DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Poseł chce powołania komisji śledczej wyjaśniającej okoliczności śmierci bł. ks. Popiełuszki

Poseł chce powołania komisji śledczej wyjaśniającej okoliczności śmierci bł. ks. Popiełuszki
Fot: Krystian Maj/FORUM

Poseł Tomasz Rzymkowski z ugrupowania Kukiz 15 powiedział, że złoży w sejmie projekt ustawy powołującej komisję śledczą ds. wyjaśnienia okoliczności śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podkreśla, że męczennik zamordowany przez komunistyczne służby jest niezwykle ważną postacią w historii Polski. Dodaje, że to właśnie na śmierci ks. Popiełuszki wykluła się III RP.

 

W rozmowie z portalem wpolityce.pl poseł Tomasz Rzymkowski przyznał, że zamierza złożyć projekt ustawy powołującej komisję śledczą, której zadaniem byłoby wyjaśnienie okoliczności śmierci kapelana Solidarności. Poseł Kukiz 15 tłumaczy, że w związku z dotychczasową bezsilnością państwa, koncepcja powołania niezależnego organu dążącego do wyjaśnienia tej sprawy byłaby słuszna. Rzymkowski podkreśla, że to właśnie na kanwie śmierci ks. Jerzego Popiełuszki zbudowano III RP.

 

„Prokuratura nie jest w stanie wyjaśnić sprawy od 1984 r., po 1989 r. miała więcej możliwości, żeby dojść do prawdy, ale tak się niestety nie stało. Trzeba w końcu odsłonić okoliczności zbrodni i wskazać jej prawdziwych sprawców. To świadczy o tym, jak ważna i wielopiętrowa jest ta sprawa” – mówi w rozmowie z portalem wpolityce.pl poseł Tomasz Rzymkowski.

 

Parlamentarzysta Kukiz 15 mówi również, że powszechną stała się wiedza o tym, że „oficjalni zabójcy” ks. Jerzego Popiełuszki w rzeczywistości nie dopuścili się tej zbrodni. Podkreśla przy tym, że prawdopodobnie większość osób biorących udział w sprawie zabójstwa kapelana Solidarności nie żyje. Dodaje jednak, że niezwykle ważne jest wyjaśnienie tej sprawy i przedstawienie opinii publicznej nazwisk osób odpowiedzialnych za zabicie zasłużonego dla Polski i Kościoła księdza.

 

 

Źródło: wpolityce.pl

WMa

 

 

 


DATA: 2017-10-06 20:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Fałszywe informacje o Prok Witkowskim mające na celu storpedowanie nowego śledztwa w sprawie śmierci Bł Ks Jerzego Popiełuszki ponieważ sb-cy Piotrowskim na czele porwali Ks Jerzego a ekipa WSW męczyła Księdza w Kazuniu w Koszarach armii Czerwonej należy sprawę zbadać do końca To ustalił dziennikarz śledczy W,Sumiński .
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Panie Rzymkowski!!! Proszę o działanie w imię Prawdziwego Dobra (była członkini "Civitas Christiana"). Modlę się za Pana i wspieram !!!
ponad 2 lata temu / Asia z Katowic
 
Właśnie dlatego trzeba tę zbrodnię wyjaśnić, nawet gdyby miało to odciągnąć w czasie kanonizację Ks.Jerzego.
ponad 2 lata temu / Maria
 
Brawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Znakomity pomysł
ponad 2 lata temu / Man
 
Nie pozwolą na to niektórzy polscy hierachowie. Ostatnio przyjaciel ks. Popiełuszki ks. Małkowski chciał ruszyć ten temat w Radiu Maryja. Ks. Rydzyk podobno miał odpowiedzieć że gdyby tą sprawę ruszył to mogłoby tego radia nie być. Sam Kaczyński się tego boi. Ruszenie tej sprawy to zniszczenie podwalin III RP.
ponad 2 lata temu / witkowski
 
warto posłuchać co głosi Wojciech Szumliński (wiadomo nie mozna tego brać za pewnik) w tej sprawie.. min. niektórzy straszą że dokończenie śledztwa w sprawie śmierci Ks. Jerzego zakłóci jego proces beatyfikacyjny. Zresztą w br okazało się że postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Jerzego Popiełuszki współpracował z peerelowską bezpieką. Dużo trupów i wypadków w kręgu osób związanych ze śmiercią Ks. Jerzego. Śmierć Księdza Jerzego to zbrodnia założycielska III RP i nasi wewnętrzni okupanci będą bronić się do końca przed jej wyjaśnieniem. ps. Oby tylko poseł Rzymkowski nie miał jakiegoś wypadku albo samobójstwa nie popełnił w piątek.
ponad 2 lata temu / maciek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.