DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Popularny gracz miał zostać abortowany. Publicznie dzieli się świadectwem bohaterstwa matki

Popularny gracz miał zostać abortowany. Publicznie dzieli się świadectwem bohaterstwa matki
fot YouTube / Ninja

Profesjonalny gracz bijącej rekordy popularności gry Fortnite o pseudonimie „Ninja” podzielił się historią swojego życia podczas transmisji na żywo, którą oglądało tysiące fanów. Ze względu na zdiagnozowaną chorobę lekarze doradzali aborcję, lecz matka za wszelką cenę zdecydowała się urodzić. Kilka dni temu obchodził 28 urodziny.

 

„Dla tych z was, którzy tego nie wiedzą. Początkowo miałem się nie urodzić. Wielu doktorów mówiło mojej matce, że mam rozszczep kręgosłupa, syndrom Downa czy wiele innych chorób i powinienem zostać abortowany” – tymi słowami „Ninja” (a właściwie Richard Tyler Blevins) rozpoczynał jedną z transmisji, podczas których zazwyczaj gra w wieloosobową grę komputerową typu Battle Royale „Fortnite”. Transmisję oglądało tysiące fanów gracza.

 

„Powiedziała nie wszystkim lekarzom. Po dziewięciu miesiącach, urodziłem się doskonały, znaczy wiecie, wszystko ze mną w porządku. Moja mama jest świętym aniołem i kocham ją nad życie” – kontynuował. Niecodzienny stream przypadał na 28 rocznicę urodzin Blevisa.

 

„Wyobraźcie sobie gdyby posłuchała tylko jednego z tych lekarzy…Dziś nie byłoby was tutaj. W tym pokoju nie byłoby nikogo kto to ogląda” – podzielił się swoją refleksją.

 

Tzw. przesłanka eugeniczna to najczęstszy powód aborcji w Polsce. Matka może w świetle obecnego prawa legalnie abortować swoje dziecko jeżeli nastąpi podejrzenie nieuleczalnej choroby.

Najczęstszą przyczyną zabijania dzieci z powodów eugenicznych (a wciąż jest to ok. 95% ogólnej liczby legalnych aborcji w Polsce) wciąż pozostają aborcje z powodu podejrzenia u dziecka zespołu Downa (trisomia 21). Stanowią one ponad 37% aborcji eugenicznych i 35% wszystkich legalnych aborcji w Polsce.

 

Inną przyczyną aborcji jest podejrzenie zespołu Pataua i Edwardsa i jest to ok. 11% wszystkich aborcji eugenicznych. Warto również podkreślić, że 18 dzieci (z 1042 zabitych w 2017 roku) zginęło dlatego, że podejrzewano u nich zespół Turnera. Jest to zespół wad, wśród których najczęściej nie występuje niepełnosprawność intelektualna, a osoby dotknięte zespołem Turnera z powodzeniem kończą studia wyższe i żyją normalnie.    

 

Źródło: lifesitenews.com / stopaborcji.pl

PR

  


DATA: 2019-07-14 09:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Znowu cicho o ojcu dziecka zagrożonego aborcją. Nic nie miał do powiedzenia i kobieta sama zmagała się z dramatem? Z kolei skoro lekarze zdiagnozowali nieistniejące choroby, to popełnili fatalny błąd. Presja systemu na wyrobnictwo jest duża: osobiście doświadczyłam nagabywania do amniopunkcji celem zrobienia ewentualnej aborcji, i to nawet przez podstawianie cudzych papierów, bo szpital miał kontrakt na takie zabiegi i dążył do wyrobienia normy.
ponad 1 rok temu / Hanka
 
Przewidywanie choroby Downa czy Turnera powinno sie nazywac przwiwidywaniem KASY. Tylko sam Bog wie jakie urodzi sie dziecko. Jezeli urodzi sie chore no to co ? Mamy je zabic? Ludzie pomyslcie o tym. Aborcja to kasa dla abortnikow, a dla nas Polakow I Polski wielki grzech I kara Boska. Gdzie jestemy teraz? W jakim stanie jest nasza Ojczyzna?
ponad 1 rok temu / Aniol
 
Monarchisto, zgadza się- większość, ale stanowczo za dużo jest tych, którzy bohaterami nie są. Jest ich coraz więcej. Świetnie, że ludzie dają takie świadectwa, w ten sposób problem mordowania nienarodzonych staje się bardziej zrozumiały, bardziej przerażający. Statystyki nie robią na przeciętnej osobie wielkiego wrażenia, natomiast konkretne przykłady- owszem.
ponad 1 rok temu / L
 
To piękne, że się urodził.
ponad 1 rok temu / panda
 
To niezamordowanie kogoś jest bohaterstwem? W takim razie zdecydowana większość ludzi jest bohaterami.
ponad 1 rok temu / Monarchista
 
P.S. pisałam o zespole Tourette'a, film te dotyczy tej choroby.
ponad 1 rok temu / banita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.