DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Poseł PiS: Arabia Saudyjska chce w Polsce meczetu? My chcemy u nich katedry!

Poseł PiS: Arabia Saudyjska chce w Polsce meczetu? My chcemy u nich katedry!
Fot: Krystian Maj/FORUM

„Jeśli Arabia Saudyjska chce zapłacić za budowę meczetu w Polsce, to Polska chce zapłacić za budowę katedry w Arabii Saudyjskiej. Pasuje, to proszę bardzo. Nie pasuje, to żegnam!!!” – napisał na Twitterze poseł Dominik Tarczyński (PiS).

 

Wpis polityka to reakcja na medialne doniesienia dotyczące budowy Muzułmańskiego Centrum Kultury i Edukacji w Białymstoku. Sfinansowanie przedsięwzięcia zapowiedzieli przedstawiciele najwyższych władz Arabii Saudyjskiej z jej królem Salmanem ibn Abd al-Aziz as-Saudem na czele.

 

O planach budowy centrum edukacyjno-kulturalnego w Białymstoku informował już w grudniu ubiegłego roku przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego (MZR), mufti Tomasz Miśkiewicz. – Rok 2018 jest dla nas wyjątkowy, gdyż dzięki wsparciu rządu Królestwa Arabii Saudyjskiej, w Białymstoku, mieście gdzie jest siedziba Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP zostanie przekazany budynek pod Muzułmańskie Centrum Kultury i Edukacji imienia króla Salmana Strażnika Dwóch Świętych Meczetów. Jest to podarunek Arabii Saudyjskiej wobec Tatarów Polskich, muzułmanów, którzy od ponad 600 lat żyją zgodnie i w harmonii w RP – powiedział mufti Tomasz Miśkiewicz podczas przemówienia w pałacu prezydenckim.

 

W miniony weekend do sprawy odniósł się Joachim Brudziński – szef resortu spraw wewnętrznych i administracji. „Zleciłem odpowiednim departamentom MSWiA monitorowanie tej sprawy. Nie wydaje mi się, aby odlegli kulturowo, mentalnie, historycznie i geograficznie ortodoksyjni saudyjscy wahabici mieli wspierać polskich Tatarów którzy zawsze mogli liczyć na wsparcie własnej Ojczyzny” – napisał Brudziński na Twitterze.

 

W zupełnie inny sposób do sprawy podszedł inny przedstawiciel partii rządzącej, poseł Dominik Tarczyński. „Jeśli Arabia Saudyjska chce zapłacić za budowę meczetu w Polsce to Polska chce zapłacić za budowę katedry w Arabii Saudyjskiej. Pasuje to proszę bardzo. Nie pasuje to żegnam!!!” – napisał na Twitterze.

 

Polityk odniósł się również do pomysłu jednego z internautów, który zasugerował, aby na początek na jednym z saudyjskich lotnisk powstała kaplica z Najświętszym Sakramentem. „Mamy wolne, demokratyczne Państwo i każde wyznanie ma takie same prawa, ale jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich” – odpowiedział Tarczyński.

 

Źródło: Twitter, PCh24.pl

TK


DATA: 2018-01-22 12:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Robiąc porządki przedświąteczne i wracając do swojej poprzedniej wypowiedzi, muszę przyznać że niepotrzebnie wytknąłem panu posłowi jego błędy pod tym akurat artykułem i umniejszyłem ironicznie jego mądrości. Niepotrzebne i niezbyt to chwalebne. Przepraszam.
ponad 1 rok temu / bezprzesady
 
W wielu sprawach z Panem Brudzińskim i Panem Tarczynskim się nie zgadzam. W tej sprawie zgadzam się w100%. W Arabii jest jeszcze XV wieku. Za kilkaset lat można im dać pozwolenie na taką budowę. Teraz to byłby taki wehikuł czasu w XV w. Pytanie po co mielibyśmy to robić. Drugie w imię czego. Itd.
ponad 1 rok temu / Taki tam
 
Pan Tarczynski ma racje Polsce nie potrzeba nam meczetow tu jest kraj katolicki tu króluje Jezus Chrystus i Matka Boza
ponad 1 rok temu / katoliczka
 
Czy to przypadkiem nie jest mowa nienawiści ?
ponad 1 rok temu / Kazio
 
Po pierwsze ?Mamy wolne, demokratyczne Państwo i każde wyznanie ma takie same prawa" jest właśnie problemem w naszym kraju. To Arabia Saudyjska ma pod tym względem lepsze prawo od naszego, tylko mają fałszywą religię. A my mając prawdziwą kupczymy nią na lewo i prawo , jak nie dniem judaizmu, islamu, baletami na cześć reformacji to zgnilizną moralną na każdym szczeblu i wychwalaniem każdego obłędu urągającemu rozumowi. Po drugie proszę sprawdzić jak głosował pan poseł w sprawie ustaw aborcyjnych 10.01.2018 przy próbie przepchnięcia do komisji projektu "ratujmy kobiety" oraz 06.10.2016 przy odrzuceniu projektu "stop aborcji" zanim zacznie się tu wychwalać mądrość. Po trzecie żadnych zasad wzajemności. Jak jesteś katolikiem i umrzesz w stanie 1 grzechu ciężkiego , to gdzie trafisz??? A gdzie trafią muzułmanie, Żydzi, buddyści, hinduiści, protestanci?? W jakieś fajniejsze miejsce? Może w końcu trochę prawdziwego współczucia dla innych, o ich zbawienie?
ponad 1 rok temu / bezprzesady
 
Dziekuje . Jestes madrym czlowiekiem . Mamy takie same prawa
ponad 1 rok temu / Kaz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.