DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Poseł Winnicki: posłowie PiS w komisji zbuntowali się przeciw szefostwu partii w sprawie uboju rytualnego

Poseł Winnicki: posłowie PiS w komisji zbuntowali się przeciw szefostwu partii w sprawie uboju rytualnego
Komisja Rolnictwa. FOT.:Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 PL(https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)

Około godziny 7 rano zakończyły się w czwartek prace Komisji rolnictwa w sprawie fanatycznie lewicowej „Piątki dla zwierząt”. Trwały od środowego wieczora i przyniosły jedną istotną zmianę w propozycjach firmowanych przez samego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Nie wiadomo jednak, czy decyzja Komisji okaże się trwała.

 

Jednym z efektów prac Komisji jest rezygnacja z ograniczenia uboju rytualnego, jednak – jak podał na Twitterze poseł Konfederacji i lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki – „Polit-oficer PiS Puda zapowiedział powrót przepisów do ustawy”.

 

„Posłowie PiS w komisji zbuntowali się w pewnym momencie przeciw szefostwu partii i razem z posłami Konfederacji oraz PSL wykreślili z ustawy likwidację uboju rytualnego czyli zamach gł. na drobiarstwo i hodowlę bydła” – relacjonował narodowiec. Wykreślenie tego punktu poparło w Komisji 12 posłów, a przeciwko wykreśleniu opowiedziało się 11 osób.

 

 

Komisja odrzuciła ponadto poprawki zgłoszone przez opozycję lewicowo-liberalną oraz opozycję wewnątrz Zjednoczonej Prawicy (Solidarną Polskę oraz Porozumienie). Koalicjanci PiS chcieli bowiem, aby zakaz hodowli zwierząt futerkowych został odroczony o 10 lat. Z kolei Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej podał na Twitterze, że „PiS odrzucił poprawkę o zakazie wykorzystywania koni na drodze do Morskiego Oka!”.

 

Prace nad „Piątką dla zwierząt” trwały długo, zaś media podają, że towarzyszył im chaos. Około godziny 4:30 przerobiono 7 stron tekstu, a cały projekt liczy ich 12. Do godziny 7 nie omówiono całości, a o przedłużanie i opóźnianie prac nad fundamentalistycznie lewicowym projektem prozwierzęca Fundacja Viva! oskarżyła na Twitterze Konfederację.

 

 

 

Źródło: Twitter / polsatnews.pl / rmf24.pl

MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-09-17 10:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Albo coś jest moralnie dopuszczalne, albo nie. Jeżeli ubój rytualny jest zły, to dlaczego robimy wyjątki dla związków wyznaniowych? Ludzie, tu nie chodzi o dobro zwierząt i nie chodzi o "dobrych" ludzi - to jest lobby!
4 dni temu / Nikolas
 
GreAnn- różnica jest taka ,że PO siano zabierała Polakom i zasilała niemieckie firmy- cysterny z paliwem bez vatu krążyły za niemiecką granicę i wracały do Polski konwojami
5 dni temu / Pamietliwy
 
Ale ubój rytualny jest od 2013 roku zakazany, a teraz ma być dozwolony dla związków wyznaniowych, więc to liberalizacja a nie zaostrzenie ustawy.
5 dni temu / trooper
 
Czekam kiedy się rozlegnie aj waj, aj waj z wiadomej strony
5 dni temu / Leszek
 
Aj waj, ale się narobiło...! To gdzie teraz posłowie z PiS będą zaopatrywać się w kosher?
5 dni temu / Raróg
 
Konfederacja to barbarzyńcy !
5 dni temu / wierny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.