DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Poseł Lewicy będzie przewodniczyć komisji odpowiedzialnej za projekt „Zatrzymaj Aborcję”?

Poseł Lewicy będzie przewodniczyć komisji odpowiedzialnej za projekt „Zatrzymaj Aborcję”?
Źródło: zycierodzina.pl

Wszystko wskazuje na to, że Magdalena Biejat reprezentująca Lewicę Razem będzie nowym szefem sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. Jeśli scenariusz ten zostanie zrealizowany, to 830 tys. Polaków, którzy podpisali się pod projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję” mogą być niemal pewni, że przez najbliższe 4 lata nie będzie on procedowany.

 

Magdalena Biejat od kilku lat jest związana z organizacjami pozarządowymi, m.in. Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Fundacją im. Stefana Batorego, Fundacją Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. W 2015 wstąpiła do Partii Razem (przemianowanej w 2019 na Lewica Razem). W wyborach parlamentarnych w 2019 uzyskała mandat poselski, startując z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej w okręgu warszawskim i otrzymując 19 501 głosów.

 

Objęcie przez Biejat funkcji szefa sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny może oznaczać, że obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”, który zakłada wprowadzenie w Polsce zakazu tzw. aborcji eugenicznej, czyli zabijania dzieci poczętych podejrzanych o chorobę przez najbliższe 4 lata nie będzie procedowany.

 

Projekt „Zatrzymaj aborcję” został skierowany do sejmowej komisji w styczniu 2017 roku. Od tego czasu posłowie nie znaleźli czas na rozpatrzenie go i skierowanie do kolejnego czytania.

 

 

Źródło: gazetaprawna.pl / dziennik.pl

TK

 

 

Polecamy również nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 


DATA: 2019-11-15 14:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Aha Co się tyczy zdrowia i życia kobiet... "Z medycznego punktu widzenia aborcja jest wielkim zagrożeniem dla życia kobiety. To właśnie jej grozi śmierć w wyniku krwotoku, przebicia macicy, infekcji. Naraża się na utratę płodności, samoistne poronienia i inne niebezpieczeństwa. Gdyby lekarze mówili o skutkach aborcji, na pewno bardzo mało kobiet decydowałoby się na nią. Np. kobiety, które dokonały aborcji, są bardzo narażone na raka piersi. Badania naukowe pokazują, że aborcja nie tylko niszczy dziecko, ale pozostawia silne ślady w psychice kobiety, jej partnera, a także na lekarzu i pielęgniarce." Są to słowa dr Bernarda Nathansona, który bardzo dobrze wiedział, czym jest aborcja, ponieważ sam był multi-aborterem. Przy okazji polecam jego autobiografię "Ręka Boga", która jest poruszającą by nie rzec, wstrząsającą lekturą. M.in. demaskuje szereg zakulisowych mechanizmów dotyczących funkcjonowania proaborcyjnego lobby.
10 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Nie chcesz, żeby ludzie kradli, to sam nie kradnij. Nie każdy chce, aby kradzież była karana.
10 miesięcy temu / @Aha
 
Pozdrawiam wyborców PIS
10 miesięcy temu / Katarzyna
 
@aha Dobrze wiesz, że nie chodzi o żadne życie i zdrowie kobiet, bo ten projekt dotyczy tylko aborcji eugenicznej. Chodzi o życie ludzi którzy są mordowani naprawdę, a nie o hipotetyczne kobiety, którym powikłania ciąży zagrażają życiu. Takie przypadki są zresztą rzadkie.
10 miesięcy temu / Robert
 
"Dobra zmiana", na którą osobiście nie głosuję od ostatnich wyborów samorządowych i nie zamierzam nadal. Nawet, jesli stanowi ona tzw. mniejsze zło wobec większego, typu SLD, PO, ZSL pod zmienioną nazwą itd.
10 miesięcy temu / Jarosław
 
Jeśli popierasz aborcję z jakiegokolwiek powodu to katolikiem nie jesteś. Dowód? "Nie zabijaj". Ratowanie kobiety nie jest aborcją, aborcja jest kiedy zanim zaczniesz leczenie, podejmujesz działania ukierunkowane na bezpośrednie zabicie dziecka.
10 miesięcy temu / Kobieta
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.