DZIŚ JEST:   29   LUTY   2020 r.

Św. Roman, opat
 
 
 
 

Popłoch w obozie „postępu”. Krytyk in vitro krajowym konsultantem ministra zdrowia

Popłoch w obozie „postępu”. Krytyk in vitro krajowym konsultantem ministra zdrowia
Fot. You Tube / Telewizja Republika

„Straszył in vitro”; „Z Episkopatu i Ordo Iuris do Ministerstwa Zdrowia”; „krytykuje in vitro a został krajowym konsultantem”; „PiS miesza w genetyce: ekspertka odchodzi, przychodzi ekspert Episkopatu. Szok. To fundamentalista” – w ten sposób renomowane tytuły (tak, te co zazwyczaj), witają wybitnego genetyka, profesora Andrzeja Kochańskiego na ważnym stanowisku w resorcie kierowanym przez Łukasza Szumowskiego.

 

Winy z gatunku najcięższych: był ekspertem Episkopatu, współpracuje z Ordo Iuris. Czytelnikom mediów, które podniosły tak wielkie larum, nie trzeba dodawać nic więcej. Dane przytaczane przez profesora oraz jego osiągnięcia naukowe, nie mają tu znaczenia. Genetyk podważa przecież jeden z dogmatów współczesnej, gazecianej „wiedzy”: wszak dla wszystkich jest oczywiste, że in vitro nie ma żadnych minusów, zaś wątpliwości co do tej metody mają wyłącznie reprezentanci Ciemnogrodu.

 

A przecież, poza najchętniej podawanymi przez zgorszone media informacjami na temat nominata, istotne jest jeszcze kilka „szczegółów”. Profesor Andrzej Kochański to lekarz, specjalista genetyki klinicznej oraz laboratoryjnej, profesor zwyczajny w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej stołecznej PAN. Od dwóch lat należy też do zespołu doradczego przy ministrze nauki do spraw ochrony praw człowieka w kontekście rozwoju nauk biologicznych i medycznych.  

 

Groźna hodowla ludzi

Skoro zaś wrzawa wokół profesora rozgorzała w dużej mierze wokół jego opinii na temat in vitro, tym bardziej warto je nagłośnić. Występując wraz z prof. Bogdanem Chazanem w marcowej (2019) audycji Telewizji Republika, mówił między innymi:

 

Literatura, którą już w tej chwili dysponujemy, jest naprawdę bardzo obszerna. Zmienia się również jakość tych publikacji. W tej chwili nie ma żadnych, najmniejszych wątpliwości, że procedura in vitro jest szkodliwa i niebezpieczna – tak dla matki, jak i dla dziecka. (…) Ta procedura jest tak sztuczna, tak odległa od naturalnej sytuacji, że generuje to szereg zaburzeń również na poziomie genetycznym – powiedział w programie „Polska na dzień dobry”. Jak wyjaśnił, chodzi zarówno o zaburzenia strukturalne prowadzące do uszkodzenia genów, jak i dotyczące „oprogramowania” ludzkiego genomu, czyli epigenetyczne. Kolejne nieprawidłowości odkrywane są przez naukę systematycznie, w miarę wzrastania pokolenia powołanego do życia metodą „z probówki”.

 

– Nie można powiedzieć, że w każdym przypadku, ale niewątpliwie ryzyko jest większe i – co szczególnie mnie w tej chwili martwi – dotyczy również chorób, które nie są rzadkie, lecz także takich jak na przykład miażdżyca. Wiemy, że u dzieci poczętych z zastosowaniem procedury in vitro dochodzi do przedwczesnego starzenia się naczyń krwionośnych. Proces ten rozpoczyna się w okresie płodowym, później widzimy to w okresie dziecięcym, zaś ostatnie doniesienia mówią, że również u młodzieży: 15-, 16-latków – stwierdził. – Nie rozumiem ludzi, którzy są skłonni podjąć skrajnie nieodpowiedzialne decyzje.

 

– Przede wszystkim nie mamy tej procedury opracowanej na poziomie, który pozwoliłby ją wdrożyć do medycyny. Jesteśmy świadkami paradoksu, że patologię, którą ta procedura wytwarza u ludzi, jakby w odwrotnym kierunku przenosimy na zwierzęta i potwierdzamy na modelu zwierzęcym. To jest dokładnie odwrotna sytuacja do tego, co powinno być. Bezpieczeństwo tej procedury nigdy nie zostało systemowo zbadane – podkreślił profesor Andrzej Kochański.

 

 

Źródło: Telewizja Republika, OrdoIuris.pl, NaTemat.pl, WysokieObcasy.pl, okopress.pl, wyborcza.pl

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2019-10-30 20:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ Izydor Oracz Co złego jest w noszeniu ładnych kolczyków? Zaś zakaz operacji plastycznych byłby okruceiństwem dla wielu inwalidów np oszpeconych po wypadkach. Im też byś zakazal operacji poprawiających ich wygląd?
3 miesiące temu / Ubu
 
A mnie się to kojarzy z inseminacją. Taki inseminator od świń czy krów zawsze był pobłażliwie traktowany na wsi a teraz proszę medycy zabawiają się w inseminatorów. Jeśli matka natura nie dopuszcza do powstania potomstwa u jakiejś pary to wie dlaczego naukowy darwinizm to bardzo prosto tłumaczy. A medycy bawią się a to w mordowanie a to inseminację. Czy to jeszcze medycyna?
3 miesiące temu / epolan
 
Hipokryto, twoja krytyka też musi mieć jakieś podstawy medyczne, a nie jakieś wyssane z palca twoje chore teorie.
3 miesiące temu / @Aha
 
Wspaniały człowiek, Wielkiej wiedzy, mądry uczony, syn lekarzy, wnuk lekarza, a poza tym gnieznianin, z którego nasze miasto powinno być dumne. Gratulacje panie Andrzeju! m
3 miesiące temu / Czytelnik
 
Krytyka musi mieć jakieś podstawy medyczne, a nie jakieś chore teorie - ten pan uważa, że in vitro powoduje choroby i autyzm. To są rzeczy niepotwierdzone naukowo i szkodliwe dla opinii społecznej jesli cos takiego mowi sam lekarz. W dodatku będzie on opłacany z naszych pieniędzy!!!
3 miesiące temu / Aha
 
Całkowity zakaz in vitro to początek. Trzeba zabronić operacji plastycznych, piercinu i tatuaży. To orża Stwórcą i jest contra natura.
3 miesiące temu / Izydor Oracz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.