DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Portugalia: Wierni domagają się uaktywnienia kaplicy znajdującej się w siedzibie jednej z partii politycznych

Portugalia: Wierni domagają się uaktywnienia kaplicy znajdującej się w siedzibie jednej z partii politycznych

Wierni oraz władze Centrum Demokracji Społecznej (CDS) rozpoczęli starania o uaktywnienie znajdującej się w siedzibie partii dawnej kaplicy. Politycy chcieliby, aby zamknięta od lat kaplica mogła służyć licznym pielgrzymom odwiedzającym budynek, w którym przed laty zmarł w opinii świętości ks. Francisco Rodrigues da Cruz. Był on jednym z pierwszych kapłanów, który zaraz po objawieniach maryjnych w Fatimie w 1917 r. objął opieką duszpasterską trójkę małych wizjonerów.


Jak poinformowała przewodnicząca CDS Assunção Cristas, jej ugrupowanie skierowało już prośbę do kardynała Manuela Clemente o zawarcie porozumienia w sprawie zarządzania świątynią.


- Chcielibyśmy aby to miejsce, naznaczone dużą obecnością pielgrzymów, zaczęło być wykorzystywane do celów religijnych i kulturalnych. Ta kaplica mogłaby być współzarządzana przez miejscową parafię oraz lizboński Patriarchat – powiedziała Cristas.


Szefowa portugalskich ludowców ujawniła, że kaplica znajdująca się w siedzibie jej partii, potrzebuje remontu. Dodała, że ostatnie prace modernizacyjne zostały przeprowadzone w latach 80. XX w.

- Mamy nadzieję, że porozumiemy się z władzami kościelnymi, aby usprawnić też wizyty licznych pielgrzymów, którzy chcą odwiedzić pokój, w którym zmarł ks. Cruz. Aby dostać się do tego niezmienionego od śmierci kapłana pomieszczenia obecnie konieczne jest wydanie zezwoleń na wejście. Chcielibyśmy, aby pielgrzymi mogli odwiedzać to miejsce w sposób, który nie będzie utrudniał pracy działaczom naszego ugrupowania – powiedziała szefowa partii, która od 1974 r. zajmuje pałacyk przy stołecznym Placu Adelino Amaro da Costy.


Ksiądz Cruz zmarł w lizbońskiej dzielnicy Baixa w 1948 r. w wieku 89 lat. Uznany przez Kościół za Sługę Bożego jest wciąż żywy w pamięci Portugalczyków, szczególnie z uwagi na swoją dużą aktywność społeczną.

 


Źródło: KAI

POz

DATA: 2016-09-09 15:52
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.