DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Poseł do rabina: nie zapalam świec chanukowych. Zabrania tego pierwsze przykazanie

Poseł do rabina: nie zapalam świec chanukowych. Zabrania tego pierwsze przykazanie
FOT.JERZY DUDEK/FORUM

W środę wieczorem w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wraz z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce zapalił świeczki z okazji judaistycznego święta Chanuki. Na uroczystość zaproszony został także poseł Robert Winnicki. Lider Ruchu Narodowego odmówił jednak udziału w ceremonii. Powód: wierność Bożym przykazaniom.

 

„Bardzo dziękuję panu rabinowi za zaproszenie przesłane na moją skrzynkę poselską, ale nie zamierzam zapalać świec chanukowych. Powód? Ten sam, dla którego nie obchodzę ramadanu czy hinduskiego święta holi - I przykazanie” – napisał na Facebooku honorowy prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

 

W komentarzach do postu Winnicki wyjaśniał swoje stanowisko udostępniając artykuły i nagrania z YouTube, w tym wykład ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, który mówi o trudnościach w dialogu katolicko-żydowskim. Zdaniem duchownego współpraca jest niemożliwa, gdyż judaizm wymaga uległości ze strony chrześcijan i nie chce prowadzić rozmowy jak równy z równym.

 

W Pałacu Prezydenckim w środę, 9 grudnia, prezydent Andrzej Duda przyjął przedstawicieli wyznania mojżeszowego. Z okazji judaistycznej uroczystości chanuki głowa naszego państwa zapaliła, zgodnie z żydowską tradycją, świece.

 

„Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że tradycję zapalania światełka chanukowego w Pałacu Prezydenckim zapoczątkował prezydent Lech Kaczyński. Dziękując za obecność wszystkim zgormadzonym, w szczególności podziękował ambasadorowi Szewachowi Weissowi, który – jak podkreślił – jest symbolem Rzeczpospolitej przyjaciół” – czytamy na stronie prezydent.pl.


 

Źródło: Facebook / prezydent.pl

MWł

DATA: 2015-12-11 07:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mówić to jedno ,a robić to drugie .Kto wie czy nie zapala.
5 miesięcy temu / Bobek.
 
Poparcie dla Pana Winnickiego.
7 miesięcy temu / Adrian
 
Tyle katolików w PiSie, a dziesięciu przykazań nie znają. No popatrz pan.
ponad 1 rok temu / bubel
 
Jezus Chrystus jest jedynym Zbawicielem i Mesjaszem. Synem Boga zywego. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przez Chrystusa. On jest droga , prawda i życiem. . Obecni obywatele Państwa Izrael to nawet nie żydzi , gdyż w większości oni nie są wierzący. W świecie jest sporo różnych sekt , które uznają TALMUD , a nie TORĘ. Chrześcijanie są naturalna linią rozwoju judaizmu, z chwilą przyjścia na świat Jezusa Chrystusa w Betlejem Judzkim. Talmudziści, w tym największa sekta CHABAT LUBICZ nie wyznaje Mesjasza Chrystusa, ale czeka na swojego, który nie przyjdzie gdyż oni już oderwali się od TORY....Długo można pisać o tym. Polecam wykłady księdza Chrostowskiego. Pamiętajcie co Jezus mówił i kogo miał na myśli mówiąc o plemieniu żmijowym....Z wąż w księgach Starego i Nowego Testamencie test symbolem kłamstwa, zwiedzenia, szatańskim znakiem zniewolenia człowieka.
ponad 1 rok temu / OTOT
 
- Jezus, Maria Matka Jezusa, apostołowie..., to też Żydzi. - Jezus pozwalał się opluwać, policzkować, znieważać, wyśmiewać, biczować, ..., aby pomóc grzesznikówi ...
ponad 1 rok temu / - Jerzy
 
Jeśli Jezus Chrystus Syn Boga Żywego oddał życie za swoich wrogów, którzy Go ukrzyżowali. To jak ma wyglądać według Jego woli nasze naśladowanie Go? Jeśli Jezus jest dla nas drogą, prawdą i życiem, więc jeśli żyć chcemy z Nim, to nie zostaje nam nic innego jak umieranie naszego Ego względem Jego woli. Szanuj Boga i kochaj bliźniego jak siebie samego ????
ponad 1 rok temu / Katarzyna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.