DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Portugalia: duchowni sprzeciwiają się dalszym restrykcjom w sprawowaniu kultu

Portugalia: duchowni sprzeciwiają się dalszym restrykcjom w sprawowaniu kultu
Fot. Pixabay

Duchowieństwo coraz bardziej sprzeciwia się planom socjalistycznego rządu Antonia Costy – zaostrzenia restrykcji epidemicznych, służących ograniczeniu kultu. Biskupi negują też informacje niektórych mediów, iż mieli rzekomo wyrazić zgodę na zakazanie tegorocznych Pasterek, sugerując się obawami o bezpieczeństwo epidemiczne.

 

 

- W chwili obecnej nie posiadamy informacji, na podstawie których moglibyśmy zakazać sprawowania tych nabożeństw z powodu Covid-19. W naszym odczuciu obecna sytuacja sanitarna pozwala na sprawowanie Mszy Świętej w kościołach, a obiekty te są bezpieczne pod względem epidemicznym – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Portugalii biskup Jose Ornelas.

W ostatnich dniach wielu duchownych publicznie krytykowało wprowadzane ograniczenia w sprawowaniu kultu. Przypominali, że już między połową marca a czerwcem funkcjonował zakaz organizowania nabożeństw z udziałem wiernych.

Na podstawie wprowadzonych w listopadzie przepisów o stanie wyjątkowym na terenie 191 powiatów najbardziej dotkniętych COVID-19 w soboty i niedziele nie można wychodzić z domów pomiędzy godzinami 13:00 a 5:00. Oznacza to, że w tym czasie kościoły mają być zamknięte. W pozostałych powiatach Msze Święte mogą być odprawiane praktycznie bez ograniczeń. Jedyne restrykcje forsowane przez władze to konieczność zachowania pomiędzy wiernymi 1,5-metrowego odstępu, a także noszenie masek ochronnych.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 


DATA: 2020-11-21 09:00
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"W Portugalii będzie zawsze zachowany dogmat wiary"
1 miesiąc temu / Brad
 
Ciekawe czy nasi duchowni się odezwą, jak morawiecki pozamyka kościoły na święta... Cmentarze pozamykał, więc manewr ma przećwiczony.
1 miesiąc temu / Polka
 
A dlaczego się sprzeciwiają przecież to dla dobra ludu pracującego miast i wsi.Trzeba zachowywać przykazanie nie zabijaj .I pójdzie taki jeden z drugim pozaraża poumierają i pójdzie do piekła .A tak kościoły pozamykane ,w domach jedzą piją lulki palą i wszyscy szczęśliwi i zdrowi.I od grzechu się uchroni ciemnych tłumoków.
1 miesiąc temu / Andrzej.
 
Nas też to czeka jeśli nie będziemy reagować. Czy są jeszcze katolicy, którzy nie widzą w kogo wymierzona jest ta cała "pandemia" i operacja pod kryptonimem Covid-19? Lux ex Polonia
1 miesiąc temu / Katolik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.