DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Poseł PO Miron Sycz, syn działacza UPA, mówi o swojej wrogości do Polaków

Poseł PO Miron Sycz, syn działacza UPA, mówi o swojej wrogości do Polaków
Fot. Grazyna Myslinska/Forum
#POLSKA    #ARMIA KRAJOWA    #OJCIEC    #UKRAINA    #PLATFORMA    #UPA    #MIRON SYCZ    #PARTYZANCI

Poseł Platformy Obywatelskiej Miron Sycz przyznaje, że był wychowywany we wrogości wobec Polaków. Jego ojciec, jak to ujawnił poseł SP Mieczysław Golba, służył w bandach UPA.

 

„Nie byłem wychowywany, delikatnie mówiąc w miłości do Polaków. Tak w nienawiści” – opowiada w wywiadzie dla „Tygodnika Powszechnego” poseł PO Miron Sycz. Choć w rozmowie z „Super Expressem” opinię tę łagodzi i zapewnia, że poglądy zmienił, to jednak wciąż stawia znak równości pomiędzy UPA a… Armią Krajową.

 

Sycz mówił o rzezi wołyńskiej: - To była czystka etniczna. Dodano określenie „o znamionach ludobójstwa” i dobrze określa to, co się stało. Ludobójstwem należałoby określić również pacyfikacje wsi ukraińskich dokonane przez oddziały AK w Pawłokomie, Sahryniu, Wierzchowinach. Nawet jeśli to były akcje odwetowe, to licytowanie się na słowa mogłoby prowadzić do ponownych rozliczeń i zaognienia naszych relacji zamiast do pojednania. Poseł Sycz zapewnia też, że jego ojciec nie miał nic wspólnego ze zbrodniami popełnianymi przez UPA, nie należał do oddziału „Mesnyki” i nie miał też nic wspólnego ze spaleniem wsi Wiązownica.

 

Sycz podkreślał także, że na Ukrainie UPA odbierane jest jak AK w Polsce. Dla Ukraińców to jedyna formacja zbrojna, do której mogą się odwołać, która dążyła do niepodległości.

 

Źródło: wPolityce.pl

KRaj

 

 

 


DATA: 2015-02-11 18:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PO i wszystko jasne.
11 miesięcy temu / Lat
 
Jedyny błąd akcji Wisła to taki, że bezmyślnie przeflancowano ich na nasze ziemie odzyskane a nie wymieniono się z Sowietami na Polaków ze wschodu!
ponad 1 rok temu / Książę Jarema Wiśniowiecki
 
A co on robi w polskim sejmie?czy nie należy weryfikować WSZYSTKICH KANDYDATÓW DO SEJMU I SENATU POD WZGLĘDEM POCHODZENIA DO 2-3 POKOLENIA?Moi dziadkowie z Lwowa mi mówili,że gorszych od Ukraińców nie było nawet Niemców.
ponad 1 rok temu / Grazka
 
Szczyt bezczelności.Myślę,że pojednanie i współżycie w świecie cywilizowanym z ludźmi o mentalności banderowców nie jest możliwe.Porównanie upa i AK to jak porównanie Izby Lordów i Izby Wytrzeźwień .
ponad 2 lata temu / antyłajza
 
Co tak syczy? A, teraz? Przestało.
ponad 4 lata temu / NuNu
 
Problem w tym , że nie usiądziecie do stołu , jak cywilizowani ludzie .Jedni niech się walną w pierś , drudzy niech okażą wyrozumiałość sytuacyjną . Inaczej , spór i antagonizm , będzie trwał wiecznie .Obie strony , muszą się ukorzyć , przed pychą , inaczej ktoś zainteresowany , Waszym poróżnieniem , to wykorzysta , dla własnych celów i przeciw Wam .Zakończę słowami Chrystusa , fakt , są trudne do pojęcia , jednak spróbujmy to pojąć : KOCHAJCIE SWOICH WROGÓW :
ponad 4 lata temu / Pośrednik wspólnoty POlsko - Ukraińskiej .
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.