DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Poseł Stanisław Pięta chce ułatwić Polakom dostęp do broni palnej

Poseł Stanisław Pięta chce ułatwić Polakom dostęp do broni palnej
Warszawa.14.01.2016. 8. posiedzenie Sejmu VIII kadencji. N/z. Posel stanislaw Pieta. Fot. Grazyna Myslinska / FORUM

Wśród priorytetów Stanisława Pięty znalazło się poszerzenie dostępu Polaków do broni palnej. „Nie chodzi o powszechne prawo do posiadania broni jak w USA. Chcemy pewnych ułatwień, gdyż w Polsce mamy trzy jednostki broni w przeliczeniu na 100 Polaków. Wliczając broń gazową. Niezmiennie od czasów Generalnej Guberni i zakazów Hansa Franka!” – tłumaczył polityk w rozmowie ze „Super Expressem”.

 

Stanisław Pięta komentował przedstawioną wcześniej listę priorytetów. – To nie są wszystkie sprawy, bo nie ma wśród nich np. obniżenia wieku emerytalnego, a bez wątpienia do tego dojdzie – stwierdził polityk. Polityk podkreślił, że postulowane przez niego przyjmowanie uchodźców „wyłącznie chrześcijan” było „nieco umowne”. – Polska będzie w każdej sprawie podejmować decyzję indywidualnie – tłumaczył.

 

Stanisław Pięta chciałby, by obietnica 500 złotych na dziecko zostało zrealizowana jak najszybciej. Postulował także likwidację „niepotrzebnych instytucji i urzędów”, w tym Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Na liście priorytetów posła Pięty znalazło się także „rozszerzenie dostępu do broni palnej”. – Nie chodzi o powszechne prawo do posiadania broni jak w USA. Chcemy pewnych ułatwień, gdyż w Polsce mamy trzy jednostki broni w przeliczeniu na 100 Polaków. Wliczając broń gazową. Niezmiennie od czasów Generalnej Guberni i zakazów Hansa Franka! Tymczasem średnia w UE to 30 sztuk. Głównym problemem jest jednak to, że młodzi ludzie przechodzą automatycznie do rezerwy. To fikcja, gdyż bez żadnego przeszkolenia, bez umiejętności posługiwania się bronią nie są żadną rezerwą armii – mówił polityk.

 

źródło: se.pl

mat

 

 

 

 

 


DATA: 2016-01-21 14:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Broń dla obywateli bez rejestracji wielu się nie podoba ale wiedzcie że wszystko co jest rejestrowane może wam byc zabrane przez bandyckie państwo , przykre ale prawdziwe.A po drugie jesteśmy niewolnikami w tym kraju bo odbiera nam się prawo do obrony właśnie bronią jak sama nazwa mówi.Lewaki i tak nie zrozumieją, to tekst dla ludzi prawych.
ponad 2 lata temu / Vlad Palownik
 
My naród w tak fatalnym położeniu geograficznym pomiędzy wschodem i zachodem, powinniśmy szczególnie być wyczuleni na obronność naszego kraju. Zresztą mamy smutne doświadczenia z przeszłości,więc nie ma na co czekać! Zbrójmy się. Wszyscy, oprócz przestępców.
ponad 2 lata temu / Iwan
 
@agricola: czy psychole, wypuszczeni z wariatkowa w ramach "absolutnej władzy nad swoimi sprawami i prawami im z natury przysługującymi", także powinni mieć "bezwzględne i nieograniczone prawo indywidualne do posiadania broni"?
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
Mam nadzieję, że z tym dostępem do broni to tak na poważnie. Im łatwiej tym lepiej.
ponad 2 lata temu / Ron
 
DALEKA DROGA PRZED WAMI ZANIM ZROZUMIECIE ZE POSIADANIE BRONI TO WOLNOSC PRZED TYRANIA I JAKAKOLWIEK DYKTATURA!!! GOOD LUCK!!!
ponad 2 lata temu / SEMPER FI
 
Zbytek łaski! Panie Pięta! Achillesowa chyba... jak każdy politruk od lat. Chcesz Pan byśmy byli troszkę mniej niewolnikami niż jesteśmy! Czemu Pan sądzisz, że nie zasługujemy na bycie wolnymi ludźmi? Wbij se Pan w łepetynę, że aby poczuć się obywatelami tego kraju, musimi nimi zostać! Palcem nie kiwnę w obronie Waszych tyłków jak by co! Bo po co! Obywatel i wolny człowiek to taki, który ma absolutną władzę nad swoimi sprawami i prawami mu z natury przysługującymi. Prawa przyrodzone czyli Naturalne mamy dane od Pana Boga i wara komukolwiek od nich! Prawo do obrony życia i mienia jest takim prawem i łączy się z bezwzględnym i nieograniczonym prawem indywidualnym do posiadania broni! Od zawsze do zaborów tak w Polsce było panie polityk! Gdyby I Rzeczpospolita istniała nadal to bym se kupił czołg lub krążownik do obrony własnej jak i Pańskiej d***, jak by mnie było stać. I Król Jegomość miał by mnie za przyjaciela, nie za podejrzanego typka jak w tfu! demokracji bywa.
ponad 2 lata temu / agricola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.