DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Portugalia: biskupi krytycznie o promowaniu ideologii gender w szkołach

Portugalia: biskupi krytycznie o promowaniu ideologii gender w szkołach
Fot. Pixabay

Portugalscy biskupi przypominają list episkopatu z 2013 roku, krytykujący rozpowszechnianie ideologii gender w szkołach. To odpowiedź na trwającą w tym kraju debatę dotyczącą edukacji seksualnej. Przeciwnicy umieszczania w programach nauczania elementów ideologii gender zebrali w ostatnim czasie ponad 32 tysiące podpisów pod petycją w tej sprawie.

 

W liście pasterskim hierarchowie ostrzegają, że ideologia gender ma na celu sprowokowanie rewolucji antropologicznej, która jest wtórna względem tożsamości seksualnej jako „stanu naturalnego i biologicznego”.

 

„Jeśli mamy stać się świadkami wykorzystywania systemu edukacji do afirmacji i rozpowszechniania tej ideologii, musimy pamiętać o pierwszeństwie praw rodziców w kierowaniu edukacją ich dzieci” - piszą biskupi. Podkreślają też, że „na płaszczyźnie ściśle naukowej twierdzenie, że można zrezygnować z cech biologicznych w identyfikowaniu różnic między mężczyznami i kobietami, jest iluzoryczne”.

W ostatnim czasie ponad 32 tysiące osób podpisało się w Portugalii pod petycją dotyczącą natychmiastowego zawieszenia rozporządzenia nr 7247/2019, opublikowanego 16 sierpnia przez Sekretarza Stanu ds. Obywatelstwa i Równości, Rosę Monteiro oraz Sekretarza Stanu ds. Edukacji João Costa. Na mocy tych przepisów w szkołach miałyby zostać wprowadzone zajęcia z edukacji seksualnej, zawierającej elementy ideologii gender.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 

 


DATA: 2019-08-27 18:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Lit dokładnie, powiesz to szustakowi..
5 miesięcy temu / ,mn
 
Czego oczekiwać od owczarni, skoro pasterze chcą być mili i sympatyczni dla każdego....tylko miłosierdzie a piekła nie ma -to po co sie stresować oporem przeciw zbokom
5 miesięcy temu / Lit
 
32 tysiące na całą Portugalię, to żaden wynik. Widać że ludzie mają to gdzieś, albo zostali zindoktrynowani i uważają że to nie grzech. Tak samo jak u nas, którzy oddaliśmy głos za abp. Jędraszewskim. Powinno być nie 50 tyś. ale 5 mln. Jeśli w 38 mln narodzie nie można uzbierać 5 mln podpisów katolików tj. zaledwie 10%, to jest to tragedia. To oznacza że jesteśmy bierni i pozwalamy sobie pluć w oczy, albo że ideologia tęczowej zarazy wyprała nam mózgi. 50 tyś podpisów, to zaledwie troszkę więcej niż 0,1 % Polaków, podobno katolików. Larum grają.
5 miesięcy temu / taki 1
 
Portugalia 32 tys, Polska 50 tys ... Coś mi się wydaje, że gawiedzi zależy raczej na żarciu i bibelotach a w kwestii wiary i tego, co będzie z psychiką ich dzieci - raczej WSJO ADNO.
5 miesięcy temu / czloax
 
portugalia to piękny kraj, niestety niesamowicie zinfiltrowany przez wolną masonerię. koścół był tam bardzo prześladowany.
5 miesięcy temu / sadzik
 
Znam wielu katolików, którzy chodzą do kościoła, są praktykujący, a jednocześnie popierają LGBT, aborcję itd Trzeba się narodzić na nowo" czyli przestać grzeszyc. Nie będzie problemu z czystością, wiarą i itd. Jedyny problem jaki mam to pewne
5 miesięcy temu / Second
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.