DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Poseł PiS krytycznie o konserwatyzmie własnej partii

Poseł PiS krytycznie o konserwatyzmie własnej partii
fot. youtube, telewizja republika

Nie ma pewności, czy Trybunał Konstytucyjny zajmie się aborcją. Nie wszyscy w PiS mają „wyostrzoną prawicową wrażliwość”, a część kierownictwa partii szuka klucza do zwycięstwa wyborczego w zdobywaniu centrum. W PiS często przeważa zdanie, by nie drażnić liberalnej opinii publicznej - przekonuje poseł tej partii, Bartłomiej Wróblewski.

 

Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski o prawicowości (bądź jej braku) Prawa i Sprawiedliwości rozmawiał z Marcinem Makowskim z portalu DoRzeczy.pl. To polityk, który w 2017 roku wraz z grupą posłów PiS skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności ustawy aborcyjnej z konstytucją. Jak mówi teraz, ma nadzieję, że Trybunał się tym zajmie, ale przyznaje, że „pewności nie ma”.

 

- Zdecydowana większość naszych posłów jest pro-life, choć prawdą jest że różny jest poziom determinacji w tej sprawie – wyjaśnił Wróblewski.

 

Poseł ubolewał też nad stanowiskiem partii w sprawie Konwencji Stambulskiej. Jak wskazał, nawet jeżeli dzisiaj dokument ten nie przyczynia w kraju większych szkód, to w przyszłości może być zupełnie inaczej.

 

- Trzeba mieć świadomość, że przy ewentualnej zmianie rządu będzie można ją czytać w sposób progresywny i będzie to wpływać już nie tylko lokalnie, ale na cały kraj służąc na przykład do przemodelowania definicji rodziny – podkreślił.

 

Jak dodał, rząd podejmuje w obszarze rodziny wiele dobrych działań, ale nie rozwiązuje problemu, jakim Konwencja może stać się w przyszłości.

 

Pytany o przyczyny takiego, a nie innego postępowania PiS, wskazał na strategiczne założenia partii.

 

- Nie wszyscy mają tak wyostrzoną prawicową wrażliwość, ale co chyba ważniejsze czasami zwycięża przekonanie, że nie należy drażnić liberalnej opinii publicznej. Że trzeba szukać równowagi, szukać środka – powiedział.

 

- Myślę, że część kierownictwa uważa, że kluczem do zwycięstwa wyborczego jest zdobycie centrum sceny politycznej, dlatego panuje obawa przed projektami ustaw o charakterze światopoglądowym, które nie będą budziły powszechnego entuzjazmu – dodał polityk.

 

Według Wróblewskiego w PiS za mało myśli się „o sporze ideowym, który się toczy i prawdopodobnie będzie się intensyfikował w kolejnych latach”. Polityk obawia się, że środowiska prawicowe zostaną zmarginalizowane, a po zmianie władzy w Polsce prawicę może czekać „czas wielkiej smuty”.

 

Jest to w jego ocenie wynik zaniedbywania konserwatywnej części społeczeństwa, podczas gdy środowiska lewicowo-liberalne mogą liczyć na „zagraniczne wsparcie, think-tanki, dominację w obszarze kultury i nauki, potężne prywatne media”. Prawicy, podkreślił, brakuje między innymi własnej prywatnej telewizji, na miarę amerykańskiego Fox News.

 

Źródło: dorzeczy.pl

 

Pach


DATA: 2020-05-31 17:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do Piotra konfederacja. A czy wasz główny zarządca korwin nie był trzykrotnie żonaty? To chyba grzech cudzołóstwa.
1 miesiąc temu / Kasia
 
Chapeau bas! Mamy dowód na to, że jednak PiS to progresistyczno-lewicowa partia.
1 miesiąc temu / g12
 
Panie pośle , zapraszamy do jedynego prawicowego ugrupowania w Sejmie czyli KONFEDERACJI. Proszę zerwać kontakty z lewicą ,kiedyś , pobożną.
1 miesiąc temu / Piotr Konfedera
 
dlaczego nie chcą mowic o tym glosno skoro sa przeciwko aborcji? komu chcą służyć? komu się przypodobać? Czyz nie powinni jako katolicy przypodobać się Panu Bogu swemu Stwórcy i zachowywać Jego przykazania? Przeciez chcą uchodzić za katolikow jezdza do MAtki Jasnogorskiej, puszcają foty z obecności na Mszy sw. Ciekawe, nieprawdaż?
1 miesiąc temu / gosc
 
Wróblewski sam jest winny. Sam składał wnioski do trybunału konstytucyjnego, wiedząc, że będą przez PiS użyte jako blokada przeciw ustawie prolife.
1 miesiąc temu / Piotrek
 
PiS nie jest i nigdy nie był partią konserwatywną.Naczelnikowi i jego towarzystwu daleko do Katolicyzmu.Prezydent pokazuje się na Jasnej Górze przed wyborami.Gdyby zawierzył Polskę i swoją prezydenturę Matce Bożej po swoim wyborze to bym im uwierzył.A teraz bardziej udają i to ta przykra rzeczywistość.
1 miesiąc temu / andrzej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.