DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Porażka lewicy w wyborach. Środa i Hartman powołują „Wolność i Równość”

Porażka lewicy w wyborach. Środa i Hartman powołują „Wolność i Równość”
Krystian Maj/FORUM

Magdalena Środa, Jan Hartman, Kazimierz Kik i Genowefa Grabowska zapowiedzieli budowę nowej formacji „Wolność i Równość”. Zaapelowali o jedność lewicy, a także wspólny start w wyborach parlamentarnych i wspólny program.

 

„Polska stanęła przed groźbą całkowitego zdominowania życia publicznego i politycznego przez środowiska prawicowe, w tym również te skrajne (...) Słabość polskiej lewicy stanowi jeden z przejawów tej niebezpiecznej dla Polski sytuacji” – podkreślają w swym liście.

 

„Obserwując z żalem i niepokojem daleko posunięte rozdrobnienie, a w niektórych przypadkach wręcz rozpad środowisk polskiej centrolewicy i lewicy, zwróciliśmy się do działaczek i działaczy tego nurtu politycznego, którego sami czujemy się uczestnikami, o podjęcie rozmów zmierzających do zjednoczenia sił postępowych wokół wspólnego programu i wspólnego udziału w wyborach parlamentarnych” – zaznaczyli. W liście poinformowali, że po spotkaniach „z udziałem znanych polityczek i polityków” zdecydowano o utworzeniu ruchu „Wolność i Równość”.

 

– Bardzo mi smutno. Tu stało się bardzo źle. Takiego wyniku SLD nigdy nie miało. Jest blisko miejsca, które nazywa się dnem – powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski komentując wyniki niedzielnych wyborów, w których Magdalena Ogórek zdobyła 2,4 proc. głosów. – Ja myślę, że SLD, jeżeli w tym momencie nie wykaże zdolności do analizy, do refleksji i do decyzji, to będzie już rzeczywiście na równi pochyłej – ocenił.

 

Źródło: gosc.pl/telewizjarepublika.pl

KRaj
DATA: 2015-05-11 16:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hartman histerycznie pragnie powrotu Hitlera(yzmu) i Stalina(nizmu). Pierwszy uśmiercił 10 mln ludzi, drugi 100milionów od 1918 -1989). Może to będzie on. Hitler i Stalin swoje tyranie oparli na filozofach Hegla Marksa,Engelsa-wykluczających Pana Boga. Jakie mieli korzenie?
ponad 5 lat temu / Wit
 
Lewica laicka jest wrogiem Kościoła Rzymsko-Katolickiego od czasów rewolucji francuskiej,ideologia marksistowska to CYWILIZACJA ŚMIERCI ABORCJA EUTANAZJA IN VITRO EUGENIKA ABORCJA PROMOCJA DEWIACJI."DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM" "NARÓD KTÓRY ZABIJA WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI"PAPIEŻ JAN PAWEŁ II
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
Wystawienie Pani Ogórek jako kandydatkę na prezydenta Polski był chyba próbnym eksperymentem SLD. Zrobiła swoje. Jej wynik nie jest najgorszy.Malkontenci nie ROZPACZAJCIE.Była przecież osobą nową, wcale nieznaną .Jest kobietą.To budzi pewną nieufność i wątpliwość w narodzie polskim, że nie może być osobą piastującą tak ważne stanowisko. Sądzę, że to jest jej początek zaistnienia w polityce. W innych państwach też początki zaistnienia kobiet w polityce nie zaczynały się od sukcesów. Ponosiły porażki,ale walczyły i stawały się sławnymi. Pokonała przecież bardzo znanego Palikota, a Korwin- Mike przecież jest znanym starym wyjadaczem politycznym.I jaki ma wynik? A inni? Poczekajmy co będzie robiła Pani Ogórek dalej w polityce. Sądzę, że nie zaniecha działania.
ponad 5 lat temu / Kazimierz S
 
...czy te opinie, które tu czytam wnoszą coś dla dobra i pomyślności naszej Ojczyzny? Państwa, i Narodu, które kieruje się nauką Jana Pawła II (mam nadzieję...) To przerażające.
ponad 5 lat temu / andrzej
 
Lewica laicka jest na usługach "PIEKŁOSZCZYKÓW" W walce z Demonami potężną bronią jest różaniec.Ta sekta diabelska zostanie zniszczona przez Matkę Bożą.Rabin Kandaki w 2006 "prawdziwy Mesjasz to JOSUHA ".
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
przepraszam ale czy ta niechlujna. włochata facyjata na zdjęciu w stroju kajdaniarza to jakis przestępca pedofil, zoofil, oszust lub zbrodniarz z filmów Monty Pytona, czy może jeden z założycieli owej formacji...a może to chrześcijanin prowadzony na śmirć przez islamskich fundamentaliseów za podejrzenie kazirodztwa a obok niego to polski aktor grający kiedyś Azję Tuchajbejowicza ...proszę o uściślenie kto to jest na tym tandetnym zdjęciu
ponad 5 lat temu / papieżowaty
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.