DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Poseł SLD interweniuje: nie usuwajcie pomnika sowieckiego zbrodniarza!

Poseł SLD interweniuje: nie usuwajcie pomnika sowieckiego zbrodniarza!
Tadeusz Iwiński fot. Filip Blazejowski/FORUM

Poseł SLD, Tadeusz Iwiński uznał, że decyzja radnych z Pieniężna (woj. warmińsko-mazurskie) o rozebraniu pomnika sowieckiego zbrodniarza, gen. Iwana Daniłowicza Czerniachowskiego może… zaszkodzić stosunkom polsko-rosyjskim.

 

Iwiński napisał w tej sprawie interpelację do ministra spraw zagranicznych, Radosława Sikorskiego. „Najnowsza historia, także naszego kontynentu, dowodzi, że trzeba zachowywać się niezwykle rozważnie oraz odpowiedzialnie w odniesieniu do rozmaitych pomników przeszłości” – napisał poseł SLD do szefa MSZ.

 

W niedzielę z kolei, podczas konferencji prasowej w Olsztynie, Iwiński ocenił, że rozebranie pomnika Daniłowicza Czerniachowskiego godzi w… polską rację stanu. - Uważam, że taka uchwała jest nie do przyjęcia w mieście, które jest objęte małym ruchem granicznym i w regionie, który odwiedza wielu Rosjan. Wielu ludzi tu żyje z Rosjan, takie zachowanie godzi w polską rację stanu – powiedział.

 

Radni warmińskiego miasta Pieniężno pod koniec stycznia przegłosowali uchwałę o likwidacji pomnika sowieckiego generała Iwana Daniłowicza Czerniachowskiego. Dowódca Armii Czerwonej nazywany jest „katem Armii Krajowej”. Jego pomnik stał w mieście od początku lat siedemdziesiątych.

 

W reakcji na taką decyzję radnych Rosjanie zaproponowali władzom Pieniężna, że będą łożyć na utrzymanie pomnika sowieckiego generała Iwana Daniłowicza Czerniachowskiego - „kata Armii Krajowej”. Władze niewielkiego miasteczka nie chciały o tym słyszeć. Rosjanom nie podoba się jednak pomysł rozbiórki pomnika. Woleliby przetransportować go na teren Rosji.

 

 

Źródło: niezależna.pl

ged


DATA: 2014-02-17 17:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

popieram - jak niżej!
ponad 6 lat temu / wojtek
 
odesłać pomnik i posła Iwińskiego w roli jego obstawy do Rosji - na wieczną służbę
ponad 6 lat temu / jaro
 
Iwiński jest posłem Polski czy Rosji?
ponad 6 lat temu / Emigrant
 
Jeżeli pan Iwiński tak bardzo się boi popsuć humory sowietom, to niech na dachu swojego domu powiesi flagę z sierpem i młotem. Być może wtedy stosunki z naszymi wschodnimi sąsiadami się poprawią i w końcu oddadzą nam naszą własność (samolot Tupolew)
ponad 6 lat temu / marekb54
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.