DZIŚ JEST:   15   LUTY   2019 r.

Św. Klaudiusza la Colombiere
Bł. Michała Sopoćki
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 9  >   Temat numeru: Komunizm 20 lat później

Jerzy Wolak

Popkomuna


Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu I KOMUNIZMU.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, art. 13

 

Kto publicznie propaguje faszystowski lub INNY TOTALITARNY ustrój państwa (…) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Kodeks Karny, art. 256


 
Sen wariata śniony nieprzytomnie

Pub był raczej młodzieżowy, ale studenci gorąco mnie tam zapraszali – że miejsce nietuzinkowe i atmosfera niepowtarzalna, i sami ciekawi ludzie przychodzą. Pójdę i ja – pomyślałem – zobaczę, jak się dziś młodzież bawi.

W staromiejskim gąszczu uliczek nawet nie trzeba było długo szukać – podświetlony napis szwabachą głosił: Bürgerbräukeller. Trudno się było zresztą pomylić, zmierzali tam dwaj roześmiani młodzieńcy w T-shirtach z wizerunkiem przystojnego Amona Goetha (rzecz jasna, z twarzą Josepha Fiennesa – po wejściu na ekrany spielbergowskiej Listy Schindlera wyparł on zdecydowanie wszystkich innych przystojniaków w czapkach z trupią główką, zwłaszcza Josefa Mengele).

Wnętrze szczelnie wypełniała młódź w podobnych koszulkach, zacząłem się więc rozglądać w poszukiwaniu jakiegoś wolnego miejsca i dopiero po chwili wpadła mi w ucho wypełniająca salę muzyka. Leciał właśnie kawałek z Kabaretu Boba Fosse – na umieszczonym na jednej ze ścian ekranie uroczy blondynek w mundurku Hitlerjugend błyszcząc nieskazitelnie białymi zębami zapewniał: Tomorrow belongs to me!


Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Manifest Wiary kardynała Müllera – co oznacza dla Kościoła? Jakie przepowiednie są z nim związane? Kto uważa, że powtarzanie katechizmowych prawd jest działaniem podobnym do buntu Lutra? – o tym wszystkim w kolejnym odcinku programu „Ja, katolik”, na który zaprasza Krystian Kratiuk.

 
 

Zakończona w Warszawie konferencja bliskowschodnia wywołała komentarze zagranicznych mediów. Część z nich krytykuje postawę Donalda Trumpa. Pojawiła się także krytyka służalczej postawy polskich władz.

 

Pod płaszczykiem „dobra pacjenta” dwie lewicowe partie z Holandii forsują pomysł prowadzący do zmniejszenia liczby osób starszych. Za fałszywym współczuciem kryje się chęć ograniczenia wydatków na służbę zdrowia – podaje serwis „Adoptuj kościół w Holandii”.

 

Grafika w postkomunistycznym tygodniku „Polityka” sugeruje, że Kościół jest dla Polski ciężarem. A jak jest naprawdę? W programie „Między Newsami” odpowiada redaktor Michał Wałach.

 

Polsce grozi – nie ma co ukrywać – demograficzna katastrofa. I chociaż wiadomo o tym nie od dziś, to kolejne rządy po roku 1989 robiły niewiele, by zmienić fatalną sytuację. Sytuacji ludnościowej Rzeczypospolitej niestety nie poprawia także w stopniu zadowalającym program „Rodzina 500 plus”, a ciągle nad Wisłą obowiązują przepisy umożliwiające mordowanie dzieci. Czy więc nasz naród czeka niechybna śmierć?


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.