DZIŚ JEST:   18   LISTOPADA   2019 r.

Bł. Karoliny Kózkówny
Św. Odona, opat
 
 
 
 

Porozumienie z Marrakeszu przyjęte przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Polska przeciw

Porozumienie z Marrakeszu przyjęte przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Polska przeciw
REUTERS/Fabian Bimmer /Forum

Zgromadzenie Ogólne ONZ ratyfikowało Globalne Porozumienie na rzecz bezpiecznej, uporządkowanej i legalnej migracji. Za tym rozwiązaniem opowiedziała się zdecydowana większość państw. Sprzeciw wyraziło pięć krajów, w tym Polska.

 

Oprócz Polski przeciwko porozumieniu głosowały Stany Zjednoczone, Izrael, Węgry i Czechy. 12 państw wstrzymało się od głosu. Spór o pakt doprowadził do rozpadu koalicji rządzącej w Belgii.

Pakt przyjęto 10 grudnia w Marrakeszu przez aklamację. Jednak sprzeciw wyraziły wówczas Polska, Austria, Bułgaria, Czechy, Łotwa, Słowacja, Węgry, Szwajcaria, Australia, Izrael i USA. Spór doprowadził również do rozpadu koalicji rządzącej w Belgii. 

 

Umowa ma na celu pomoc w rozwiązywaniu problemów migracyjnych. Jak podaje strona Agendy Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom, porozumienie to pierwsze międzynarodowe porozumienie tego typu, negocjowane między rządami i obejmujące wszystkie wymiary migracji międzynarodowej. Opiera się na istniejących regulacjach dotyczących obrony tak zwanych praw człowieka. Mimo braku mocy prawnej ma istotne znaczenie polityczne.

 

Przeciwko porozumieniu Instytut Księdza Skargi zorganizował akcję protestacyjną. Jak pisano „treści zawarte w porozumieniu z Marrakeszu wzbudziły ogromny niepokój i kontrowersje. Komentatorzy zwracali uwagę, że w dokumencie przedstawiono jedynie wszystkie ewentualne pozytywy, jakie mogą z niej wynikać. Pominięto natomiast problemy, z jakimi zmaga się m.in. Europa od początku tzw. kryzysu migracyjnego. Chodzi m.in. o kolejne ataki nożowników i terrorystów krzyczących Allahu akbar”.

 

Źródła: niezalezna.pl / protestuj.pl

mjend  


DATA: 2018-12-20 11:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ktoś nadąża za tymi paktami imigracyjnymi? W ciągu roku były trzy (a może wiecej). Państwa muszą się od tego spędzać jak od komarów czy much.
10 miesięcy temu / emk
 
Drugie porozumienie ONZ oddzielajace uchodzcow od imigrantow -Polska"za". Tylko USA i Wegry przeciw. Powstalo kolejne porozumienie o ktorym nikt nie pisze ,bo to pierwsze przeslania drugie. Ato drugie jest wstepem do trzeciego. Rozdzielono termin uchodzca i imigrant. Migranci to uchodzcy i imigranci.
10 miesięcy temu / aan
 
A gdyby tak dodać, że "migranci przekraczający granice Polski, winni znać tamtejsze potrzeby transplantacyjne"? Niby nic, a jednak....
10 miesięcy temu / Izydor Oracz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.