DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2019 r.

Św. Jerzego
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Porażające odkrycie w Londynie. Papieskie relikwie na… wysypisku!

Porażające odkrycie w Londynie. Papieskie relikwie na… wysypisku!

Pracownicy londyńskiej sortowni na jednym z wysypisk znaleźli pudełko na kadzidło z  - jak się później okazało – relikwiami papieża św. Klemensa I. Skórzane pudełko było zapieczętowane czerwonym woskiem i sznurem tej samej barwy. Znajdujący się na nim napis „Oss. S Clementis” (kość Św. Klemensa) nie pozostawia złudzeń co do jego zawartości.

 

Przedstawiciele firmy sortującej starają się dowiedzieć, jak i w której części brytyjskiej stolicy te cenne przedmioty trafiły na śmietnik. Zastrzegają jednak, że mimo nowoczesnej techniki, dotarcie do takich informacji będzie niezmiernie trudne.

 

W tej chwili znalezione relikwie znajdują się w biurze londyńskiej firmy Enviro Vaste. Nie ma na razie informacji, gdzie ostatecznie trafią.

 

– Moi pracownicy znajdywali na śmietnikach bardzo różne przedmioty. Na takie skarby, odkąd w Wielkiej Brytanii działają zorganizowane firmy zajmujące się transportem i selekcją odpadów, nikt nigdy nie natrafił – przyznał prezes londyńskiego przedsiębiorstwa.

 

Św. Klemens I lub też Klemens Rzymski zwany Apostołem Pokoju jest świętym zarówno Kościoła katolickiego, jak i Cerkwi prawosławnej. Według tradycji był męczennikiem. Jest zaliczany do Ojców Kościoła. Był papieżem w latach 91-101.

 

Zmarł w Chersoniu, dziś na południu Ukrainy, stąd szczególne przywiązanie do tej postaci ze strony rosyjskich i ukraińskich prawosławnych.

 

Źródło: „The Guardian”, www.sedmitza.ru

ChS


DATA: 2018-05-14 07:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oby trafiły do Kościoła Jezusowego - Kościoła Katolickiego, a nie do schizmatyków. Wszak oni nie uznają papieży.
8 miesięcy temu / Karol
 
Czytającym o tej niezwykłej wiadomości braciom i siostrom polecam odnalezienie w sieci Listu Klemensa Rzymskiego do Koryntian i przestudiowanie go w kontekście tego, co aktualnie wszyscy widzimy w naszym Świętym Kościele, który poprzez swe racje i niezgodę rozczłonkowujemy. Któż nas tak zdołał przekonać o racjach i poróżnić, że wielu boi się dziś myśleć o jedności? Nie sądźmy Prawdy, lecz wytrwajmy w modlitwie za siebie do końca. Nic więcej nie napiszę, to po prostu trzeba przeczytać, przeżyć i wdrożyć, bo to nie jest przypadek, że tradycja o miłości, braterstwie i zgodzie w Chrystusie Panu naszym trafiła dziś na śmietnik. Pokój Pański niech będzie z nami w tych czasach: teraz i na zawsze!
11 miesięcy temu / Karol
 
Postęp barbaryzacji zdaje się tylko przyspieszać.
11 miesięcy temu / zxc
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "60204"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.