DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Pedofilia tak jak i homoseksualizm nie jest obecnym "wynalazkiem", był obecny wśród ludzi od wieków i niezależnie od tego czy tego chcemy, czy też nie chcemy, nadal tak będzie. Obydwa zjawiska są grzechem ale dla ludzi wierzących, dla niewierzących jest formą zabawy która daje przyjemność. Dla ludzi wierzących, pedofilia jest uważana za większe zło gdyż dotyczy zgorszenia i to dodatkowo nieświadomych dzieci,natomiast dla niewierzących może być uważana za niewinną formę zabawy dzieci robioną pod opieką rodziców. Taki jest moim zdaniem wydźwięk filmu Leaving Neverland. Czy te zjawiska można wykorzystywać celowo w celu niszczenie moralności narodów? Być może, ale tylko częściowo, gdyż te zjawiska będące od zawsze, można tylko podsycać lub wygaszać.
ponad 1 rok temu / Cienka granica.
 
Nic nowego. Już caryca Katarzyna wydała instrukcję, by młodzież polską zachęcać do seksu, alkoholu i gry w karty na pieniądze, aby w ten sposób zniszczyć naród moralnie, a wiadomo, że nad takimi ludźmi łatwiej jest rządzić.
ponad 1 rok temu / Homeomorfismus
 
Do "Cienka granica" "Jeżeli rodzicom nie przeszkadza, to może w formie zabawy nie być taka zła"?!!! Człowieku, zastanów się, co piszesz! Czyżbyś był jednym z tych promujących delikatnie pedofilię?
ponad 1 rok temu / ?!
 
Ach naprawdę wstyd! Czy w Stanach nie ma amerykańskich odpowiedników Środy, Szczuki, "Szlezwig-Holsztajn", Biedronia, i nieco już zapomnianych "Grodzkiej" i reszty Palikociarni? Dziwne, że jeszcze nikt nie uświadomił tym dwu panom, że zamiast łez winni wyrażać radość. Oto właśnie byli w samej awangardzie postępu, a ich zranione uczucia tak naprawdę nie zostały zranione lecz ubogacone o nowe doświadczenia i w tym zyskali oni już dozgonną przewagę nad swymi nieuświadomionymi rówieśnikami, którzy, choć może biedni sami o tym nie wiedząc, zostali jednak w jakiś sposób okaleczeni, bo oto nie zażyli i to już w tak młodym wieku wyzwolonej miłości rzutującej zapewne na ich przez to jedynie cudowne życie. Obecnie trzeba walczyć o taką edukację, a tym dwu panom podano ją na talerzu, za darmo i to w najlepszym - bo gwiazdorskim wydaniu...
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
Bardzo dobry tekst,ale zawiera jeden błąd. To, co spotka dzieci w szkołach zależy od prowadzących placówki a nie od opiniujących i wywierających presję rodziców. To prowadzący placówki są odpowiedzialni za to, czy zewnętrzne ośrodki edukatorzy mają prawo przeprowadzać zajęcia na terenie szkoły. Rodziców mało obchodzi, czy dyrektor szkoły ma lepsze relacje z władzą państwową przez kuratoria, która przynajmniej teoretycznie stanowi nadzór merytoryczny nad szkołą, czy też z samorządem, który daje pieniądze a nie zawsze jak to widać w największych miastach skłonny jest synchronizować swoje działania z organami państwowymi. Warto byłoby usłyszeć jednoznaczną interpretację, jak dyrektorzy szkół powinni postępować a wiadomo, że tak powinni, aby im się nie opłacało działać wbrew kuratorium.
ponad 1 rok temu / Lemur
 
Ludzie oceniając jakieś zło które wyrządzają sobie wzajemnie, to stąpają po bardzo cienkiej granicy oddzielającej to co należy potępić, od tego co należy do sfery przyjemności czy zabawy. z opisu filmu wynika, że Jacson "uprawiał" seks z tymi dziećmi w filmie jest to dwoje dorosłych facetów w formie zabawy w taki sposób, że wszyscy byli zadowoleni. Dzieci nie wracały na noc, więc rodzice tych dzieci prawdopodobnie przypuszczali co się tam wyprawia, ale wydawali na to cichą zgodę. Wszyscy się dobrze bawili. W filmie tych dwóch niby skrzywdzonych facetów wyjawia, że uważają się za normalnych ludzi, założyli własne rodziny, mają dzieci itd. Jakieś dziesięć lat temu niejaki Wojciech Krolepp był skazany za pedofilię wśród Poznańskich Słowików, ale rodzice tych niby skrzywdzonych dzieci broniły go podczas procesu. Z tych przykładów chciałem wyciągnąć wniosek, że skoro rodzicom pedofilia tak bardzo nie przeszkadza to może w formie zabawy może nie być taka zła.
ponad 1 rok temu / Cienka granica
 
Jeżeli duchowni Kościoła są oskarżani o pedofilię, to głównie po to, aby dzieciom zablokować dostęp do katechezy. A jeśli oskarżany jest Michael Jackson to jest to tylko trening przed oskarżaniem ludzi najbardziej sławnych. Nie byłoby oskarżeń pod adresem ks. Jankowskiego, oskarżeń zupełnie bezpodstawnych, bez przygotowanej, zaprogramowanej znieczulicy odbiorców mediów, znieczulicy polegającej na bezkrytyczności wobec wszystkiego, co się w tych mediach mówi.
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Michael Jackson po śmierci padł ofiarą pomówień i oszczerstw fali nienawiści. Te rzekome ofiary dostały miliony za kłamstwa, żeby zarobić, niszczą Króla Popu. W Polsce mamy teraz podobne ataki na ks. Jankowskiego. Obydwaj nie mogą się bronić. Dla mnie Michael pozostanie legendą, nie wierzę hipokrytom, którzy go szkalują. Inny chłopak mówił, że Michael był jego przyjacielem, ale nigdy nie było podtekstów seksualnych. Ci dranie robią świetny interes, na pamięci gwiazdy. Nie dajmy się zwariować.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Świetny tekst panie Romku. Podobnie z Sekielskim - kilka lat temu zrobił film o skandalach homoseksualnych w Watykanie. Wszystko polane sosem świętego oburzenia bo to faktycznie jest oburzające, ale teraz - czyli kilka lat później- może pan Sekielski ubiegać się tytuł homofoba dekady, no bo przecież homoseksualizm jest obecnie równoprawna orientacją, a nawet równiejszoprawną.
ponad 1 rok temu / Samanta
 
Mediom łatwo było przymknąć oko na jego osobę kiedy żył,nagrywał i zarabiał ogromne pieniądze,a co za tym idzie i te media również zarabiały.Różnego rodzaju gadżety z MJ robiły furorę i przynosiły nieograniczone zyski.A już wtedy kiedy zaczął majstrować przy swojej fizys można było się zastanowić,że z tym człowiekiem jest coś nie tak.Doskonale pamiętam te reportaże,wywiady,fotosy,zachwyty,ochy i achy,kiedy powstawał ten jego park.A kiedy były rozprawy o molestowanie tego chłopca,z rodzicami którego poszedł na ugodę,nikt się tak dokładniej nie zainteresował sprawą.Została załagodzona pieniędzmi,a niezależne dziennikarstwo śledcze wzięło bezterminowy urlop.Dziś może każdy zarzucić coś nieboszczykowi.Trzeba było działać o czasie!Cała ta historia pokazuje nam,że deprawacja może dotyczyć wielu,ale wiele przypadków tuszują pieniądze więc trzeba zrobić tak żeby tych odszkodowań nie płacić.Trza "edukować" nasze dzieci żeby dla nich dewiacja była normą i nie będzie kara
ponad 1 rok temu / tak to widzę
 
Dobre. Nie ma pieniędzy i czasu na lekcje historii i religii oczywiście katolickiej w szkołach, ale jest na gender i deprawację seksualną. Czy ludziska się obudzą? A jak mówisz to słyszysz: a nie mówmy o polityce. Co do cholery jest z ludziskami?
ponad 1 rok temu / Janusz z Koloni
 
Niedobrze mi się robi, gdy czytam w ostatnich dniach w kółko to samo na wszystkich stronach. Konieczny jest zakaz promocji dewiacji i tyle.A takie artykuły oswajają nas z ohydą. Niech dobra zmiana zakaże promocji dewiacji pod srogą karą i temat zostanie zakończony.
ponad 1 rok temu / Matka
 
Pięknie, inteligentnie, w punkt !!
ponad 1 rok temu / Do autora
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.