DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Porzucili islam. Przypominają Franciszkowi: nie czcimy tego samego Boga co muzułmanie!

Porzucili islam. Przypominają Franciszkowi: nie czcimy tego samego Boga co muzułmanie!
fot. Fayed El-Geziry/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM
#ISLAM    #NAWRÓCENIE    #MUZUŁMANIE    #PAPIEŻ    #FRANCISZEK    #KATOLICYZM    #KORAN    #BIBILIA

Jak informują m.in. Church Militant i LifeSiteNews grupa byłych muzułmanów, którzy nawrócili się na katolicyzm, opublikowała list do papieża Franciszka, nie mogąc się doczekać odpowiedzi na „swoje listy i prośby o spotkanie”. Wyrażają w nim swoje zaniepokojenie postawą ojca świętego wobec islamu, jak i jego wypowiedziami na temat wyznawców Allaha.

 

W liście byli muzułmanie piszą m.in., że nie rozumieją nauczania papieża zawartego w akapitach 252 i 253 adhortacji Evangelii gaudium, stwierdzając: „Jeśli islam jest sam w sobie dobrą religią, jak [Ojciec Święty] wydaje się nauczać, to dlaczego zostaliśmy katolikami? Czy Wasze słowa nie kwestionują trafności wyboru, którego dokonaliśmy z narażeniem swojego życia? Islam zaleca śmierć dla apostatów (Koran 4,89; 8,7-11)”.

 

Konwertyci piszą w opublikowanym w internecie dokumencie, że islam jest Antychrystem, który jest „wrogiem wszystkich” i powołując się na Koran wykazują, że charakterystyczna dla tego wyznania jest nienawiść, a wersety miecza (Koran 9,5) uchylają te wersety, które wydają się głosić tolerancję. „Allah nie ma do zaproponowania nic innego, oprócz wojny i mordowania niewiernych w zamian za swój raj”, podczas gdy katolicyzm to prawdziwa religia miłości, głosząca śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. „Czy to, że papież wydaje się proponować Koran jako drogę zbawienia, nie powinno być przyczyną zmartwienia? Czyż powinniśmy wrócić do islamu?” – dodają.

 

Autorzy listu zwracają także uwagę na błędne ich zdaniem podejście do tzw. „uchodźców” papieża Franciszka, podważając zgodność takiej pobłażliwej postawy z Ewangelią. Wzywają również do szybkiego zwołania synodu na temat zagrożeń związanych z islamem.

 

Tymczasem Bradley Eli z portalu ChurchMilitant.com przypomina opinie na temat islamu, jakie wyraził przy kilku okazjach kard. Raymond Burke, a które zadają się odzwierciedlać to, co byli muzułmanie wyrazili w swoim liście.

 

I tak na przykład w wywiadzie z sierpnia 2016 roku zauważył on m.in.: „Nie sądzę, żeby prawdą było, że oddajemy cześć temu samemu Bogu, ponieważ Bóg islamu jest gubernatorem. Innymi słowy (...) szariat jest ich prawem, a to prawo, które pochodzi od Allaha, musi w końcu zdominować każdego człowieka. A nie jest to prawo, które opiera się na miłości”.

 

W innej swojej wypowiedzi kardynał zwracając uwagę na mylne wyobrażenie o tym, że chrześcijanie i muzułmanie wierzą w tego samego Boga, podkreślił: „Wielu ludzi nie rozumie, czym tak naprawdę jest islam. Tworzą te fałszywe slogany, że wszyscy wierzymy w tego samego Boga, że jesteśmy zjednoczeni miłością itd. To nieprawda”.

 

W kolejnym wywiadzie z lipca 2016 kard. Burke krytycznie odniósł się do tych prałatów, którzy „po prostu uważają, że islam jest podobny do wiary katolickiej czy żydowskiej”, co jego zdaniem „obiektywnie” nie jest zgodne z rzeczywistością.

 

Komentując istnienie tzw. stref „no-go” we Francji, które tworzą swego rodzaju „małe muzułmańskie państewka”, kardynał stwierdził: „Te rzeczy nie są anomalią w przypadku islamu. Tak ma to wyglądać. (...) Jeśli się to rozumie i nie przyjmuje spokojnie myśli o tym, że będzie się siłą podporządkowanym rządowi islamskiemu, wówczas ma się powód do obaw”.

 

Podobnego zdania wydaje się być Robert Spencer, szef portalu „Jihad Watch”, który zwraca uwagę na mylne jego zdaniem odczytanie przez niektórych katolików punktu 841 Katechizmu Kościoła Katolickiego (m.in.: „oni [muzułmanie] bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama, czczą wraz z nami Boga jednego i miłosiernego”). Podkreśla on, że „zdanie to po prostu mówi, iż muzułmanie są monoteistami. Monoteizm niewiele się liczy”, gdyż jak pisze św. Jakub w swoim liście: „Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz – lecz także i złe duchy wierzą i drżą” (Jk 2,19).

 

Źródło: LifeSiteNews, ChurchMilitant.com

jjf


DATA: 2018-01-14 08:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Amen.Jezus z pewnością by tego nie uczynił.ALE ktoś kiedyś powiedział,że gdyby Jezus pojawił się w Watykanie zostałby .....wyrzucony. Podobnie było w Jerozolimie - swoi(faryzeusze NARUSZAJĄCY o Bogu!)Go odrzucili
ponad 1 rok temu / Chrześcijanka
 
@r No cóż, Pan Bóg woli dwuwartościową ;) Elementy rozmytej również tutaj starałem się uwzględnić, w końcu kwestie doktryny czy Magisterium są zawsze złożeniem wielu prawd i artykułów wiary (co ciekawe, jak się zaneguje choćby jeden, to od razu w pozostałych pojawiają się sprzeczności, ale to już temat na inną dyskusję), dlatego nawet z dość prymitywnej analogii do małp piszących dzieła Szekspira (serio, nie mam tym na celu obrazić innych religii, ale rachunek prawdopodobieństwa jest bezlitosny) przynajmniej część pewnych prawd wiary może (a uwzględniając "wgrane" w nas oprogramowanie pod tytułem sensus fidelium wręcz musi) się pokrywać. Tylko co z tego? Nie przyda się to samo w sobie w kwestii Zbawienia, nie stanowi (jak już jesteśmy przy żargonie matematycznym) żaden warunek wystarczający Zbawieniu. Coś jak studenci mający wyniki na egzaminie 0% oraz 40%- jest różnica, ale egzaminu nie zaliczą obaj.
ponad 2 lata temu / incuss
 
cd. diabeł zna Pismo święte ale jest potępiony. Niestety wśród potępionych też pewnie będą niektórzy katolicy...tak samo jak wśród narodu wybranego nie wszyscy byli wierni Bogu...Pan Jezus jako Zbawiciel świata i Prawda żyjąca od wieków chce zbawiać niektórych ludzi bezpośrednio tzn. pomimo tego, że nie są ochrzczeni np. dobry łotr nie był...pomimo tego, że żyli przed urodzeniem Pana Jezusa np. Mojżesz i Eliasz-wiemy, że są w Niebie, bo rozmawiali z Panem Jezusem na górze Tabor...Oznacza to, że Mojżesz, Eliasz i dobry łotr należą do Ciała mistycznego Chrystusa - Pan Jezus włączył ich do swego mistycznego Ciała = Kościoła katolickiego, pomimo ich niewiedzy na temat np. dogmatów Kościoła. Wystarczyło, że mieli samego Pana Jezusa jako Zbawiciela. Sęk w tym, że to nie ludzie sobie wybierają ale to Pan Jezus wybiera kogo zbawi w taki wyjątkowy sposób...dla większości ludzi Bóg ustanowił przyjmowanie sakramentów-jako jedyną możliwość dostania się do Nieba...
ponad 2 lata temu / kwiatek77
 
Prawda to Jezus Chrystus, a kłamstwo to diabeł. Prawda daje łaskę uświęcającą, a kłamstwo to grzech. Co to jest cząstka Prawdy? Dosłownie-fizycznie to musiałaby być cząstka Hostii-czyli Jezusa, który jest Prawdą. Czy inne religie mają cząstkę Jezusa, a katolicy Jego pełnię? Przecież w każdej nawet najmniejszej cząstce Hostii jest cały Chrystus=cała Prawda. Nie jest możliwe mieć cząstkę Prawdy i nie posiadać Jej w całości. Posiadać Prawdę=posiadać łaskę uświęcającą. Jeśli chodzi o ludzką wiedzę na temat Boga, to można w niej wzrastać "Jezus wzrastał w mądrości, latach i łasce" Ludzie różnych religii mogą wyznawać jakąś część wiedzy o Bogu np. że Bóg jest jeden-to nie jest kłamstwo. Tylko, że niestety cząstka takiej prawdziwej wiedzy nikogo nie zbawi. Żeby zostać zbawionym trzeba mieć Zbawiciela, a nie część wiedzy o Nim-o tym jest artykuł. Można mieć wiedzę o Bogu-nawet większą niż ludzie, a nie mieć łaski uświęcającej-diabeł zna Pismo święte ale jest
ponad 2 lata temu / kwiatek77
 
@incuss: drobna dygresja. By ominąć "mankamenty" logiki dwuwartościowej, wymyślono logikę rozmytą. W technice nieźle się sprawdza. Niestety, ktoś postanowił implementować ją do teologii, i mamy takie "inne religie z cząstką prawdy"...
ponad 2 lata temu / r
 
Szkoda tylko, że 99% prawdy i 1% kłamstwa daje całe kłamstwo. Kwestia prawdy i fałszu to logika dwuwartościowa. Istnieją wartości 0 (fałsz) oraz 1 (prawda), nie ma niczego pośrodku. Jeśli ten model matematyczny mielibyśmy dostosować do specyfiki tematu i tej rzeczywistości, to moglibyśmy co najwyżej wprowadzić kilka wartości pośrednich, jednak nawet w oparciu o samo Pismo widać dokładnie, że wszystkie religie odrzucające sakramenty (i mam na myśli nie tylko protestancki sakrament chrztu) i muszą mieć wartość logiczną zero. Poza tym kwestia sukcesji apostolskiej, ważności tych sakramentów. Zbawienie w tej religii nie jest możliwe. Jest możliwe Zbawienie człowieka POMIMO wyznawanej przez niego religii. Pamiętajmy o tym. Kwestia druga. Błąd logiczny zawiera się już w Pana komentarzu. Mowa jest o pełni prawdy objawionej przez Chrystusa, potem jest mowa o innych religiach i "cząstce prawdy". Ale tam przecież nie ma Chrystusa, który sam mówi o sobie "jestem prawdą".
ponad 2 lata temu / incuss
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.