DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Warto pójść do księdza i poprosić o modlitwę za bezrobotnych, szukających pracy. W kaplicy, do której chodzę na Mszę św. właśnie tak jest, że jak ktoś ma nawet indywidualną intencję za kogoś bliskiego, kto ma kłopoty, to prosi księdza o modlitwę, i kapłan uwzględnia ja w modlitwie wiernych.
ponad 2 lata temu / al do MarkII
 
Wybaczcie zgryźliwy ton. Rozumiem księdza, ale moje doświadczenia są odmienne. Mój region został dotknięty strukturalnym bezrobociem. Teraz jest wprawdzie lepiej, lecz każdy, kto ma na utrzymaniu bliskich, dobrze wie jak potrafi odebrać spokój i radość ta ciągła niepewność jutra. Nie wiem, czy polscy duchowni doświadczają lęku związanego z tym, że może zabraknąć środków do życia. Chyba nie, bo rzadko, a u mnie w trudnych czasach prawie wcale nie słyszałem modlitw w intencji bezrobotnych. W latach dziewięćdziesiątych i na początku nowego wieku problemy ludzi tracących grunt pod nogami w wyniku likwidacji zakładów z których żyły nieraz całe miasta, niemal nie istniały. Zajął się tym Pan Bóg, bo Kościół tak aktywny w latach osiemdziesiątych, w następnej dekadzie zamilkł. Dlaczego o tym piszę? Otóż człowiek nieustannie poddawany ryzyku utraty stabilizacji po pewnym czasie widzi problemy kary w innym świetle albo obojętnieje. Ale tak, wojny w Polsce na szczęście nie ma.
ponad 2 lata temu / Mark II
 
Nigdy nie zrozumiemy o czym O Pelanowski mówi, dopóki nie zaczniemy słuchać Słowa Bożego zawartego w Nowym Testamencie. On miał w ręku Pismo Święte, dlatego wie co mówi. Tymczasem my?
ponad 2 lata temu / ewkajulek
 
"Do iskierki" roznica jest wielka Bog chce naszego zbawienia a dopuszcza nas abysmy sie potepili dal nam wolna wole...
ponad 2 lata temu / Servus
 
A jaka jest różnica między Bóg chciał a Bóg dopuścił.Jeżeli dopuścił to chciał.To wykracza poza rozumowanie ludzi.
ponad 2 lata temu / Do Iskierki
 
Za grzechy jak każdy. Na kresach szczególnie za żenienia się ze schizmatykami co kościół zawsze odradzał.
ponad 2 lata temu / Andreas
 
To co spotkało Polaków na Wołyniu to też była kara Boża? Tylko za co?
ponad 2 lata temu / AM
 
Coraz częściej wiele osób używa > słów i pojęć< odnoszących się do ludzi przypisując je Panu Bogu. Tak więc, jeśli coś się wydarzy - szczególnie ZŁEGO - to najlepiej powiedzieć, że z winy Pana Boga (bo dopuścił do tego). Jest to NADUŻYCIE obrażające Pana Boga i ujawniające ludzką skłonność do usprawiedliwiania swoich poczynań i GRZECHÓW. To nie Pan Bóg Karze to ludzie sami siebie karzą. Jeśli Osoba duchowna dokonuje skrótów myślowych posiłkując się wybranymi z wielu cytatami Pisma św. należy przypomnieć, że nie można odczytywać Słowa Bożego fragmentarycznie. Po to właśnie istnieje Urząd Nauczycielski Kościoła.
ponad 2 lata temu / iskierka
 
Niepokojace jest to ze czlowiek nie wierzy ze zasluguje na kare nie ma co porownywac Holandii z Wlochami.Destrukcyjna jest idea falszywego milosierdzia bo ona nas prowadzi w stan uspienia duchowego i uniemozliwia nawrocenie ....
ponad 2 lata temu / Servus
 
alla wilk Nie kłam jak Żydzi .Polecam książkę Pana Lisiaka Żydowscy Kolaboranci Hitlera ".Polska inteligencja nie donosiła oraz prości Polacy tylko margines lumpenproletariat kryminaliści na których Państwo podziemne wykonywało wyroki śmierci.Żydów wydawały na śmierć elity żydowskie Rabini Prawnicyitp .Żyjemy w czasach ostatecznych należy odczytywać znaki zawarte w Piśmie Świętym
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Życie bez Boga jest ślepym zaułkiem. Bez Boga ni do proga jak mawiali przodkowie Sarmaci. Tak wygląda współczesny świat. Bez Boga, bez Jego praw. I to ciągłe zastanawianie się nad wydumanymi problemami zboczeńców. Następne pociągnięcie Pana będzie straszne. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.
ponad 2 lata temu / Jagna
 
zawsze myślałem, że huragany, tsunami i trzęsienia ziemi to robota diabła. Ale jeśli dobrze zrozumiałen ten artykuł, to sam Bóg je zsyła? Przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem, ale to że diabeł istnieje to widać na każdym kroku, a w Boga trzeba najpierw uwierzyć.
ponad 2 lata temu / Marynarz
 
do ... pewnie, po co meble dębowe w zakrystii domu Bożego. Wystarczą meble z płyty wiórowej i melaminy, naczynia liturgiczne z plastiku,itd., można rozwinąć wyobraźnię...Mówisz, nie ma pieniędzy na katedry. Popatrz, proszę, na co są przez państwo wydawane pieniądze z podatków.
ponad 2 lata temu / Pati
 
Chyba tytuł naukowy z teologii, czyli wiedzy o religiach na świecie nie powinien być uzależniony od tego, czy wyznajesz i wierzysz w zapisy biblijne? Studiowanie jakiegoś tematu powinno być obiektywne, pozbawione pobudek personalnych. A nie twierdzenie czegoś, bo tak jest napisane. Wiedzę trzeba kwestionować. Możesz wierzyć w co chcesz, ale teologia jako dziedzina nauki powinna wykazywać prawdę, a nie to co ktoś chce, by było prawdą. Jakby ktoś udowodnił, że można zaginać czas, to byś się burzył, bo to nie po bożemu, czy zaakceptował fakt naukowy? Nie wiem po co burzyć Katedry tak o, bo można, ale jeśli nie ma na nie pieniędzy, to co z tym zrobić? Czy wiara nie powinna być oparta na wierze? Ideologii? Zebrać można się gdziekolwiek, podobno cały wszechświat jest domem bożym. Ale nie, bo potrzebne są dębowe meble za 30 tysięcy w zakrystii.
ponad 2 lata temu / ...
 
"W Holandii legalna jest aborcja, eutanazja, związki homoseksualne i jakoś trzęsienie ziemi tam nie było." --------------------------------------------------------------------------------------------- w Sodomie i Gomorze do pewnego czasu tez nie było. Pan Bóg nierychliwy .... .
ponad 2 lata temu / 1
 
No właśnie. Dlaczego w Holandii w 1953 roku było tsunami? Aborcja była zakazana. Eutanazja była zakazana. Byli ofiarami wojny jak Polacy, nie napadli na Niemcy, nie zabili zbyt wielu Niemców. Czyżby za donoszenie na Żydów (Anna Frank?).
ponad 2 lata temu / ala wilk
 
W dzisiejszym zateizowanym swiecie - wiara w istnienie Boga bardzo kuleje! W tej sprawie mysle,ze ludzie tego Bozego swiata sa leniwi w logicznym mysleniu nad swoim zaistnieniem.A wystarczy spojrzec na samego siebie - jako stworzenie materialne. Zauwayc budowe i prace swogo mozgu,a w takich chwilach logiczne myslenie wskazuje na istnienie tworczej sily nadprzyrodzonej! A spojrzmy wokol siebiem,co ten ludzki - mieciutki organ w postaci mozgu stworzyl na tym Bozym swicie? Jak sie nad tymi sprawami zdrowo pomysli to sie wie,ze jest BOG jako nasz stworca. Bywa,ze Pan Bog nam ludziom daje rozne - namacalne znaki o swym istnieniu. Kilka takich znakow osobiscie przezylem w mlodym moim wieku i w mej starosci.Kiedy chcialem sie podzielic z ludzmi tymi,przezyciamitgo nawet media katolickie nie publikoway mi opisanych przezyc swiadczacych o istnieniu Boga.W moim mlodym wieku wlazlem w komune i ateizm. A dzieki Bogu zostalem wyprowadzony z tego bezboznego grzezawiska!
ponad 2 lata temu / Janm Orawicz USA
 
W Holandii było tsunami ale w 1953 roku gdy jeszcze aborcja i eutanazja była zakazana.
ponad 2 lata temu / ala wilk
 
Po czym poznać, że trzęsienie ziemi w Umbrii było karą bożą za związki partnerskie, a w miejscu X trzęsienie ziemi nie? W Holandii legalna jest aborcja, eutanazja, związki homoseksualne i jakoś trzęsienie ziemi tam nie było.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Ten Ojciec ma racę! Temat "kara Boża" i "bojaźń Boża" - przemilczane! Smutne i groźne.
ponad 2 lata temu / ks. emeryt
 
W kazaniu o którym mowa ojciec Pelanowski jako jeden z niepokojących znaków wspomina zburzenie katedry, która musiała ustąpić miejsca kopalni węgla brunatnego. Przypomnijcie sobie ile razy ślepo broniliście energetyki opartej na węglu tak jakby jedynym problemem z węglem był wydumany (moim zdaniem ) efekt cieplarniany.Pomyślcie o innych szkodach powodowanych przez górnictwo jak choćby ten o którym mówi autorytet na który się powołujecie- o zburzonych kościołach, wysiedlonych i zniszczonych wsiach czy o utracie wód gruntowych.Pomyślcie zanim kiedyś na złość unii poprzecie wyburzenie katolickiej katedry.
ponad 2 lata temu / mf
 
Bez komentarza:(
ponad 2 lata temu / Ona
 
Studiuje dokładnie przemówienia papieskie od czasów JPII, poprzez B16 i trochę pF. Szczególnie zwracam uwagę na terminy "kara Boża" i "bojaźń Boża". Musze stwierdzić,że kary Bożej prawie nie ma! Bojaźń Boża jest wspominana, ale jako forma szacunku dla Boga, miłości do Boga. Smutne. A w Ewangelii jest tyle razy, jeśli si nie nawrócicie zginiecie!
ponad 2 lata temu / ks. emeryt
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.