DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Porażający artykuł w Washington Post: obrońcy życia to współcześni naziści

Porażający artykuł w Washington Post: obrońcy życia to współcześni naziści
fot. Szymon Zmarlicki / Foto Gosc / FORUM

Kto staje w obronie życia dzieci nienarodzonych, ten jest rasistą, nacjonalistą i kontynuatorem nazistowskiej eugeniki - przekonuje „The Washington Post”. Taką tezę zaprezentowała w dzienniku Marissa Brostoff, dziennikarska związana z „Jewish Currents”.

 

„Konserwatywni prawodawcy i prawicowi strażnicy przyjęli [...] nowy język opisujący ich antyaborcyjne stanowisko: biały nacjonalistyczny dyskurs o wielkiej wymianie, teorię spiskową, która utrzymuje, że niebiali imigranci demograficznie zastępują białych na Zachodzie" - pisze Brostoff.

 

Według autorki jest niemożliwe, by w Stanach Zjednoczonych Republikanie szczerze bronili życia. Ta sama partia krytykuje bowiem finansowane z budżetu państwa obiady w szkołach oraz firmuje dostęp do broni; nie do pogodzenia według autorki jest też antyaborcyjne stanowisko z przypadkami przetrzymywania imigranckich dzieci na granicach USA w specjalnych obozach. A skoro tak, to republikańscy obrońcy życia muszą mieć inny cel, niż tylko dobro dzieci. Według Brostoff jest nim rasistowskie pragnienie rozrostu grupy białych ludzi kosztem kolorowych.

 

Autorka przekonuje, że „właściwą bazą ograniczania praw reprodukcyjnych” są „obawy przed imigracją lub inną formą rasowego zepsucia” społeczeństwa. Miałoby to cechować już Amerykę Theodore'a Roosevelta i Niemcy Adolfa Hitlera, ale także „ultranacjonaistyczne reżimy we współczesnej Europie”. Według Brostoff zdaniem polityków związanych z tym nurtem „imigranci - lub inni uznawani za gorszych - rozmnażają się zbyt szybko, podczas gdy białe kobiety nie reprodukują”. Politycy ci chcą w jej ocenie z jednej strony zamykać swoje kraje na imigrantów, z drugiej prowadzić pronatalistyczną politykę, tak, by rodziło się jak najwięcej białych dzieci.

 

Brostoff uważa, że stanowisko „białych nacjonalistów” przypomina wprost politykę nazistowskich władz Niemiec; te chciały bowiem, by niemieckie kobiety rodziły jak najwięcej dzieci, a Żydówki i przedstawicielki innych ras - jak najmniej. Dziś ograniczać dzietność wśród imigrantów mają w jej ocenie „wściekłe antyimigranckie kampanie” polityczne.

 

Brostoff uważa, że proliferzy próbują odwrócić kota ogonem, twierdząc, że to zwolennicy aborcji są kontynuatorami przedwojennej idei eugenicznej. Na to nie ma według autorki żadnych dowodów i jest wprost przeciwnie.

 

Autorka z ruchami prolife łączy nawet masowych morderców - Australijczyka Brentona Tarranta oraz Patricka Crusiusa, mordercę z El Paso. Obaj mieli zabijać z powodu zbyt dużej ich zdaniem liczby imigrantów w ich krajach, a to - sądzi Brostoff - ewidentny znak przynależności do proliferskiego ruchu białych nacjonalistów.

 

Przykładem na politykę tego nurtu jest w ocenie Brostoff również Polska, gdzie rząd Prawa i Sprawiedliwości ma „zachęcać obywateli by mnożyli się jak króliki”.

 

Artykuł Marissy Brostoff, jako opublikowany w jednym z najpoważniejszych amerykańskich dzienników, mimo całej jego kuriozalności należy potraktować z pełną powagą. To nie lewicowa prowokacja, ale wyraz autentycznej strategii walki z chrześcijaństwem i inspirowaną nauczaniem Pana Jezusa polityką. Łącznie postaw prorodzinnych z inklinacjami do faszyzmu jest jednym z podstawowych założeń krytyki europejskiej kultury wypracowanej przez neomarksistowską szkołę frankfurcką.

 

Źródło: washingtonpost.com

Pach


DATA: 2019-08-29 19:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ta pani działa zgodnie ze swoimi przekonaniami. W Polsce powinno się jej osobę i retorykę szeroko upublicznić i racjonalnie skomentować. Nie po to, żeby stała się sławna ale po to żeby Polacy zrozumieli jak są traktowani i postrzegani przez dzisiejszych uczonych w piśmie i faryzeuszy. Nie przez Żydów tylko właśnie przez uczonych w piśmie i faryzeuszy. Taki braku szacunku do ludzkiego rozumu obnaża poczucie wyższości oparte na pustym przekonaniu, że jest się lepszym od innych. Jak pani Brostoff zacytuje historię rewolucji padździernikowej i wojny domowej wygranej przez komunistów Lenina oraz działań komisarza ludowego Aleksandry Kołłontaj to może wyjaśni logicznie komunistyczną zarazę siejącą śmierć w tym również dzieci nienarodzonych. 19.11.1920 władza bolszewicka zalegalizowała aborcję. Masowy czerwony terror Czeka był już 100 lat temu. Teraz mamy kulturowy, polityczny, ekonomiczny, medialny, naukowy i prawny czerwony terror. Prwda nas wyzwala. Czas na przebudzenie
8 miesięcy temu / Robi
 
@@Dariusz to od Polski wara, myśmy nie kolonizowali i od nas murzyni czy inni eskimosi z daleka ze swoimi roszczeniami. Jakaś wioska na Santo Domingo ,na Haiti znaczy się jest, co to chodzą w łowickich spódnicach, bo Legioniści Polscy tam zostali.:D
8 miesięcy temu / szpulas11
 
Ależ już teraz mówi się, że powinna nastąpić sprawiedliwość dziejowa i nie-biali powinni dostać przywileje względem białych w ramach rekompensaty za historię niewolnictwa i kolonializmu. Zmierza to w stronę wyżywania się na białych jako zadośćuczynienia.
8 miesięcy temu / @Dariusz
 
Ta pani popisuje się takim bełkotem, takim pomieszaniem pojęć i takim oderwaniem od rzeczywistości, jakby swe grafomańskie wzory oparła na lekturze bujd szabasowych. Gdzie słowo tam racja narracji. A fakty? Jeśli bujdy przeczą logice i faktom tym gorzej dla faktów.
8 miesięcy temu / ksee
 
Z takim poziomem kłamstwa nie ma nawet co dyskutować. Ta kobieta wyzbyla sie swojej duszy nie sumienia.
8 miesięcy temu / marcin
 
Szkoda mi tej kobiety, gdyż świadomie lub nie występuje przeciw Bogu... Przykazania Boga są bowiem święte i nienaruszalne. Aborcja zaś jest grzechem wolajacym do nieba... Jeżeli Warszawę spotkał los straszny, wedle objawień w Siekierkach z 1943 roku, to co będzie że światem jeżeli skala zła wobec najbardziej niewinnych dzisiaj jest taka wielka... A oznak konkretnego nawrócenia brakuje...
8 miesięcy temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.