DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Poseł Piotr Uściński: przed prawami zwierząt stawiam prawa ludzi

Poseł Piotr Uściński: przed prawami zwierząt stawiam prawa ludzi
Fot. J. Szymczuk / Gość Niedzielny / Forum

Jeden z czternastu posłów zawieszonych w prawach członków PiS zamieścił w sieci nagranie, w którym wyjaśnia swoją postawę w trakcie głosowania nad „Piątką dla zwierząt”. „Przed prawami zwierząt stawiam prawa ludzi” – powiedział między innymi Piotr Uściński, wymieniając między innymi prawo do życia od poczęcia.

 

 

Parlamentarzysta nagrał około półminutowy film trzymając na kolanach swojego kota. – Bardzo lubię zwierzęta i uważam, że trzeba traktować je z empatią, dbać o ich dobrostan. Ale przed prawami zwierząt stawiam prawa ludzi. Prawo człowieka do godnego życia od poczęcia do naturalnej śmierci; prawo do wolności, w tym wolności gospodarczej, w tym również do wolności religijnej, a w jej zakresie szanuję prawo producentów i konsumentów żywności koszernej – powiedział.

 

Poseł Uściński dodał też kilka zdań w komentarzu do nagrania:

 

„TAK, kocham zwierzęta, trzeba traktować je z empatią i dbać o ich dobrostan;

TAK, noszę pasek i buty skórzane;

TAK, głosowałem za hodowcami i agrobiznesem. Rolnicy kochają zwierzęta, choć miastowi czasem tego nie rozumieją. Szanuję  producentów i konsumentów żywności koszernej” – czytamy we wpisie. 

 

 

Źródło: Twitter

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-09-19 15:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sprzeciwiam się twierdzeniu ,że zwierzęta nie egzekwują swoich praw. Bulterier moich znajomych wypuszczony luzem na posesję momentalnie staje przed furtką, gdy ktoś się pojawi, gotowy do ataku, nie wolno nawet jego opiekunowi tknąć miski z żarciem dopóki jest pełna, nie wolno nikomu z domowników zająć jego legowiska. Dwuletni kaczor sąsiada oczywiście wolnobiegowywskakuje na ramiona każdego domownika, który tylko odwróci się do niego plecami i wali skrzydłami po głowie więc wszyscy chodzą " do tyłu", a kocica znajomej włazi na stół z posiłkiem dla domowników i "próbuje" z wszystkich talerzy, jeśli tylko nie ma "pilnowacza". No i spróbujcie w ZOO wejść do zagrody hipopotama żeby mu nakazać wypróżnianie do kącika toaletowego zamiast do kąpielowego basenu. Hę ?
1 miesiąc temu / Bernard Gui
 
1. zwierzęta nie mają praw bo nie są rozumne - człowiek ma obowiązki wobec zwierząt 2. "kochać" to można człowieka... 3. kiedyś byłem zwiedziony i głosowałem na pis...
1 miesiąc temu / Wojtek
 
B.Pośle czas skończyć z tym "kochaniem". Cas wrócić do normalności!
1 miesiąc temu / Romek
 
Już samo stawianie tezy, że prawa ludzi są w konflikcie z prawami zwierząt jest postawą absurdalną, pozbawioną jakiegokolwiek realizmu. Zwierzęta w samej swej naturze nie egzekwują swych praw i nie mają takich możliwości. Ten spór toczy się wyłącznie między ludźmi, a zwierzęta są jedynie sporu tego bezwolnym obiektem. We współczesnym święcie, jak nigdy dotychczas, toczy się walka o to, kto ma się komu dostosuje, mówiąc kolokwialnie - czyje racje będą górą. To, że my Polacy, nie potrafimy bronić i narzucać swoich racji innym, niech świadczy historyczny fakt, jak nami manipulowały lub skłócały nas i jak ogromną rolę w naszym życiu pełniły mniejszości narodowe. A dzisiaj... jakimże problemem są obce naszej kulturze i wyznawanej wierze wrogie nam ideologie? Nadszedł ten czas, że trzeba się z tego otrząsnąć i przetrzeć oczy.
1 miesiąc temu / W-Sawa
 
Nie zagłosuję na PiS..koniec Panie Kaczyński mojego zaufania... bronią zwierzęta a zgadzają się na zabijanie dzieci nienarodzonych.. obłudnicy..!!!
1 miesiąc temu / Paweł
 
dobryczłowiek Zadaj sobie pytanie o aborcję zanim będziesz płakał nad zwierzętami. Czy wiesz, że nienarodzone dziecko, gdy jego zabójca przystepuje do wołającego o pomstę do Nieba czynu, dostaje ciśnienia krwi przedzawałowego? Jak bardzo ten maleńki człowiek się boi? To z tego powodu wielu straci zbawienie, a nie z powodu nie gadającego dyrdymały jedenego z kandydatów tegorocznych wyborów na prezydenta RP. Tragedia Sodomy i Gomory polegała, że wywrócili Boży porządek rzeczy, nazywając to dobrem. Wszystko dziś wskazuje, że ludzie są zaślepieni w swojej pysze i zarozumiałości. I nie zdają sobie sprawy co czeka ludzkość w przyszłości, o ile się nie nawróci...
1 miesiąc temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.