DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Portugalia: niewielkie uczestnictwo wiernych we wznowionych Mszach wspólnotowych

Portugalia: niewielkie uczestnictwo wiernych we wznowionych Mszach wspólnotowych
Fatima, 13 maja 2020 r. Fot. Zuma Press / Forum

W Portugalii po odblokowaniu możliwości sprawowania Mszy świętej z udziałem wiernych w nabożeństwach wspólnotowych w świątyniach bierze udział stosunkowo niewielka liczba osób. Zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach niedziela była dniem, w którym większość katolików śledziła Msze za pośrednictwem środków masowego przekazu, unikając bezpośredniego w nich udziału.

 

Jak powiedziała Maria Silva z parafii pod wezwaniem świętego Dominika w Lizbonie, w dalszym ciągu wśród portugalskich katolików dominuje obawa o możliwość zakażenia się koronawirusem. – W niedzielnej Mszy świętej, w której brałam udział, uczestniczyło znacznie mniej osób niż przez wprowadzonym w połowie marca zakazem organizowania nabożeństw dla wiernych z powodu epidemii koronawirusa. Także w tych nabożeństwach, które transmitowała portugalska telewizja, brało udział bardzo niewielu wiernych – wyjaśniła Silva.

Stosunkowo niewielką liczbę uczestników miała też niedzielna Msza święta na głównym placu Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie. W tym popularnym miejscu kultu pierwsze Msze zaczęto odprawiać w sobotę, od kiedy istnieje możliwość sprawowania nabożeństw z udziałem wiernych. Warunkiem uczestnictwa w nich w świątyniach w Portugalii jest posiadanie maseczki ochronnej i zachowanie co najmniej dwumetrowego dystansu od innych osób.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 


DATA: 2020-06-02 19:31
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Gość, warunkowe "zachowanie dogmatu" rzeczywiście wydaje się najbardziej prawdopodobne, ale z drugiej strony nagła przerwa w takim miejscu też jest dosyć dziwna. W sumie to nie wiadomo co o tym myśleć i można sobie tylko niestety mnożyć różne hipotezy.
7 miesięcy temu / abc
 
Jak zachować 2 m odstępu, by w kościele było tyle samo ludzi, co przedtem? Każdy człowiek musi mieć ok. 4 metry kwadratowe. Poprzednio na jednym metrze kwadratowym mogły stać/siedzieć 2 osoby. A milicja i ORMO czuwa, pod czujnym okiem Partii.
7 miesięcy temu / Jerry
 
Matka Boża owiedziala o dogmacie wiary, a nie o pełnych ludu kościołach
7 miesięcy temu / ghjkl
 
Zajmijcie sie Ewangelia Chrystusa. Moze zrozumiecie dokad idziecie.
7 miesięcy temu / Second
 
Epidemia strachu oraz postawa papieża zrobiły swoje.
7 miesięcy temu / Jasio
 
lw - wypowiedź Matki Bożej jest niedokończona. Matka Boża mogła powiedzieć warunkowo, np. "w Portugalii dogmat wiary będzie zawsze zachowany...., etc" i tu może być dalszy ciąg, np. "o ile wszyscy będą codziennie odmawiać Różaniec". Nie znamy całej Trzeciej Tajemnicy, bo nie została ujawniona.
7 miesięcy temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.