DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Poruszające kazanie: żyjesz w spokojnych czasach? Kara Boża jest blisko!

Poruszające kazanie: żyjesz w spokojnych czasach? Kara Boża jest blisko!
O. Augustyn Pelanowski. FOT.YouTube/www.proroctwo.com.pl

Współcześni prorocy głoszą zwodnicze zapowiedzi, że będzie pokój, bezpieczeństwo, że będzie fajnie. Powołują się przy tym na Boga. Pan Bóg jednak tak nie mówi! – podkreślił podczas jednego z kazań ojciec Augustyn Pelanowski OSPPE. Przypomniał także o roli kary Bożej, o której często się dzisiaj zapomina.

 

Kapłan zwrócił uwagę, iż Chrystus zapowiedział nadejście czasów ostatecznych w momencie, gdy wszyscy będą mówić „pokój i bezpieczeństwo”. Kaznodzieja stwierdził, że już dzisiaj słowa te często są powtarzane, a wielu twierdzi, iż „nigdy nie było tak dobrze, jak teraz”. – Tak się złożyło, że w ubiegłym roku papież mówił o bezpieczeństwie i pokoju na spotkaniu z członkami korspusu dyplomatycznego akredytowanymi przy Stolicy Apostolskiej – powiedział zakonnik.

 

Ojciec Augustyn przypomniał, że zaraz po wojnie biskup pomocniczy Wrocławia, Joseph Fersh odczytał znak tragedii, jaką był konflikt z lat 1939-1945 jako karę, która spadła na naród niemiecki. – Podczas pewnego kazania podkreślił fakt odejście narodu niemieckiego od Boga i Eucharystii i dlatego spotkała ten naród kara – zaznaczył. Dodał, że były to bardzo trudne słowa, wszak dzisiaj rzadko mówi się o karze Bożej. Zaznaczył, że kiedy bp Fersh przybywał do Wrocławia 1940 roku, Niemcy były przekonane, że wojna zostanie wygrana, a jednak – w kilka lat później doszło do druzgoczącej porażki.

 

Kaznodzieja odniósł tamten moment do współczesnych czasów. Stwierdził, iż żyjemy w okresie pozornego spokoju, do którego pasują słowa „nigdy nie było tak dobrze jak teraz”. Tymczasem wiele krajów boryka się z ogromnym kryzysem wiary, czego doskonałym obrazem jest brak pieniędzy na utrzymanie świątyń, które coraz częściej są burzone. – Według raportu senatu francuskiego, w ciągu najbliższych kilku lat zostanie wyburzonych we Francji około dwa tysiące osiemset świątyń. A równocześnie prezydent Francji podkreśla, że Francja nigdy nie miała się tak dobrze, jak teraz – powiedział o. Augustyn.

 

Ojciec Pelanowski zaznaczył, że ludzie często mają problem z właściwym odczytywaniem znaków czasu. We Włoszech niedawno doszło do trzęsienia ziemi w Umbrii, które – opowiadał zakonnik – pewien ksiądz nazwał karą Bożą za akceptację dla związków partnerskich, obrażających rodzinę. – Pojawiły się protesty. Nawet arcybiskup Angelo Becciu nazwał takie słowa „pogaństwem” – powiedział. – Nigdy przecież nie było tak dobrze, jak teraz – dodał z przekąsem ojciec Pelanowski.

 

Kaznodzieja zwrócił także uwagę na głęboki kryzys, jaki toczy teologię na zachodzie mimo częstych zapewnień, że Kościół ma się dobrze. – W Niemczech ludzie negujący Zmartwychwstanie Chrystusa zostają profesorami teologii katolickiej i mogą wygłaszać kazania na Mszach, zaś ludzie, którzy nie chcą płacić podatków na Kościół są Niego wyrzucani. Coś tu nie gra… - powiedział.

 

– To są jakieś znaki czy to wszystko jest tylko przypadkiem? Jezus był uznawany podobnie jak Jeremiasz, za defetystę – przypomniał o. Pelanowski, przywołując proroctwo Chrystusa o zburzeniu świątyni w Jerozolimie. Ojciec Augustyn przestrzegł przed groźbą kary Bożej. – Jezus, Jeremiasz i inni prorocy przestrzegali przed karą Bożą, jednak nikt w nią nie chciał wierzyć. To wydaje się zbyt niemiłe i zbyt pogańskie - powiedział ojciec Augustyn, zwracając uwagę na złą kondycję moralną współczesnego świata, którą prorocy pokrywają nierzadko tynkiem „jak mur, który gdy pęka przykrywa się właśnie tynkiem”. – Głoszą zwodnicze zapowiedzi: będzie pokój, będzie bezpieczeństwo, będzie fajnie powołując się przy tym na Boga. Pan Bóg tak nie mówi! – powiedział kaznodzieja.

 

Ojciec Pelanowski nie ma wątpliwości, że gniew Boży i kara są rzeczywistością, o czym mówi jasno Pismo Święte.  

 

Duchowny wlał jednak nadzieję w serca słuchających go wiernych. – Obserwując jednak historię Kościoła na świecie, także tę współczesną, widzimy, że każda ruina jakiej doświadczamy jest zapowiedzią jeszcze silniejszego powstania i umocnienia, wszak bramy piekielne nie przemogą Kościoła – stwierdził.

 

 

Źródło: YouTube

ged

 

 


DATA: 2018-03-12 08:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
25
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Warto pójść do księdza i poprosić o modlitwę za bezrobotnych, szukających pracy. W kaplicy, do której chodzę na Mszę św. właśnie tak jest, że jak ktoś ma nawet indywidualną intencję za kogoś bliskiego, kto ma kłopoty, to prosi księdza o modlitwę, i kapłan uwzględnia ja w modlitwie wiernych.
ponad 2 lata temu / al do MarkII
 
Wybaczcie zgryźliwy ton. Rozumiem księdza, ale moje doświadczenia są odmienne. Mój region został dotknięty strukturalnym bezrobociem. Teraz jest wprawdzie lepiej, lecz każdy, kto ma na utrzymaniu bliskich, dobrze wie jak potrafi odebrać spokój i radość ta ciągła niepewność jutra. Nie wiem, czy polscy duchowni doświadczają lęku związanego z tym, że może zabraknąć środków do życia. Chyba nie, bo rzadko, a u mnie w trudnych czasach prawie wcale nie słyszałem modlitw w intencji bezrobotnych. W latach dziewięćdziesiątych i na początku nowego wieku problemy ludzi tracących grunt pod nogami w wyniku likwidacji zakładów z których żyły nieraz całe miasta, niemal nie istniały. Zajął się tym Pan Bóg, bo Kościół tak aktywny w latach osiemdziesiątych, w następnej dekadzie zamilkł. Dlaczego o tym piszę? Otóż człowiek nieustannie poddawany ryzyku utraty stabilizacji po pewnym czasie widzi problemy kary w innym świetle albo obojętnieje. Ale tak, wojny w Polsce na szczęście nie ma.
ponad 2 lata temu / Mark II
 
Nigdy nie zrozumiemy o czym O Pelanowski mówi, dopóki nie zaczniemy słuchać Słowa Bożego zawartego w Nowym Testamencie. On miał w ręku Pismo Święte, dlatego wie co mówi. Tymczasem my?
ponad 2 lata temu / ewkajulek
 
"Do iskierki" roznica jest wielka Bog chce naszego zbawienia a dopuszcza nas abysmy sie potepili dal nam wolna wole...
ponad 2 lata temu / Servus
 
A jaka jest różnica między Bóg chciał a Bóg dopuścił.Jeżeli dopuścił to chciał.To wykracza poza rozumowanie ludzi.
ponad 2 lata temu / Do Iskierki
 
Za grzechy jak każdy. Na kresach szczególnie za żenienia się ze schizmatykami co kościół zawsze odradzał.
ponad 2 lata temu / Andreas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.