DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Poseł Robert Winnicki dla PCh24.pl o politycznych powodach antykatolickiego wzmożenia

Poseł Robert Winnicki dla PCh24.pl o politycznych powodach antykatolickiego wzmożenia
FOT.Mateusz Wlodarczyk/FORUM

Trwająca od wielu lat antykatolicka propaganda lewicy i liberałów, piąta kolumna w szeregach Kościoła i oddawanie pola postępowcom przez rządzącą centro-prawicę to powody trwającego antyklerykalnego wzmożenia – mówi w rozmowie z PCh24 poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy/Konfederacja).

 

Przyczyny są trzy. Od wielu lat trwa antykatolicka propaganda środowisk lewicowych i liberalnych, która jest skierowana do starszych i młodszych, jest obecna w tekstach kultury i w życiu politycznym – to, zdaniem parlamentarzysty, pierwszy powód obecnych ataków na katolicyzm.

 

Drugim powodem są realne problemy również w samym Kościele oraz brak ich rozwiązania. Pierwsza rzecz to tolerowanie w swoich szeregach różnych piątych kolumn typu „Tygodnik Powszechny”, czy inne tego typu lewicowo-liberalne agendy w ramach katolicyzmu, które robią to samo co atakujący z zewnątrz, tyle tylko, że robią to od wewnątrz. Drugi problem to brak konsekwentnego rozwiązywania nabrzmiałych problemów takich jak istnienie lobby homoseksualnego czy innych tego typu czynników w ramach Kościoła. I to również ma swoje skutki – zauważa poseł Winnicki.

 

Trzeci problem polega na tym, że politycy, którzy często odwołują się w przestrzeni publicznej do wartości katolickich, tak jak rządząca centro-prawica, tak naprawdę są zupełnie bierni, oddają liberałom i lewicowcom pole w kulturze, sztuce, filmie, obrazie, szkolnictwie. W tym względzie ostatnie 3,5 roku to klasyczny przykład tego, jak polityka kulturalna lewicy jest robiona rękami „prawicy”. Mamy teatry, mamy telewizję publiczną, mamy szkoły, w których prezentowane są takie treści. Ta ofensywa przechodzi bez problemu, spotykając się tylko z oporem niektórych środowisk narodowych i katolickich. To są trzy główne źródła tego rozlewającego się nihilizmu, rozlewającej się bezkarności różnych antyreligijnych, antykatolickich prowokatorów – mówi nam lider Ruchu Narodowego.

 

Można myśleć o zmianie prawa. To jest potrzebne, ale nie rozwiąże zasadniczego problemu, którym jest instrumentalne traktowanie wartości religijnych przez znaczną część tak zwanej „prawicowej” klasy politycznej, ale też brak poważnego podejścia do tego problemu również przez część duchownych czy hierarchii. Rozwiązania prawne są w tym względzie na końcu. One są potrzebne, ale nawet ustanowienie bardzo restrykcyjnego prawa nie zmieni sytuacji, w której część księży kolaboruje czy flirtuje z lewicowo-liberalnym mainstreamem i jest na to przyzwolenie, a z drugiej strony znaczna część polityków centro-prawicy podchodzi do zagadnienia religii bardzo instrumentalnie – uważa Robert Winnicki.

 

 

PCh24.pl

Not. MWł

 

 


DATA: 2019-05-07 15:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Raz pochwaLe Pana czy Pan jest KatoLikiem
7 miesięcy temu / Janusz
 
Niestety, diagnoza pana Winnickiego jest słuszna ale ona sama z siebie niczego nie dokona, trzeba ludzkiej pomocy aby ona nabrała wymiaru rzeczywistego. Tylko skąd wziąć tych ludzi, którzy odważą się powiedzieć : stop demoralizacji, dość nihilizmu w przestrzeni publicznej ? Wydaje się, że PIS jest za "miękki" i niczego nie zrobi ponad to, co robi - a nie robi prawie nic, aby przeciwstawić się atakowi lewackich bojówek na sacrum w przestrzeni publicznej. Na pochyłe drzewo każda koza skacze, nie można być pobłażliwym dla wrogów wolności, bo niedługo obudzimy się w państwie gdzie będzie się burzyć kościoły, a katolicy - za swoją wiarę - będą prześladowani. Trzeba też mieć świadomość, iż chrześcijanie nie są muzułmanami ani hinduistami, tamci za swoją wiarę są gotowi zginąć a nie dopuszczą do jej bezczeszczenia, również dopuszczają nawracanie siłą fizyczną ; natomiast chrześcijanie są pokojowym wyznaniem, i w tym po części jest jego słabość ale i siła przyciągania.
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
Dlatego w wyborach trzeba przede wszystkim głosować na WIERZĄCEGO katolika, w drugiej kolejności patrzeć na listę z której kandyduje.
ponad 1 rok temu / płatowiec
 
NON POSSUMUS - POLACY OBRAŻAJĄ NASZĄ MATKĘ KRÓLOWĄ POLSKI, MATKĘ JEZUSA CHRYSTUSA NASZEGO PANA - JEST CZAS NA DAWANIE ŚWIADECTWA WIARY - JEST CZAS DLA KAŻDEGO Z NAS - " Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed Moim Ojcem - Mt 10:33
ponad 1 rok temu / Edu
 
Wszyscy wszystkiego się boją, a najbardziej Gazety Wyborczej i Żydów.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
podpuszczajacy ludzi na forum by zacząć kłótnie - najlepiej zbanować tego lewackiego prowokatora
ponad 1 rok temu / ala_wilk to tro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.