DZIŚ JEST:   02   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Świętych Aniołów Stróżów
Św. Tomasza z Herefordu, biskupa
 
 
 
 

Poseł Winnicki o „Piątce dla zwierząt”: Walczymy, by zatrzymać lewicowe, ideologiczne szaleństwo

Poseł Winnicki o „Piątce dla zwierząt”: Walczymy, by zatrzymać lewicowe, ideologiczne szaleństwo
Poseł Robert Winnicki. FOT.Krystian Maj/FORUM

Państwo pilnuje standardów traktowania zwierząt hodowlanych. Jeśli jakieś działania państwa są nieskuteczne czy niewystarczające – należy je poprawić. Ale nie ma żadnych przesłanek etycznych za tym, żeby jakiegoś rodzaju hodowli zakazywać. To jest już po prostu lewicowa moda ideologiczna – napisał w mediach społecznościowych Robert Winnicki. Poseł Konfederacji wypunktował niedostatki logiki stojące za skrajnymi pomysłami, które postanowiło wcielić w życie Prawo i Sprawiedliwość.

 

W swoim wywodzie jeden z liderów ruchu narodowego posłużył się metodą, którą kolokwialnie moglibyśmy nazwać „łopatologiczną”. Kawa na ławę, po kolei, językiem, który trafi nawet do małych dzieci, wytłumaczył opornym naturalne relacje między człowiekiem i zwierzęciem.

 

„Miliony Polaków trzymają w domach kotki, pieski, niektórzy papugi, rybki, kanarki, chomiki, pająki, węże. Niewielka mniejszość trzyma je ze względów gospodarczych – do redukowania populacji gryzoni albo pilnowania podwórka. W większości trzymamy w domu zwierzęta z bardzo prostego powodu – bo sprawia nam to przyjemność. I nie ma w tej przyjemności, o ile zwierząt umyślnie nie maltretujemy, nic złego” – czytamy na facebookowym profilu parlamentarzysty.

 

„Ale nasze kotki, pieski o takich np. wężach nie wspominając, potrzebują jeść. Potrzebują też mięska a żeby to mięsko dostarczyć i przygotować odpowiedni pokarm co roku na świecie hoduje się miliardy innych zwierząt. Zwierzęta te są hodowane, zabijane i przerabiane na karmę, żeby nasze kotki i pieski miały śliczne futerko, do którego można się przytulić. Co roku miliony myszek giną w paszczach naszych uroczych, hodowlanych węży. Pająki hodowane w naszych domach zjadają miliardy owadów itd. Tak już ten świat jest stworzony. I nie ma w tym nic złego” – tłumaczy autor.

 

„Zwierzęta zostały stworzone by służyć człowiekowi. Z natury rzeczy wynika, że wiele z nich zjadamy, nosimy ich skóry (kto z Was nie posiada choć jednej pary skórzanych butów, ilu ma skórzaną kurtkę, pasek?) czy futra, jak również hodujemy w domach dla własnej przyjemności.

Nie ma różnicy moralnej między pragnieniem posiadania futra czy hodowaniem zwierząt na futra a noszeniem butów, pasków czy kurtek ze skóry, między hodowaniem krów na mleko czy mięso a trzymaniem pieska w domu czy chomika w klatce. To wszystko stanowi normalne, użytkowe podejście do zwierząt i jest jak najbardziej zgodne z naturalną relacją między człowiekiem a zwierzęciem” – napisał Robert Winnicki.

 

Dalej następuje wskazanie różnic między normalnym, wpisanym w porządek świata podejściem do zwierząt a znęcaniem się nad stworzeniami niewyposażonymi przez Stwórcę w nieśmiertelną duszę, rozum i wolną wolę.

 

„Różnica moralna jest tylko w przypadku, jeśli zwierzęta poddawane są bezcelowemu okrucieństwu ze strony człowieka. Z tym należy walczyć. Dlatego mamy inspekcję weterynaryjną, dlatego mamy regulacje dotyczące tzw. dobrostanu zwierząt, również tych trzymanych w hodowli klatkowej. Jeśli chcesz się dowiedzieć na ten temat więce,j obejrzyj materiał zrobiony na fermie norek przez Krzysztofa Bosaka: https://youtu.be/OSNuS9Hi2Zc” – czytamy we wpisie sejmowego reprezentanta Konfederacji.

 

„Państwo pilnuje standardów traktowania zwierząt hodowlanych. Jeśli jakieś działania państwa są nieskuteczne czy niewystarczające – należy je poprawić. Ale nie ma żadnych przesłanek etycznych za tym, żeby jakiegoś rodzaju hodowli zakazywać. To jest już po prostu lewicowa moda ideologiczna” – podkreśla poseł.

 

Czy los psa bądź kota trzymanego dla przyjemności właściciela w mieszkaniu albo chomika spędzającego swój żywot w klatce na pewno można postawić wyżej niż samopoczucie norki z klatkowej hodowli? Co powiedzieć o sterylizacji czworonożnych pupilów przez ich posiadaczy? – zastanawia się opozycyjny polityk.

 

„Tak, krowa w oborze, kura czy norka w klatce, świnia w chlewie wyglądają mniej przyjemnie niż kociaki w koszyku albo piesek na kolanach czy szynszyle w klatce na biurku lub rybki w akwarium. Ale to wyłącznie różnica estetyczna, a nie moralna, bo wszystkie te zwierzęta służą zaspokajaniu różnych potrzeb człowieka. I nie ma w tym nic złego” – ocenia poseł.

 

„Jeśli wykorzystywanie zwierząt do celów człowieka jest antyhumanitarną zbrodnią to Jarosław Kaczyński posiadający kota jest zbrodniarzem. Nie ma większych hipokrytów niż posiadacze zwierząt mieniący się ich rzekomymi obrońcami. Przypominam, że żeby kotka czy pieska wykarmić, trzeba co roku wyhodować i zabić wiele innych zwierzątek” – czytamy dalej.

 

„Dlatego walczymy, by zatrzymać lewicowe, ideologiczne szaleństwo Kaczyńskiego. Które jest nie tylko pełne sprzeczności, ale i podszyte obłudą. Jak u każdego, kto chce dla własnej przyjemności trzymać zwierzę w klatce własnego mieszkania i karmić innymi zwierzątkami, a zarazem zabić przynoszącą dochody i miejsca pracy branżę rolnictwa” – napisał Robert Winnicki.

 

 

Źródło: Facebook

RoM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DATA: 2020-09-15 14:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kaczyński zwrócił się z apelem do ludzi wrażliwych. Zachęcał ludzi wrażliwych do poparcia zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Tyle i tylko tyle, i na tym trzeba poprzestać. Hodowla zwierząt futerkowych stała się biznesem, działaniem wyłącznie dla zysku, co nie ma absolutnie nic wspólnego z argumentami pana Winnickiego i tysięcy innych. Biznes wyłącznie dla zysku, pozbawiony etyki i wrażliwości jest drogą do piekła już tu, na Ziemi. Czy ktoś temu zaprzeczy? Natomiast nie do przyjęcia będzie fakt, że zakaz hodowli zwierząt futerkowych otworzy furtkę lewackim majaczeniom do wdrażania w życie ich wizji zielonego, wegetariańskiego świata.
16 dni temu / W-Sawa
 
Bo w wielu ważnych kwestiach obaj Panowie niewiele się różnią. Konfederacja to nie anioły. Ale wystąpienia sejmowe Konfederatów są obiecujące. Pozdrawiam.
16 dni temu / Kasandra
 
PIS pokazał tutaj swoją lewicowo-liberalną gębę!. Co za idiotyczny projekt ustawy!!!
16 dni temu / Jeremiasz
 
Pytałam mojego kota czy da dobry przykład kotu Prezesa i przejdzie na kaszę jaglaną? Nie zgodził się.
16 dni temu / Babcia
 
@Kasandra- na razie to niczym się nie wyróżnia od reszty sejmowej menażerii- połowa poparła Dudę a połowa Trzaskowskiego...tak koniunkuralnie
16 dni temu / Ironia
 
"Czyńcie sobie ziemię poddana"
16 dni temu / Rycerka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.