DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Eugeniusz Kosiński

POPsatanizm dla każdego

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Wy to się nudzicie i nie macie co robić skoro wypisujecie takie bzdury. Może to wy namawiacie do złego. Poza tym pisząc w takim temacie warto by było zaopatrzyć się w wiedzę merytoryczną. Bo to jest to stek głupot.
ponad 3 lata temu / Pam
 
"Bilbordy zachęcające do grzechu" - chodzi o te promujace apostazję? Jeżeli tak, to faktycznie akcja słaba, pragnę jednak zauważyć że apostazja nie zawsze oznacza zawarcie się Chrystusa. Mam apostazję w planach, gdyż jestem od pewnego czasu członkiem kościoła ewangelicznego i w żadnym wypadku nie mam zamiaru zaprzeczać oczywistym faktowi, że Bóg istnieje i jest Wielki :) Tak poza tym, świetny tekst. I bardzo potrzebny.
ponad 3 lata temu / Ana
 
Zachodnia antykultura jest przesiąknięta do cna diabolicznym okultyzmem; a jeśli ktoś łudzi się co do Lany del Rey niech posłucha (i obejży teledysk) jej kawałka "Gods & Monsters": "In the land of G.s&M.s I was an angel, living in the garden of evil Scr*wed up, scared, doing anything that I needed Shining like a fiery beacon(...) Me and God we don?t get along(...) No one?s gonna take my soul away I\'m living like Jim Morrison Headed towards a f*cked up holiday, motel sprees(...) F*ck yeah, give it to me, this is? Heaven, what I truly want It\'s innocence lost" Ten utwór został wykorzystany w różnych produkcjach, w tym u "American Horrour Story"(przez Jessikę Lange). Jest to serial wyjątkowo otwarcie gloryfikujący wszelkie zło/obrzydliwości w duchu przystępnego kabalizmu. Entuzjastycznie epatuje elementami diaboliczno-antychrześcijańskimi (np. seria 2. rozgrywa się w szpitalu prowadzonym przez Kościół i jest jedną wielką obrazoburczą kpiną z tradycyjnego katolicyzmu)!
ponad 4 lata temu / Dionizy
 
Satanizm to plaga. Walczmy z tym. Walczmy modlitwą!!!
ponad 4 lata temu / Esma
 
PO co artyści do swojej muzyki dodają okultyzmy i satanizm to świadczy tylko o zacofaniu i dewiacji (nie żyjemy w średniowieczu , okultyzmy to niestety prawda ale i tak grzech i zacofanie).Przecież można grać dobrą muzykę i być sławnym bez tych rzeczy.Najgorsze w tym wszystkim jest to że muzyka to nagłośnia bardzo mocno . Szkoda że moja najbardziej ulubiona forma rozrywki jest przez to zajmowana.
ponad 5 lat temu / Smoky$ Racjonalista
 
Jestem ogromną fanką Lany Del Rey i jestem katoliczką. Ostatnio w internecie zobaczyłam, że znajduje się ona na liście zakazanych wokalistów, która została stworzona przez kościół.Rzekomo w teledysku ,,Born To Die" Lana pokazywała znaki satanistyczne i gdy piosenkę się puści od tyłu to słychać : ,,Satan, king, hail, lucyfer". Ja oczywiście w to nie wierzę i uważam, że ktoś chce nas po prostu wkręcić. Ale inną sprawą jest Summertime Sadness, gdzie Lana pokazuje krzyż, na którym umarł Jezus. Ja jednak uważam, że są to zbiegi okoliczności. Przecież jaką trzeba mieć głowę, żeby wymyślić kawałek tekstu, który będzie pasował do pozostałego kawałka i żeby od tyłu jakoś znacząco brzmiał.
ponad 5 lat temu / blair
 
ten który szuka znajdzie...
ponad 6 lat temu / ciamcias
 
Chej Redaktozy, pise sie "Szatanizm"
ponad 6 lat temu / pisem nie myślem
 
Sprawa z satanizmem w muzyce dla niektorych moze sie wydawac smieszna,kiedy sie mowi o innych rodzajach muzyki niz rock,metal.Ale prosze wziac pod uwage to,ze szatan jest ojcem klamstwa,czyli jest geniuszem w klamaniu i przewyzsza nas inteligencja.Do niektorych trafi faktycznie przez metal ale nie do wszystkich.A zapewne chce zwiesc jak najwiecj dusz.Te wszystkie niejasnosci,aluzje,podteksty,sugestie sa wlasnie po to by rozmyc i podkopac Prawde.Nasz Pan powiedzial ze nasza mowa ma byc tak tak, lub nie nie a wszystko inne od Zlego pochodzi.Druga sprawa to osoby,ktore tak bronia sie przed przyjeciem tej prawdy o muzyce.Dla mnie jasne jest,ze same sie oszujuja nie chcac dopuscic do siebie oczywistej prawdy i zawsze mozna powiedziec ze to Kosciol widzi wszedzie zlo.
ponad 6 lat temu / xyz
 
Niektórzy się śmieją, widocznie jeszcze nie przejrzeli na oczy (i uszy). Zobaczymy czy kiedyś też będą się śmiać... Dziękuję za artykuł.
ponad 6 lat temu / norm777
 
Primo czy ktoś zmusza do słuchania chłamu? tam gdzie jest wolność tworzenia jest i wolność odbioru, a przynajmniej powinna Secundo zniząjąc się do polemiki z chłamem robi mu się reklamę A śp. M. Jackson miał coś z głową, niestety.
ponad 7 lat temu / JAQ
 
Trzeba o tym pisać, bo ciemnogród duchowy się rozszerza. Jeśli ktoś nie zdaje sobie sprawy jakim to wszystko jest zagrożeniem to znaczy, że on został już zmanipulowany. Bądźmy bardziej krytyczni wobec tego co serwuje nam współczesna kultura
ponad 7 lat temu / bromba
 
HAHAHHAHAHAHHAHAH Sandra xDDDDD kto pisze takie bzdury !!!!!!
ponad 7 lat temu / JT
 
@Mirosław Szlązak: Śmiesznym jest bycie ograniczonym do tego stopnia, że się nie widzi jasnego (świadomie nawet nie ukrywanego) przekazu... Pan sobie poszuka zdjęć wymienionej aktorki i zobaczy, że prawie zawsze ma albo pentagram, albo odwrócony krzyż - przypadek?
ponad 7 lat temu / wodzu
 
Przerażające. Obejrzałem teledysk Keshy - trójkąty, pentagramy i cały ten syf. I co z tym możemy zrobić?
ponad 7 lat temu / niedzwiedz
 
Już dawno żaden artykuł mnie tak nie rozbawił.
ponad 7 lat temu / MK
 
to co się dzieje jest częścią wielkiego procesu dywersji ideologicznej...tutaj więcej o tym http://www.youtube.com/watch?v=lWIpFvGrNak
ponad 7 lat temu / Anik
 
Może zamiast pisać o konkretnych osobach, po co reklamować, zacznijmy się modlić, przecież ci wszyscy ludzi są dziećmi Bożymi. "Nie walczymy bowiem przeciw krwi i ciału, ale przeciwko zwierzchnościom i władzom, przeciwko Panującym w świecie ciemności, przeciwko złym duchom na wyżynach niebieskich." Ef 6,12 Teraz to dopiero szatan zaciera ręce ... coraz bardziej są podzieleni.
ponad 7 lat temu / Wojciech
 
Polecam książkę Sławomira Hawryszczuka "Religia Rocka"
ponad 7 lat temu / sgfx
 
@ MArk II: Chodziło mi o to, by zwyczaje były oparte na Wierze i nie opuszczał nas Rozum. Samo kultywowanie polskich zwyczajów nie grozi zejściem na manowce, bo praktycznie wszystkie zostały przesiąknięte Chrystusową nauką. Sam żywo jestem poruszony, gdy odnajduję w polskiej ludowości to jak bardzo są katolickie. Z przyjemnością słucha się muzyki tradycyjnej z komentarzem ludzi, którzy mają o tym wiedzę (przewrotnie, akuratnie w mediach, da się znaleźć, w mojej rodzinie pochodzenia akurat nie mam możliwości, a żałuję; przy okazji zachęcam: rozmawiajcie ze swoimi pra-dziadkami, póki żyją i nagrywajcie dla potomnych).
ponad 7 lat temu / PK
 
Aż zaskakujące że nie wspomniałeś np. o Rihannie czy o Pitbul-u...
ponad 7 lat temu / karo
 
@PK -hmm... trochę niebezpiecznie jest osadzać ludzi kultywujących te zwyczaje. Skąd wiadomo jakie intencje im przyświecają?
ponad 7 lat temu / Mark II
 
W tym teledysku jest dużo trójkątów (znak masoński i nie tylko), sama treść piosenki jest niepokojąca. Ostatnio dowiedziałem się (z ogólnopolskiego radia!!!) że "artystka" została zmuszona do nagrania tej piosenki i od tego momentu o niej jest cicho. M. Jackson podobno zmarł dlatego że był przeciwnikiem wymienionych w artykule zagrożeń; nie propagował ich. Mnie art. wydaje się trochę nieuporządkowany LECZ prawdziwy w treści.
ponad 7 lat temu / tom.
 
W skali kosmicznej mamy dość krótkie życie . I powinniśmy doceniać, kochać ten świat w którym żyjemy. Nie pluć jadem złości, nienawiści do wszystkiego, co się rusza i oddycha. Tzw. satanizm jest formą odreagowania ludzi sfrustrowanych i chorych duchowo. Szczęśliwy i zadowolony z darów Bożych człowiek, będzie śpiewał pieśni o radości i miłości.
ponad 7 lat temu / marekb54
 
Masowość nie daje możliwości wyboru. Jeśli nie wybierasz nie jesteś wolny. A bez wolności jak można miłować Boga, siebie i innych? Dlatego nie chcemy (masowych) zwyczajów (sianko, święconka, "Sokoły" itp.), ale autentycznych postaw, wtedy i na Wiarę i Rozum będzie miejsce.
ponad 7 lat temu / PK
 
Ten tekst, o którym wspomniałem dostepny jest na witrynie clamaveruntiusti [.] org i tak trzeba wpisać w wyszukiwarce (linki Redakcja wycina). (...) Benedykt XVI rozróżnia conajmniej 4 rodzaje muzyki: 1.Muzyka najwyższej perfekcji artystycznej 2.Muzyka ludowa 3.Muzyka pop 4.Prawdziwa muzyka liturgiczna. Kościół nie może podporządkować się współczesnej kulturze, która utraciwszy religijną podstawę, żyje w stanie samozwątpienia. Sztuka na bezdrożach nie potrafi odpowiedzieć na pytanie o jej własne quo vadis. Jest bezużyteczna, przyjmując zasadę, że sztuką jest to, co nie spełnia żadnej funkcji, lecz tylko tak sobie istnieje. Muzyka uległa rozszczepieniu na dwa światy, które nie mają ze sobą nic wspólnego. Muzyka mas z etykietą pop ? prezentuje siebie, jako muzykę popularną, muzykę ludu. Ale jest to muzyka produkowana metodą przemysłową, jest towarem ocenianym według wartości handlowej.(...)różna od muzyki ludowej, w której papież dostrzega ogromne pokłady prawdyidobr
ponad 7 lat temu / PK
 
Beoynce - run the world - pentagramy i krzyże Jay Z to samo, Lady gaga - Born this way - naszpikowane znakami masonów. Katy Perry, Justice, Rihanna księżniczka illuminatów... - to samo, To jest wszędzie. Miejcie otwarte oczy.
ponad 7 lat temu / lola
 
Wszystkim lubującym się aktualnie (w tym sensie, że gdy mają na to wpływ co słychać) w muzyce innej niż muzyka najwyższych lotów, muzyka dawna (tzn. na instrumentach z epoki) lub muzyka tradycyjna polecam (ponownie) tekst pt. Benedykt XVI o muzyce (Ks. prof. dr Kazimierz Szymonik Wiem, że to może być trudne początkowo do przebrnięcia. Ja tak zrobiłem. Nie słucham już od lat wszelkiego rodzaju metalu i techno, porzuciłem też \'chrześcijańskiego rocka.\' Akuratnie Benedykt XVI ma doskonałe wyczucie piękna i z czasem przyznałem mu całkowitą rację. I wiem, że to odcięcie tylko pomogło mi w walce z grzechem. Rock pokoju nie daje. A in crudo czy wielcy mistrzowie jak najbardziej, i można słuchać zgodnie z okresem liturgicznym (jak karnawał, to mazurki tańczymy, jak post to jest gigantyczny dorobek czego śpiewać, por. A.Strug). Poza tym co tu porównywać instrumenty cyfrowe do naturalnych? Jestem wolny, mogę wybierać, wybieram Prawdę, Dobro, Piękno.
ponad 7 lat temu / PK
 
Osobiście dołożyłabym do artykułu jeszcze piosenkę Rihanna "Where have you been". Teledysk jawnie nawiązuje do czarowników z Afryki oraz do voo doo/ hoo doo i innych mrocznych kultów.
ponad 7 lat temu / wolf_girl
 
Pamietajmy ze w Kosciele katolickim tez sa znaki szatana polecam filmik bestia na youtobie !!!
ponad 7 lat temu / XX
 
przebrnęłam przez 2 teledyski, mam nieźle zrytą głowę... dzięki za artykuł.
ponad 7 lat temu / Monika
 
śmiesznym jest doszukiwanie się satanizmu na każdej płaszczyźnie życia... Moim zdaniem ten tekst ociera się o schizofrenie... I radziłbym jego autorowi udać się jak najszybciej do psychologa...
ponad 7 lat temu / Mirosław Szlązak
 
Nie to to jest zwykła nadinterpretacja, myli Pan fanstastykę z satanizmem, jeśli chodzi o Jackson\'a. Wrzuca Pan do jednego worka zespołu black metalowej, satanistyczne (Pan Darski) z innymi, które zupełnie nie mają z tym nic wspólnego. Jeśli ktoś nie mówi wprost o czymś to jest takie coś jak domniemanie niewinności, więc niech nie nadinterpretowuje faktów Panie redaktorze, bo jaką miarą miarą mierzycie, taką wam odmierzą...
ponad 7 lat temu / peter
 
\'Straciliśmy kolejny odcinek frontu.\' hahahahaha, o matko, beka życia.
ponad 7 lat temu / karo
 
@ Matteo zgadzam się co do Lany, moje odczucia są podobne. Kilka klipów, które obejrzałam przesyconych było subtelnym \'deathwish\' i jakimś syrenim, czy raczej \'topielczym\' klimatem. Podobne do \'Destination Darkness\'. Młodzi ludzie nie powinni się zapuszczać w takie okolice.
ponad 7 lat temu / Kasia
 
Dlatego słucham dobrego polskiego rocka z przesłaniem. Gorąco wszystkim polecam zespół Luxtorpeda i ich świetne teledyski, a zwłaszacza ostatni do utworu Gimli. Świetna muzyka i normalne treści.
ponad 7 lat temu / robaczek
 
Ktoś tu dobrze wyłapał Lanę del Rey. Teledysk sugeruje "miłość" lesbijską i samobójstwo. Pasuje nawet do tezy autora. Dziwię się wszelkim próbom obrony takiej ohydy.
ponad 7 lat temu / Muciek
 
Maju, znam dobrze opowieść Dokowicza i rzeczywiście jest ona wstrząsająca. Ale autor powyższego tekstu zauważa nowe i w pewnym sensie bardziej niebezpieczne zjawisko. Idzie nie o ciężar ale skalę zagrożenia. 13 latki nie chodzą na MayDay ale Keshę owszem oglądają.
ponad 7 lat temu / Mruk
 
akurat Gangnam Style to utwór satyryczny... zachęcam do zapoznania się z podłożem tego utworu i doczytaniem z czego "zbija się" jego wykonawca, a następnie komentowaniem...
ponad 7 lat temu / xl
 
Mnie też nieco zaskoczył tak bezpośredni przekaz satanistyczny w tym teledysku. Rzeczywiście do tej pory muzyka pop dyskretnie przekazywała tego rodzaju treści, czy ubierając to w niewinne słówka nakłaniała do ulegania popędom, gwiazdy pokazywały "rogi" dłońmi. Treść wprost satanistyczną można było usłyszeć jedynie puszczając niektóre utwory od tyłu (najsłynniejszy przykład "Stairway to heaven"). Szatan zwykle przyjmuje bardziej dyskretną formę działania i pewnie sam był zaskoczony teledyskiem Keshy. Oczywiście wraz z wycofywaniem religii z życia społecznego, pogaństwo coraz śmielej zajmuje miejsce prawdziwej wiary. Ten teledysk to rzeczywiście test na resztki krytycznego myślenia dla pożeraczy medialnej papki. Jest szczytem dekadencji opowiadanie się wprost za śmiercią i potępieniem. Te durne kobietki straciły instynkt samozachowawczy.
ponad 7 lat temu / Konrad
 
Posłuchajcie wspomnień Pana Leszka Dokowicza, jak to było z muzyka techno w Niemczech http://www.youtube.com/watch?v=4ju2KgXmJHs może być to albo jest też wersja dłuższa znależć można na YT Tam to dopiero było wciąganie ludzi w satanizm przez muzykę
ponad 7 lat temu / maja
 
uwazam ze jesli chodzi o Jacksona to przegiecie.. Czyli wychodzi na to , ze wszyscy Ci ktorzy interesuja sie fantastyka , dajmy na to pisza powiesci fanastyczne (o zgrozo o wampirach, wailkolakach, zombie, czarodziejach itd) lub tworza filmy fantasy sa opętani przez szatana i sa Iluminatami i masonami? Sadze , ze dzieje sie wiele zlego na tym swiecie i napewno istnieja te tajne stowaryszenia ale nie popadajmy ze skrajnosci w skrajnosc. Podchodzaca do sprawy ze zdrowymi zmysłami wierzaca.
ponad 7 lat temu / niedowiary
 
Bez przesady, nie porównujcie Rammsteina z takim popowym śmieciem. Rammstein to nie pop. Nie ma do niego tak szerokiego dostępu, jak do tych popowych pseudo-artystek. Zresztą, młode dziewczątka wolą ruszać bioderkami i śpiewać pop, co jest moim zdaniem o wiele bardziej niebezpieczne. A jeśli jakaś piosenka jest smutna, to od razu oznacza, że satanistyczna? Jak ta wymieniona "Summertime sedes" czy coś? ;)
ponad 7 lat temu / KULewna
 
@Solarmax "Bo do stworzenia regul, nie potrzeba boskich mocy" Maslo maslane. A w ogole wciskanie bajek, ze Kosciol zezwala jedynie na Klepanie paciorkow jest ponizej wszelkiej krytyki. Trolluj lepiej juz na Onecie.
ponad 7 lat temu / Antrax
 
Hmm, w życiu nie słyszałem o tej piosenkarce, ale po przeczytaniu artykylu obejrzalem kilka teledysków. I wrazenia zerowe. Raczej mi sie nasunela inna mysl - czy przypadkiem autor artykulu nie czerpie korzysci materialnych z ukrytego promowania tej muzyki. Taki mały "product placement". Idealne miejsce na takie praktyki. Całkowicie bezbronni czytelniczy. Nie chce nawet myslec o tym że byc moze czerpie on korzysci osobiste - to juz by chyba bylo troche za "grubo" jak to mlodziez mawia. No zastanawiajace wrazenie czyz nie?
ponad 7 lat temu / marcin
 
Chciałbym się spytać redakcji PCH ile ta marna pianistka Kisza zapłaciła im za rozpromowanie swojej twórczości? Bo ostatnio krześcijańskie portale o niczym innym nie mówią tylko o Kiszy, a ta kisza to naprawdę marny grajek. :P
ponad 7 lat temu / AleksanderVI
 
Ach, zapomniałbym, co podkreślę nie jest z autopsji a z obserwacji : W dyskusji z własnym dzieckiem na temat muzyki, w sytuacji gdy niesie wartości z którymi się nie zgadzamy, serdecznie radzę nie zaczynać wypowiedzi od: "Jakiego ty chłamu/szajsu/g*wna/idiotyzmu/badziewia/gnoju moralnego słuchasz/oglądasz?!?" To nie jest rozpoczęcie rozmowy lub dyskusji, ani nawet zachęta do jakiegokolwiek przedstawienia swoich racji. Jest to obelga osobowa w temacie braku gustu i postawy - 99% dzieci odpowie na to agresją lub ucieczką od rozmowy. A może skończyć się odcięciem mentalnym od rodziców i ich wartości. A tego żaden rodzic nie chce.
ponad 7 lat temu / Wreckedge
 
Solarmax powiedz otwarcie ile płacą, za dawanie takich komentarzy? Autor zauważył poważne zagrożenie, a Ty sobie próbujesz pokazać, że to kościółek jest radykalny, więc niebezpieczeństwa nie ma. Jest wielu ludzi wściekłych, że w porę ich nie ostrzeżono. Jeśli nie widzisz zagrożenia to zobaczysz je, gdy będzie za późno! W ogóle bez sensu ta logika, pozostaje tylko smród byczych eksrementów.
ponad 7 lat temu / mataleo
 
Moje zdanie na temat "POPsatanizmu" jest zdecydowanie inne. Myślę, że można śmiało powiedzieć, że w muzyce POP jest zdecydowanie mało wartości katolickich jak również w wielu przypadkach etycznych i moralnych. Nie jest to oczywiście problem jedynie muzyki POP, ale w zasadzie wszystkich gatunków muzyki. Wiele akcentów seksualnych, łamania prawa itp. można znaleźć nawet w Disco-Polo! :) 95% muzyki metalowej jest obarczona ułomnością moralną i etyczną. Wiem bo słucham jej głównie. Jak ktoś ma wątpliwości to proszę pooglądać sobie okładki płyt w kategorii metal. Rock? Techno? Jednak jeżeli chodzi o podpisywanie POP\'u satanizmem.... no to autor za daleko się posunął. Co więcej, nie dokonał dokładnej analizy problemu moralności i etyki muzyki komercyjnej, a wysnuł wnioski na kilku przykładach, niekoniecznie trafionych. Thriller Michaela Jacksona jako teledysk satanistyczny? Lana Del Ray - jako wizja satanistyczna ze względu na kolorystykę i symbolikę teledysku?
ponad 7 lat temu / Wreckedge
 
O wykonawczyniach pijących własny mocz się nie wypowiadam. Jeżeli natomiast chodzi o Britney Spears, to chyba należy sobie zadać pytanie dlaczego się tak, a nie inaczej zachowała. Ja w niej widziałem dojrzewającą kobietę, która nie umiejąc pogodzić się z przemijającą młodością miała masę problemów psychicznych oraz w ogóle życiowych. To że zachowała się właśnie tak, wynikało jak dla mnie (IMHO) z nagonki jaką urządziły sobie na nią media. Nie wytrzymała psychicznie. Sprawa 2 na temat BS: "?Gwiazda? przestała najwidoczniej zważać na sugestie PRowców, którzy rozumieli czym są dla opinii publicznej tak otwarte deklaracje i tym samym Speras musiała zostać odsunięta w cień." http://whatuwantnow.blogspot.com/2012/05/top-10-richest-women-singer-net-worth.html Top 10 Richest Women Singer Net Worth 2012 5.Britney Spears ? Net Worth $200 Million (USD) Age: 30
ponad 7 lat temu / Wreckedge
 
Należy natomiast zauważyć coś o czym napisałem wcześniej - iż w ogóle rynek muzyczny jest obecnie pełen wielu przypadków braku etyki i moralności. I podane przykłady są bardzo słabe. Mnie na przykład 21.12.2012 - data domniemywanego końca świata - hihi, zmiotło na jakimś portalu : "Gangnam Style" ma MILIARD odsłon! "Wśród fanów koreańskiego muzyka pojawił się już pomysł, że Gangnam style powinien zostać, uwaga, "hymnem ludzkości". Super. A całe zamieszanie w okół tego dziwnego tańca? Serio. Muzycznie świetny kawałek. Ale teledysk dno. I co? Że nie przypomnę: Metallica - Whiskey in the Jar. Type \'o Negative - Christian Woman, Madonna - Like a Prayer itp. itd. Tu nie chodzi o satanizm lub ateizm. Tu chodzi o zatracenie wartości. Co dręczy świat.... Czy "Ona tańczy dla mnie" to fajny kawałek? Czy może liczba odsłon na YouTube i innych portalach zadecydowała o popularności?
ponad 7 lat temu / Wreckedge
 
Pytanie jest inne : "Do czego posuwają się artyści, aby zaistnieć na rynku ?" Czy muszą to robić? Czy to niesie ze sobą dobro, nijakość, a może zło? I czy oni dbają o to, czym dla odbiorców jest ten rodzaj przekazu? Chyba nie muszę odpowiadać na te pytania. Dlatego uważam, że autor nadinterpretuje dane zjawiska w jedną stronę - satanizmu. To w ogóle nie jest ten nurt i ten sposób myślenia zdecydowanej większoći twórców popularnych nurtó muzyki. To często próba zaistnienia lub odnowienia obecności na rynku, chwytając się różnych form obrazu, treści, symboli, oraz jakże sugestywnych aktów seksualnych itp. Kwestia postawy rodziców wobec muzyki słuchanej przez dzieci : Jeżeli zabierasz się za ocenianie czego słucha Twoje dziecko, to najpierw porozmawiaj z nim o tym, co ono w tej muzyce ceni. Następnie dowiedz się dlaczego. Co wnosi ta muzyka do jej życia? Lub czy w ogóle uważa, że wnosi. Czy rozumie słowa i jak je interpretuje? Jeżeli dana muzyka niesie ze sobą treści nieetyczne
ponad 7 lat temu / Wreckedge
 
Nigdy nie czytałem gorszego bullshitu. Jak nie lubię Keshy to z tego co wnioskuje. Według Kościoła Katolickiego, jakiekolwiek rozrywka poza modleniem się jest zabroniona. Normalnie jestem kulturalny dla religii, ale gdy czytam taki bullshit to już jestem niemalże pewny, że to już jest fanatyzm. I powinno się to leczyć(Mamy 21 wiek, nie 15). Wyobrażam sobie właśnie świat bez religii. Bo do stworzenia reguł, nie potrzeba boskich mocy. :3
ponad 7 lat temu / Solarmax
 
Niby nic wielkiego, niby liryczny tekst ale w młodości sluchalem zespolu Judas Priest. teksty-ladne wzruszające wiersze. Dopiero po 20 latach zrozumiałem czego słuchałem i jak bardzo to wpłynęło na moje decyzje w życiu. Nazywam to roztkliwieniem - ulirycznieniem zła. Teraz zobaczyłem nowe, duże zagrożenie. Znany obecnie przebój Lany Del Rey "Summertime Sadness". Ładny tekst ale pokazuje, że nie ma nic lepszego od bycia we dwoje, ze jak tak nie jest to reszta nie ma sensu i lepiej się zabić. Kolorystyka teledysku "trumienno - pogrzebowa" , sepia z kolorkami,(pod takie gloryfikowanie smutku. Postanowiłem obejrzeć inny jej teledysk pt: Born to Die: piękny kościół w katolickim stylu ale na tronie w miejscu ołtarza siedzi biaława Lana...Tekst-niby nic ale jakże gloryfikuje smutne stany mogące przyczynię się do czyjegoś targnięcia się na życie. Kiedyś, kiedy słuchałem metalu to zło było bardzo widoczne i klarowne, teraz przybrało postać kuszenia w niewinny sposób
ponad 7 lat temu / Matteo
 
@BMW Jeśli rzeczywiście robi to co mówisz jest prawdą... Ludzie wyśmiewają się ze średniowiecza, przyklejają etykietkę ciemnogrodu katolikom a tu proszę. Przedstawiciele jasnogrodu nie pojmują prostych zagadnień z biologii tylko wierzą w jakiś zabobon. Przecież taki mocz zawiera szkodliwe substancje powstające w wyniku przemiany materii, całą paletę bakterii itd.
ponad 7 lat temu / Mine
 
+
ponad 7 lat temu / Asia
 
Nie do końca zgadzam się z przedmówcą i Rochadziugiem. Ja sama mam kilkuletni epizod fascynacji Marylin Mansonem i jego twórczością, moja mama nigdy nie wtrącała się w to, czego słucham, być może dlatego, aby nie radykalizować mojej postawy (bo przypuszczam, że nie mogła słuchać tej muzyki). I z dużym prawdopodobieństwem taka właśnie postawa (choć przyznam nie tylko to) przyczyniła się do tego, że moja fascynacja przeminęła, zamiast zamienić się w otwartą manifestację postawy satanistycznej, co być może mogłoby się dla mnie skończyć tragicznie. Dziś mimo mimo różnych zawirowań jestem osobą wierzącą, co więcej do Kościoła bardziej przekonał mnie tradycjonalizm niż posoborowe hopki-szopki. Także ja bym jednak tej mamy tak nie krytykowała, być może jest w tym jakiś głębszy zamysł, wszak spora część młodych wychowywanych na pop-satanizmie sama w pewnym momencie przychodzi po rozum do głowy. Miejcie litość dla mamy!
ponad 7 lat temu / Iw
 
Keshy przyznala sie ze pije wlasny mocz,jest zapewne opetana ,a jej ostatni teledysk to orgia szatanistyczna !
ponad 7 lat temu / BMW
 
Dla przykładu, jak się śpiewa w Wiązownicy A cechą muzyki wielkopolskiej jest gra na kozie lub dudach (sic!) Zapomniałem też wspomnieć o Prusinowskim, który przywraca mazurki (Mazowsze+radomszczyzna+sieradzkie). Chętnie przeszukuję Internet i zawsze znajdę coś co się mojej trzyletniej córeczce podoba. Dzieci są akuratnie bardziej otwarte niż dorośli, chyba że te starsze, którym już zostało już wpojone (szkoła? media?), że mają być jak masa ("wszyscy" "nikt tego nie słucha"). Uczmy się i dzieci śpiewać, grać, tańczyć (to akuratnie poza okresami pokuty). Niech to przestanie być muzyka estradowa. Nasi przodkowie przede wszystkim muzykę wykonywali (sic!). Tym się nasze pokolenie różni, ale próbujmy to zmienić.
ponad 7 lat temu / PK
 
@rochadziug trudny, głupi czas.. osobiście uważam, że problem (znacznie większy!!) masz z żoną, nie z córką.. jeśli Ona nie stoi po Twojej stronie, to w Twej rodzinie dzieje się źle sam musisz sobie odpowiedzieć, czemu tak jest i czy to jeszcze można naprawić.. pozdrawiam Cię
ponad 7 lat temu / /\\/\\
 
świetny tekst:) w większości zgadzam się nim. Nie powołuje się Pan bezpośrednio na Przemysł Muzyczny, ale tekst idzie po linii zawartych tez w tym filmie. Obudzić w człowieku wilka!
ponad 7 lat temu / Sara Bush
 
@razorrr, masz rację, jest jednak warunek- chęć wysłuchania czegokolwiek innego. Z wykształcenia jestem muzykiem, w domu słucham naprawdę różnych gatunków, sam wykonuję różne gatunki z racji profesji. Tu w grę wchodzi jeszcze coś takiego, jak naturalne cechy charakteru, w tym przypadku negatywne, wsparte złym przykładem drugiego rodzica i jest efekt: NIE- BO NIE.. Bez argumentów, na bazie widzimisię.
ponad 7 lat temu / rochadziug
 
W zasadzie w Polsce nie mamy możliwości posłuchać / pooglądać takiej stacji, która kierowałaby sie w doborze muzyki wskazaniami Kościoła. Przecież akceptowalna jest tylko muzyka ludowa, przy tym polska ma taką wyższość dla nas, że jest dziedzictwem po naszych przodkach. Ona dostarczała zresztą mnóstwa inspiracji takim potęgom "muzyki najwyższych lotów" (zob. "Muzyka w myśli Benedykta XVI" jest w necie) jak Bach czy Telemann. Idealnie byłoby gdyby powstało radio, w którym oprócz modlitwy Brewiarzem (śpiewanej, przy akompaniamencie, jak wymagają rubryki, a JŚ BXVI np. w czasie każdej pielgrzymki daje przykład), Anioł Pański (to akurat niektóre mają) czas antenowy wypełniała obok audyzji muzyka wielkich i \'maluczkich\' (przyśpiewki /postne, adwentowe, itd. zależnie od pory/ i na instrumentach z epoki przez muzykantów, którzy dotąd ocaleli i młodych co się od nich uczą, a są tacy (Monodia Polska, Kapela Brodów i wiele innych). Bez kultury to my już coraz mniej Polacy.
ponad 7 lat temu / PK
 
--->rochadziug pokaz jej inna muze; mlodzi bez starszego rodzenstwa nie maja zwykle bliskich znajomych, ktorzy odkryja im inne style muzyki, innych wykonawcow - biora syf z teledyskow i na tym poprzestaja...
ponad 7 lat temu / razorrr
 
jak widać autor nie zdążył jeszcze poznać tematu ILLUMINATI a zachęcam. na yt jest nawet film Illuminati w muzyce. wtedy łatwiej zrozumiec satanizm w muzyce.
ponad 7 lat temu / sool
 
Niestety, mojej córki w ostatniej klasie gimnazjum wymieniona Kesha nie ominęła- już nie potrafi i NIE CHCE ze mną wymieniać spokojnie poglądów.. Gdybym zrzędził, gderał- nie, jej przeszkadza KAŻDE słowo przeze mnie wypowiadane...Jakiekolwiek słowo z moich ust budzi w niej takie blokady, że trudno racjonalnie to wytłumaczyć. Najsmutniejsze, że wspiera ją mamusia, z zawodu.. nauczycielka. Trochę z innej beczki, moi synowie w V kl. podstawówki za zadanie domowe z j. polskiego mieli narysować swój zank zodaiku.. Gdzie się nie obrócisz, tam bagno. Szkoła: nauczyciele oraz kolezanki i koledzy skutecznie, niczym perfekcyjna SEKTA niszczą nam dzieci.
ponad 7 lat temu / rochadziug
 
Pierwsze i przede wszystkim. Cała branża muzyczna szczególnie w USA jest opanowana przez satanistów z masonerii. Jeżeli piszecie taki artykuł i nie pada w nim słowo "masoneria" to jak nie postawić kropki nad i.
ponad 7 lat temu / EO
 
Dziękuję za ten tekst!
ponad 7 lat temu / Sienki
 
Proponuje żebyś obejrał sobie lejdi gage, bijonce, dżeja zi czy obrzydliwą madonnę tam dopiero masz niezły jarmark satanistyczny.
ponad 7 lat temu / pavoolon
 
Kesha to wierzchołek góry lodowej. Amerykański przemysły muzyczny (zresztą nie tylko amerykański) to jedno wielkie bagienko. Wystarczy pooglądać sobie teledyski największych gwiazd takich jak Rihanna, Jay-z, Eminem, Lady Gaga, Puff Daddy i wiele innych, które są nasiane symboliką okultystyczną. Wiele z tych gwiazd mówi wprost o tym, że sprzedali dusze diabłu (Eminem, Jay-Z), a wielu z tych którzy spróbowali się uwolnić od satanistów przypłaciło to swoją opinią i wolnością w najlepszym przypadku (raper DMX) czy śmiercią w najgorszym (Michael Jackson). W teledyskach wciska się ludziom "modę", a modny jest swobodny seks, kasa, kariera i ludzie się na to nabierają. Jak ktoś nie wierzy niech obejrzy teledyski ww "artystów" i zobaczy oko, odwrócone krzyże, deszcz pieniędzy itp.
ponad 7 lat temu / MrG
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.