DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Poseł Anna Sobecka pyta resort pracy o sprowadzanie imigrantów zarobkowych z Azji i Ukrainy

Poseł Anna Sobecka pyta resort pracy o sprowadzanie imigrantów zarobkowych z Azji i Ukrainy
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

„Jakie są założenia obecnej polityki rządu w zakresie sprowadzenia pracowników z krajów azjatyckich?” – pyta w interpelacji do minister rodziny, pracy i polityki społecznej poseł PiS Anna Sobecka.

 

W naszym kraju pracuje coraz więcej obcokrajowców. To nic złego. Gdy jednak uświadomimy sobie, że tysiące Polaków musiało wyjechać za chlebem za granicę, a w byłym ZSRR wciąż przebywają potomkowie zesłańców, sprowadzanie nad Wisłę imigrantów zarobkowych staje się co najmniej kontrowersyjne. I chociaż mówi się o ekonomicznej konieczności i potrzebie „rąk do pracy”, to imigracja może zahamować wzrost zarobków Polaków. O sprawę zapytała minister Elżbietę Rafalską poseł Anna Sobecka.

 

Poseł PiS zwróciła uwagę na medialne doniesienia o pracach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczących sprowadzenia pracowników z Filipin, Indii, Bangladeszu, Uzbekistanu i innych krajów Azji. Resort ma ponadto prowadzić rozmowy z Filipinami w sprawie zawarcia dwustronnej umowy o zatrudnianiu pracowników. Może zostać podpisana już jesienią. Ponadto Anna Sobecka zauważyła w piśmie do resortu, że wyborcy dostrzegają coraz liczniejszych pracowników z Ukrainy, zaś proces imigracji rodzi obawy o bezpieczeństwo. Dlatego też postanowiła zapytać minister Rafalską:

 

„1. Jakie są założenia obecnej polityki rządu w zakresie sprowadzania pracowników z krajów azjatyckich? 2. Ilu pracowników z Azji chce sprowadzić do 2020 roku Ministerstwo? 3. Jakie działania są prowadzone w celu sprowadzenia Polaków z państw dawnego ZSRR m.in. z Kazachstanu? 4. Jakie działania są prowadzone w celu zatrzymania emigracji Polaków do krajów Europy Zachodniej?” – czytamy w interpelacji poseł Sobeckiej do minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

 

 

Źródło: Twitter

MWł

 

  


DATA: 2018-09-11 08:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Te i inne info dot.imigrantów połączyć należy z agendami wprowadzanymi na całym świecie. Na tym portalu są dostępne artykuły.
ponad 1 rok temu / Gość
 
PIS nas przecież nie oszukał jest tyko jedno ale to juz nie rządzi PIS tylko UW PO a oni wyraźnie deklarowali ze przyjmą każda ilośc nachodzcow wiec realizują postulaty wyborcze wiec o co tyle szumu wybory tuż tuż wiec cóż głosujemy blokiem przeciw PIS i tyle w temacie pozdrawiam
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
Dlatego nie zgłosuje na PIS.
ponad 1 rok temu / Elle
 
tak zwany polski rząd nie ma tu nic do powiedzenia, do niemieckich montowni w naszym landzie potrzeba taniej i bezrefleksyjnej prawie niewolniczej siły roboczej czysta polityka kolonialna
ponad 1 rok temu / lolo
 
Dlaczego ten polskojęzyczny rząd wyrzuca Polaków z Polski i na ich miejsce ściąga inne narodowości do Polski ? Przecież za komuny jeździło się na zachód na saxy , a teraz Polacy i ich rodziny emigrują z Polski na stałe. Czy to jest plan wynarodowienia Polski ?
ponad 1 rok temu / Predator
 
Likwidacja państw narodowych zawsze będzie zbrodnią, niezależnie od argumentacji i sposobu przeprowadzenia tej operacji. Tu PiS stosuje podstęp i zdradę swoich wyborców. Dawno mówi i pisze się co Kaczyński powinien był zrobić, ale on nigdy nie chciał, nie zamierzał słyszeć. PiS robi wszystko żeby złamać Polaków i postawić ich w sytuacji bez odwrotu. Wygląda to na działania w pełni świadome.
ponad 1 rok temu / ost
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.