DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2019 r.

Oktawa Wielkanocy
Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
 
 
 
 

Poseł Jan Klawiter: konwencja stambulska niszczy rodzinę. Trzeba ją wypowiedzieć

Poseł Jan Klawiter: konwencja stambulska niszczy rodzinę. Trzeba ją wypowiedzieć
źródło: pixabay.com

Ratyfikowana w 2015 roku konwencja stambulska łamie podstawowe zasady, walczy z tradycją, negatywnie wpływa na sposób kształcenia dzieci i młodzieży oraz niszczy rodzinę. W ocenie posła Jana Klawitera, konwencję trzeba jak najszybciej wypowiedzieć. To zresztą, w kampanii wyborczej, obiecywało PiS.

 

Konwencja stambulska łamie podstawowe zasady. W jej zapisach jest m.in. walka z tradycją, wpływanie na kształcenie dzieci i młodzieży, przekazywanie im określonej wiedzy. Konwencja niszczy kluczowe wartości i nie możemy się z tym zgodzić – mówił na antenie Radia Maryja poseł Jan Klawiter, członek Prawicy RP.

 

Jak dodał, konsekwencją przyjęcia dokumentu jest wprowadzanie do programów szkolnych permisywnej edukacji seksualnej, niszczącej młodzież. To także promocja związków partnerskich. - Będą naciski na to, by zgodnie z duchem konwencji stambulskiej ukazać, że to przecież są normalne związki. Trudno będzie nam walczyć z tymi problemami oraz zachować tradycyjne i podstawowe wartości, stąd chcemy i będziemy walczyli o to, żeby ta konwencja została przez Polskę wypowiedziana – dodał poseł. Zdaniem Klawitera, zwłokę w tej sprawie trzeba uznać za działanie na szkodę Polski.

 

- Dokument został przyjęty pod pozorem walki z przemocą wobec kobiet, ale niesie ze sobą niebezpieczne konsekwencje: niszczenie tradycyjnej rodziny, w zamian proponując ideologię gender. Polska jest państwem o najniższym w UE poziomie przemocy wobec kobiet, co pokazała chociażby unijna Agencja Praw Podstawowych – zaznaczył.

 

Zdaniem parlamentarzysty, jeżeli zniszczy się fundament cywilizacji – rodzinę – to niszczy się także cywilizację jako całość. Prawica RP chce, żeby Polska zaproponowała innym krajom – w miejsce konwencji – np. Kartę Praw Rodziny. – Chcemy pozytywnie myśleć o rodzinie. W Europie Zachodniej rodzina straciła już swój charakter. Coraz to inne kraje przyjmują definicję małżeństwa jako związek dwóch osób, niekoniecznie kobiety i mężczyzny. Tam tradycyjna rodzina ulega zniszczeniu - podkreślił.

 

Czytaj także:

Czy premier Morawiecki wypowie konwencję antyprzemocową?

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

 


DATA: 2017-12-25 15:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pozytywnie o rodzinie - ale tylko kosmetycznie, w sferze imaginacji. Już obecny system jest fatalny, nie potrzeba szukać iluzorycznego "wroga zewnętrznego". To państwo, system oświaty odpowiada za edukację seksualną, gdzie było dotychczas? I teraz Pan Poseł stwierdza, że "będą naciski", aby ukazać normalność związków partnerskich, jakby takich "nacisków" nie było dotychczas (nb. cóż za nowomowa). Były i są, w żaden sposób nie zwalczane. W ogóle nie zależy mi na tym, aby poseł "walczył z tymi problemami", czyli - tak dosadniej - rzucał w eter medialny ogólniki i promował swoją osobę na jakichś wartościach, których nawet nie potrafi skonkretyzować.
ponad 1 rok temu / Pawel
 
Wysłuchaj na youtube: Prof.dr hab. Piotra Jaroszyńskiego: - Źródła i metody dechrystianizacji zachodu - Społeczeństwo wtórnych analfabetów - Cywilizacja łacińska 2,3,1 - kształcenie słuchu, oczu - Jak żyć w dobie wojny kulturowej - Zagrożenia ideologią gender i inne
ponad 1 rok temu / Stan
 
Czy tablet jest telewizorem? No można oglądać TV w tablecie ale nigdy nie będzie telewizorem.czy balkon w zimę może być lodówką? No można trzymać jedzenie ale nigdy nie będzie lodówką.tak samo z małżeństwem dwóch facetów może być w związku ale czy to będzie małżeństwo?....no nie...choć mogą je udawać...
ponad 1 rok temu / Mikołaj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "57112"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.