z tymi roszczeniami” – uważa poseł, wskazując na konieczność tworzenia filmów i spotów prezentujących historię naszego kraju. Takie materiały jednak nie powstają. Trzecią sprawą jest natomiast wyraźne i konsekwentne podkreślanie, „że Polska ma tę sprawę już dawno uregulowaną i że temat jest absolutnie zamknięty”.

 

Poseł Winnicki docenił działania Polonii amerykańskiej, która dla ochrony Polski przed ustawą 447 zrobiła więcej niż rząd i dyplomacja. W kraju trwa natomiast akcja Stowarzyszenia Marsz Niepodległości pod hasłem „NIE dla roszczeń”. Czy jednak te działania odniosą skutek?

 

9 listopada Departament Stanu USA ma przygotować raport dotyczący postępów w restytucji mienia żydowskiego. Zdaniem posła Roberta Winnickiego po tym dniu naciski na Polskę mogą zostać zintensyfikowane. Dlatego też już dziś należy podjąć działania chroniące kraj przed groźnymi skutkami amerykańskiej ustawy. – Problem z tą ustawą jest taki, że ona zakłada, iż zainteresowani pozyskiwaniem majątku, czyli organizacje żydowskie, będą jednocześnie sędziami we własnej sprawie tzn. będą współpracować z Departamentem Stanu w określaniu, jaki majątek jest należny – dodaje poseł, tłumacząc zagrożenie płynące z ustawy 447.

 

 

Źródło: radiomaryja.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-04-23 13:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Jest wola aby realizować roszczenia" żydowskie zgodnie z obietnicą śp prezydenta Kaczyńskiego bezpośrednio w kneset izraelickim.
9 miesięcy temu / antyprosem
 
Winnicki wydaje się mieć jaja. Naród Polski przeciwstawi się skutecznie próbie złupienia. I jeszcze jedno, goń się ...gdzie...
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Ja mam trochę gruzu mogę im oddać taka Warszawa była po wojnie.
ponad 1 rok temu / Gruz im wysła
 
POPiS przekupuje tubylców po to, żeby doprowadzić zaplanowaną przez nich likwidację Polski i okupację żydobolszewicką do chanukowo-purimowego końca. Nigdy przenigdy POPiS nie przegłosuje ustawy Michalkiewicza. A świąteczne obiadki u rodzinki maja być miłe i wesołe. Dzieci i wnuki będą pluć na nasze groby.
ponad 1 rok temu / fut
 
Co prawda Eskimosi wytępili kulturę Dorset Tunitów i przepędzili europejskich kolonistów, ale w tej sprawie odczepcie się od nich. Ja wiem, kto naprawdę kryje się pod pojęciem "Eskimosi", ale nam nie przystoi robić z prawdziwych Eskimosów pośmiewisko tylko dlatego, że nie ma odwagi pisać słowa na "Ż". Np. tacy prawdziwi Rumuni bardzo się obrażają, jak obywateli Ruminii żyjących w taborach nazywa się Rumunami, nie mówiąc już o dowcipach o "Rumunach".
ponad 1 rok temu / aaa
 
Moja opinia jest zdecydowanie przeciw ustawie 447. Plemię żmijowe chce Nas poprostu ograbić. Rząd na kolanach przed nimi. Precz z Eskimosami, precz że zdrajcami Polski i Polaków.
ponad 1 rok temu / Wańka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.