DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Porozumienie Brukseli i Londynu: Unia zgodzi się na ograniczenie zasiłków dla imigrantów

Porozumienie Brukseli i Londynu: Unia zgodzi się na ograniczenie zasiłków dla imigrantów
fot.REUTERS/Toby Melville/FORUM

Przewodniczącego Rady Europejskiej, Donald Tusk, zaprezentował propozycje porozumienia między Unią Europejską a Wielką Brytanią. Wynika z niego między innymi zgoda Brukseli na ograniczanie zasiłków dla imigrantów ekonomicznych z państw UE, którzy pracują na Wyspach. Ukłonem w stronę Davida Camerona jest także projekt przepisów o blokowaniu europejskiego prawa. Na podstawie takich zapisów mają być prowadzone dalsze negocjacje.

 

Jednym z głównych postulatów Davida Camerona jest ograniczenie możliwości „eksportowania” zasiłków na żyjące w Polsce dzieci imigrantów pracujących w Wielkiej Brytanii. Między innymi zgodę na taką modyfikację unijnego prawa zwiera propozycja porozumienia przedstawiona przez Donalda Tuska.

 

Ponadto Rada UE mogłaby zgodzić się, aby dany kraj członkowski ograniczył zasiłki socjalne dla imigrantów z innych krajów wspólnoty na cztery lata. Warunkiem podjęcia takiej decyzji ma być „wyjątkowa sytuacja” – czyli nadmierne obciążanie budżetu świadczeniami dla nowoprzybyłych.

 

Kolejną oczekiwaną przez Camerona zmianą jest prawo blokowania niechcianych przepisów UE przez grupę co najmniej 55 proc. państw. Gdy zebrałaby się odpowiednia większość, proces modyfikacji prawa zostałby przerwany lub całkowicie zmieniony. W ocenie Donalda Tuska nie oznacza to nadania Brytyjczykom prawa weta wobec pomysłów głębszej integracji Unii.

 

Przepisy zezwalające na blokowanie procedowania nowych unijnych przepisów mają zadowolić wyspiarskich eurosceptyków, którzy uważają, że ich naród stracił władzę nad ojczyzną. Dzięki przekonaniu ich do pozostania w Unii zapowiadane na 2016 lub 2017 rok referendum może pozostawić Wielką Brytanię we wspólnocie.

 

Proponowane zmiany są dopiero podstawą do opracowania szczegółów porozumienia na linii Londyn-Bruksela. Premier David Cameron liczy, że konkrety zostaną ustalone już 18-19 lutego na unijnym szczycie.

 


Źródło: TVN24

MWł 


DATA: 2016-02-02 14:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jest zwyczajny bandytyzm na europejskiego imigranta.Mozna mu pracowac i placic podatki,mozna mu placic zawyzone stawki czynszu za najem nor mieszkalnych,nie moze korzystac z NHS(sluzba zdrowia),bo musi pracowac aby zyc.Ale mozna zastapic pracowitego Europejczyka Azjo-Afrykanerem utrzymac go z liczna rodzina z podatkow miedzyinnymi East Europe.Tym ktorym sie nie powiodlo spia na ulicy i jakos im mieszkan socjalnych od lat nie przyznaja, zas "szaranczy"musza dac w godnych warunkach i zasilki na kilka zon obojetnie gdzie mieszkajacych.Jestesmy swiadkami przewartosciowan i dzis stajemy sie niewolnikami kolonialistow.Dla nich nie ma znaczenia kolor skory niewolnik to kolejny funt zysku.Przeciez ten bandycki kraj wymordowal narod Irlandzki wywozem do Ameryki,Australii,pierwsze zaglodzenie calego narodu tez wyszlo z Anglii Stalin tylko wzorowal sie czyniac to z Ukraina,angielski oboz koncentracyjny w Afryce zamknieto dopiero 1956r
ponad 2 lata temu / potato
 
Ograniczenie? Jak dla mnie powinni całkowicie znieść te zasiłki.
ponad 2 lata temu / Liwka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.